Τζάμπολ για το 2018 στις εθνικές κατηγορίες
Επιστρέφουν στα παρκέ οι ομάδες, με το ενδιαφέρον να είναι μεγάλο σε όλες τις κατηγορίες. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α1 & Α2 Γυναικών, Β' & Γ' Εθνική Ανδρών.
Τζάμπολ για το 2018 στις εθνικές κατηγορίες. Για την Α1 Γυναικών, ο αήττητος Ολυμπιακός δοκιμάζεται στην έδρα του Πρωτέα Βούλας εν μέσω των αγώνων απέναντι στη Ζιρόνα στη φάση των "16" του EuroCup , ενώ σημαντικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει και το πρόγραμμα στη Β' και τη Γ' Εθνική Ανδρών. Δείτε αναλυτικά όλη τη δράση:
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Σακελλαρίου)
Π. Γιαννακόπουλος 14.000 Παναθηναϊκός-Εσπερίδες Κ. Αντωνίου-Ουσταμπασίδης (Λημνιάτης)
Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Β.-Ολυμπιακός Γρίβα-Γαρινή (Ηπιώτης)
Ν. Σμύρνης 13.00 Πανιώνιος-ΠΑΟΚ Τσάτσης-Κώτσου (Φαλούκας)
Αγ. Δημητρίου 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Φάρος Κερ. Φραγκούλη-Ορφανός Εμμ. (Παππάς)
Δευτέρα 8 Ιανουαρίου
Δ Καλτσάς 18.00 Αθηναϊκός-Ολυμπιακός Β. Φάκαρος-Καρανικόλα Αλ. (Ζώης)
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
1ος Όμιλος
Κω 13.00 Ανταγόρας-ΚΑΟ Μελισσίων Αντωνιάδης-Αγγελής
Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Ναστούλης-Ρεμουντάκης (Ευστρατίου)
Καμινίων 12.00 Προφήτης Ηλίας-Αγ. Παρασκευή Μελισσάρης-Κούλης (Παπαγιαννόπουλος)
Αγ. Δημητρίου 14.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων Αντωνίου-Τσακιράκη (Σαμαρτζή)
Καλυβίων 18.30 Καλύβια-Άρης Πετρούπολης Σιδέρης-Νερομυλιώτης (Σταματόπουλος)
Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Ηλιούπολη Αθανασόπουλος-Μαρτινάκος (Ζερβούδης)
2ος Όμιλος
Ν. Ρύσιου 14.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πιερικός Αρχέλαος Γιαννούλης Αναστ.-Νέδογλου (Βαφειάδης)
Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ασπίς Ξάνθης Τσάλλας-Αγαλιώτου (Καυχίτσας)
Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Απόλλων Καλ. Σελεβός-Πλατέλα (Ανδρίτσος)
Μίκρας Α 13.30 Ναύαρχος Βότσης-Τιτάνες Δράμας Ιορδανίδης-Κουφούδης (Λαδόπουλος)
Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Πανσερραϊκός Θεοδωρίδης-Χατζηκώστας (Αχταρίδης)
Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Τοζακίδης)
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
1ος Όμιλος
Κορίνθου 13.00 Κόρινθος-Ιπποκράτης Τσαχάκης-Ορφανός Ι. (Ελένης)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Μαραμής-Πολυχρόνης (Βιδάλης)
Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός Καλογερόπουλος Φ.-Κονταράτος (Ζερδεβάς)
Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μπούκας-Αναστασίου (Ντίνος)
Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Ιωνικός Ν. Νάστου-Ντάνος (Μπορμπαντωνάκης)
Μάνδρας 17.00 ΓΣ Νικηφόρος Μάνδρας-Δάφνη Δαφνίου Στρέμπας-Τσολάκος (Ελευθεριάδης)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Τρίτων Μηλαπίδης-Φασόλης (Πετράκης Μ.)
Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-Κορωπί Καραβίτης-Παπαφωτίου (Τεφτίκης)
2ος Όμιλος
Σάββατο 6 Ιανουαρίου
Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης 67-79
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Γέφυρα Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι. (Παραλικίδης)
Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-Ευρώπη 87 Πευκ. Τζιοπάνος Ν.-Παπαγερίδης (Αστρεινίδης)
Λαγυνών 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ελίμεια Ταρενίδης Κ.-Σαρακενίδης (Κασαπίδης)
Πεύκων 1700 Μαχητές Δόξας Πεύκων-Τιτάνες Παλαμά Ντούρας-Μπακάλης (Φωτιάδης)
Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Καβάλα Ζαχαρής-Ξέρας (Μήτσιου)
Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ασπίς Ξάνθης Καρακάσης-Καρπάνος (Μπέστιας)
Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
1ος Όμιλος
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Κεραυνός Αιγίου Λύρας-Αυγερινός (Ζάρκος)
Ν. Ιωνίας 17.00 ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-ΕΑ Πατρών Χουγιάζος-Μαρίγλη (Κουλούρης)
Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Μελισσίων Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης (Γιαλικάρης)
Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Απόλλων Σμύρνης Σταθόπουλος-Ασημακάκη (Μάρκου)
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Αχαγιά 82 Μπανασάκης-Καρανικόλα Ελ. (Παπαδόπουλος Στ.)
Ακράτας 17.00 Ακράτα-Ολυμπιάδα Λεχ. Νάκας-Λεκατσάς (Κοκορδάτος)
Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Ένωση Ιλίου Μαντήλας-Τσιμπούρης (Θεοδωρόπουλος)
2ος Όμιλος
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
Εσπέρου 20.30 Έσπερος-Πεντέλη Μαγκουνής-Σπυρόπουλος (Μπουρνάς)
Κλαδισού 15.00 Χανιά-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Καλαϊτζάκης-Λαζαρίδης (Πετράκης Ν.)
Νίκαιας 17.00 Άρης Νίκαιας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Πλιάκας-Τηγάνης (Δραμεσιώτης)
Αταλάντης 15.30 Λοκρός-ΟΦΗ Πόντας-Ραχιώτης (Χριστοδούλου Γ.)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχ.-Νίκη Αμαρουσίου Κανελλόπουλος Μ.-Μακρόπουλος (Σταμάτης Φ.)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-ΑΕΕ Παναγίτσας Καλογερόπουλος Λ.-Λελούδας (Γκουντέλιας)
3ος Όμιλος
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Νίκη Βόλου Φουτζήλας-Πετανίδου (Μιζίκος)
Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Φίλιππος Βέρ. Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Καραλής)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Ίκαροι Τρ. Τσοκόλης-Κουκουλεκίδης (Πλεξίδας)
Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιων.-Εύαθλος Παπανικολάου Γ.-Κοντογιάννης (Πολυχρονίδης)
Περαίας 17.00 Ζέφυρος 02-Αγρίνιο Παζόλης-Γεωργούλης (Δέλλας)
Βικέλας 17.00 ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ. (Κοντόζης)
4ος Όμιλος
Κυριακή 7 Ιανουαρίου
Αγ. Παύλου 18.00 Κένταυρος Καλ.-Πολύγυρος Καρκαλέτσης-Μαλτέσιος (Θωμόπουλος)
Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Αστέρας Σίνδου Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης Β. (Λαδένης)
Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Μαντουλίδης Δημάδης-Εκίζογλου (Γκουρτζελίδης)
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Μακεδονικός Γαζέτας-Γρεκός (Παπαδόπουλος Ν.)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Ελευθερούπολη Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Δροσόπουλος)
Καλαμαριάς 18.00 Απόλλων Καλ.-ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Σακελλαρίου)
Ν Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας-Αίας Ευόσμου Καρακώστας-Γκέκας (Γιαβρής)
Photo Credits: Eurokinissi