Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας

O Παναθηναϊκός υποδέχεται το Ρέθυμνο ενώ η ΑΕΚ δοκιμάζεται στην Λάρισα στους αγώνες που κλείνουν το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής της ΕΚO Basket League. Δράσε σε Β' και Γ' Εθνική Ανδρών, αλλά και Α1 και Α2 Γυναικών.

Χωρίς τον Ρικ Πιτίνο στον πάγκο (είναι στις ΗΠΑ με άδεια επειδή εγχειρίζεται η γυναίκα του), αλλά και χωρίς τον Τζίμερ Φρεντέτ στο παρκέ λόγω τραυματισμού, ο Παναθηναϊκός υποδέχεται το Ρέθυμνο (17:00, LIVE Blog από το Sport24.gr) στον έναν από τους δύο αγώνες που κλείνουν το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής της ΕΚO Basket League.

Λίγες ώρες αργότερα, η ΑΕΚ θα δοκιμαστεί στην Λάρισα (19:15, LIVE Blog από το Sport24.gr), θέλοντας να δώσει συνέχεια στο πετυχημένο σερί της και τις καλές εμφανίσεις της.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

ΟΑΚΑ 17:00 Παναθηναϊκός-Ρέθυμνο

Νεάπολης 19:15 Λάρισα-ΑΕΚ

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1

Παναθηναϊκός*

21

10-1

2

Προμηθέας

21

9-3

3

Περιστέρι

20

8-4

4

Ιωνικός

19

7-5

5

Ήφαιστος

19

7-5

6

ΑΕΚ*

19

7-4

7

Λαύριο

18

6-6

8

Κολοσσός

17

5-7

9

Ηρακλής

17

5-7

10

Πανιώνιος

17

5-7

11

ΠΑΟΚ

15

3-9

12

Άρης

15

3-9

13

Ρέθυμνο*

15

4-7

14

Λάρισα*

14

3-8

*Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, Ρέθυμνο και Λάρισα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

ΔΡΑΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

Με εξαίρεση την Α2 Ανδρών - της οποίας η 12η αγωνιστική διεξήχθη χθες (21/12) - υπάρχει μπασκετική δράση σε όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες, σε μία ημέρα που είναι γεμάτη μπάσκετ.

Αναλυτικά το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας:

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος Όμιλος

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Αιγάλεω

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Έσπερος

Δαϊς 17.00 Δούκας-Ιωνικός ΝΦ

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-ΟΦΗ

Μεγάρων 17.00 ΝΟ Μεγαρίδος-Λοκρός Αταλάντης

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Πανελευσινιακός

Αγ. Θωμά 17.00  Μαρούσι-Πεντέλη

Γ. Γεννηματά 17.00 Πρωτέας Βούλας-Παπάγου

2ος Όμιλος

Ιωαννίνων (Νέο) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ευκαρπία

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Φάρσαλα

Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Κομοτηνή

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Έσπερος Λαμίας

Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Γέφυρα

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Δόξας Λευκάδας

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος Όμιλος

Σ. Μπεφόν 17.00 ΑΟ Π. Φαλήρου-ΓΣ Κορωπίου

ΑΚΔ Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Ερμιόνης

ΚΓ Ληξουρίου 14.00 Νέο Ληξούριο-ΑΟ Γλαύκος

ΔΑΚ Νίκαιας Πλατ. 17.00 Άρης Νίκαιας-ΑΟ Ακράτα

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΚΓ Κάτω Αχαγιάς 17.00 ΑΟ Αχαγιά 82-ΚΑΟ Κορίνθου

Αντ. Φώτσης (κ.θ.) 17.00 Ηλυσιακός ΑΟ-ΑΕΝ Κηφισιάς

2ος Όμιλος

Ζωγράφου 13.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

ΚΓ Ραφήνας 17.00 ΑΟ Αργοναύτης Τριγλ.-Ένωση Ιλίου

ΚΓ Σχηματαρίου 15.00 Ερμής Σχηματαρίου-Αίαντας Αυλίδας

Νέο Κλ. Αγ. Δημητρίου 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΟΝΣ Μίλων

Τ. Καμπούρης 16.00 ΑΚ Χαλκίδας-ΑΟΚ Χανιά

ΚΔΓ Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Άρης Θήβας

ΚΣΓ Νέας Φιλαδέλφειας 17.00 ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΣ Πέρα

3ος Όμιλος

ΚΓ Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου

ΕΑΚ Κέρκυρας 16.00 Φαίακας Κέρκυρας-Τιτάνες Παλαμά

ΚΓ Καρδίτσας 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΦΟ Αριδαίας

Δημ. Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Ίκαροι Τρικάλων

ΔΑΚ Φλώρινας 19.00 Αριστοτέλης Φλ.-ΓΑΣ Μελίκης

ΚΓ Νέας Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

Αγ. Παύλου Καλλικ. 18.000 Κένταυρος Καλλικ.-Ασπίς Ξάνθης

ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Ελπίς Αμπελοκήπων

ΚΓ Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-ΑΣΑΑ Ζέφυρος

11ο Δ. Σχ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-Μακεδονικός

Φιλ. Αμοιρίδης 18.00 ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

ΚΓ Μίκρας Β 17.00 Μ. Αλέξανδρος-ΜΕΝΤ

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Λευκάδας 16.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα

Εσπέρου 17.00 Εσπερίδες-Ολυμπιακός

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Χανίων 13.00 ΟΑ Χανίων-ΚΑΟ Μελισσίων

ΠΑΟΚ 12.00 ΠΑΟΚ-Ελευθερία Μοσχάτου

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1ος Όμιλος

Κυριακή 22 Δεκεμβρίου

ΣΕΦ Βοηθ. Αιθ. 6 13.00 Πανιώνιος-Αιγέας Χίου

Εθν. Αντίστασης 13.45 Αετός Καλλιθέας-Ηλιούπολη

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας

Άργους 18.00 ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί»-Αγ. Παρασκευή

3 ΚΓ Ζωφριάς 13.00 Εύνικος-Φοίνικας Πειραιά

2Ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ

Πυλαίας 13.00 Πυλαία-Αναγέννηση Ν.Ρ.

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Πανσερραϊκός

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Απόλλων Καλαμαριάς

Πανοράματος 14.45 Πανόραμα-Ασπίς 2001 Ξάνθης

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας

 
SHARE

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

24MEDIA NETWORK

 

HIGHLIGHTS

21+ Παίξτε Υπεύθυνα. Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας.

ΚΕΘΕΑ 2109237777.

21+ Παίξτε Υπεύθυνα. Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας.

ΚΕΘΕΑ 2109237777.