EUROBASKET

Νίκη για το Ισραήλ

Το Ισραήλ επικράτησε στην πρεμιέρα του European Basketball Tour της Πολωνίας με σκορ 65-58, κερδίζοντας εύκολα στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας

Ο Λιόρ Ελιγιάχου ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους Ισραηλινούς σταματώντας στους 19 πόντους με 1/2 βολές και 9/15 σουτ δύο πόντων, ενώ μάζεψε και πέντε ριμπάουντ σε 25 λεπτά συμμετοχής.

Σε απόδοση τον ακολούθησε ο Πνίνι με 14 πόντους, ενώ ο Κόσζαρεκ ήταν εκείνος που ξεχώρισε από τους Πολωνούς. Στα του αγώνα, η Πολωνία ήταν στο ματς για ένα ημίχρονο όμως στη συνέχεια υποτάχθηκε στην ανωτερότητα των αντιπάλων της.

Το Σάββατο το απόγευμα το Ισραήλ θα τεθεί αντιμέτωπο με την Εθνική μας ομάδας στις 5.15μ.μ. στο πλαίσιο της δεύτερης ημέρας του European Basketball Tour που διεξάγεται στην Κύπρο.