Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας σκόραρε μόνο με βολές σε μία περίοδο με τη Χίμκι!

TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

Στο παιχνίδι της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με τη Χίμκι, η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη έκανε κάτι που δεν μας έχει συνηθίσει: έμεινε στο απόλυτο "μηδέν" στα σουτ εντός παιδιάς, αφού σκόραρε αποκλειστικά από την γραμμή των βολών!

Το ντέρμπι της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με τη Χίμκι έβγαλε ένα τρομερό στατιστικό στοιχείο, για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη. Στη γ' περίοδο της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι έμειναν στο απόλυτο "μηδέν" στα σουτ εντός παιδιάς, αδυνατώντας να βρουν τον στόχο για δέκα αγωνιστικά λεπτά.

Σε όλη την περίοδο, οι παίκτες της ΤΣΣΚΑ Μόσχας είχαν 0/2 δίποντα, 0/4 τρίποντα και 5 λάθη, με αποτέλεσμα να δώσουν τη δυνατότητα στη Χίμκι να πλησιάσει σε απόσταση βολής στο 30ο λεπτό (57-55).

Κι αν αναρωτιέστε πως γίνεται να μην έχασε το προβάδισμα, η απάντηση βρίσκεται στην ευστοχία των γηπεδούχων από την γραμμή της φιλανθρωπίας, εκεί όπου είχαν 14/16 βολές!