Πρεμιέρα στην τελική φάση των Πρωταθλημάτων Εφήβων και Νεανίδων
Οι 6 κορυφαίες ομάδες Εφήβων και Νεανίδων ρίχνονται στη "μάχη" σήμερα (11/4) στην πρεμιέρα της τελικής φάσης των διοργανώσεών τους. Διαβάστε τα ρόστερ των ομάδων, καθώς και το πρόγραμμα των δύο πρωταθλημάτων, με όλους τους αγώνες να καλύπτονται μέσω Live Streaming.
Στην Χερσόνησο του Ηρακλείου της Κρήσης και στην Αιδηψό θα χτυπάει η καρδιά του ελληνικού μπάσκετ από σήμερα (11/4) και μέχρι την Κυριακή (15/4), λόγω της διεξαγωγής των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων Εφήβων και Νεανίδων αντίστοιχα με το Final-6
Το αύριο του ελληνικού μπάσκετ θα βρεθεί στα παρκέ στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος. Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι αγώνες θα καλυφθούν μέσω live streaming από το κανάλι της ΕΟΚ.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των δύο πρωταθλημάτων και τα ρόστερ των ομάδων:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΝ
Το πρόγραμμα
Τετάρτη 11 Απριλίου
16.00 ΑΣΠ Προμηθέας-ΑΣ Άρης
18.00 ΑΕΚ-ΓΣ Ελευθερούπολης
19.30 Τελετή Έναρξης
20.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ-Ηράκλειο ΟΑΑ
Πέμπτη 12 Απριλίου
16.00 ΑΣ Άρης-ΑΕΚ
18.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΣΠ Προμηθέας
20.00 ΓΣ Ελευθερούπολης-Ολυμπιακός ΣΦΠ
Παρασκευή 13 Απριλίου
15.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΣ Άρης
17.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ –ΑΕΚ
19.00 ΑΣΠ Προμηθέας-ΓΣ Ελευθερούπολης
Σάββατο 14 Απριλίου
14.00 ΑΣ Άρης-Ολυμπιακός ΣΦΠ
16.00 ΓΣ Ελευθερούπολης-Ηράκλειο ΟΑΑ
18.00 ΑΕΚ-ΑΣΠ Προμηθέας
Κυριακή 15 Απριλίου
10.00 ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΣ Άρης
12.00 ΑΣΠ Προμηθέας-Ολυμπιακός ΣΦΠ
14.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΕΚ
15.30 Τελετή Λήξης
ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
AEK
ONOMATEΠΩΝΥΜΟ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝ
ΙΩΑΝΝΟΥ ΑΛΚΗΣ 1.88 G 2000
ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1.93 G 2001
ΒΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.90 G 2000
ΜΙΧΑΗΛ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 1.90 G 2001
ΡΟΥΣΣΗΣ ΑΝΙΚΗΤΟΣ 1.86 G 2000
ΡΟΓΚΑΒΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 2.03 F 2001
ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.97 F 2001
ΜΑΚΑΡΙΑΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1.99 F 2000
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.90 F 2000
ΠΡΑΠΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 1.97 F 2002
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2.06 C 2000
ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 1.96 C 2001
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΧΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΣ
Β. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΤΣΕΠΕΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
ΑΡΗΣ
ONOMATEΠΩΝΥΜΟ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝ.
ΒΛΑΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.90 G 2001
KATOΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 1.90 G 2000
ΚΟΓΚΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.80 G 2000
ΓΟΥΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 2.01 F 2000
ΣΙΔΗΡΟΗΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.99 G 2001
ΦΡΥΔΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1.90 G 2001
ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.97 F 2001
ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ 2.00 F 2001
ΒΟΥΛΓΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 2.16 C 2000
ΔΕΛΗΓΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.90 F 2001
ΔΙΑΛΕΣΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ 2.02 C 2001
ΝΕΤΖΗΠΟΓΛΟΥ ΟΜΗΡΟΣ 1.92 G 2002
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΠΟΥΣΒΑΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΑΤΣΙΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
ONOMATEΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ
ΚΑΓΙΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 2002 1,70 G
ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ 2000 1,80 G
ΑΠΑΖΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 2000 1,87 G
ΚΕΛΑΗΔΑΚΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 2001 1,78 G
ΜΑΣΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2000 1,90 G
ΚΟΥΚΟΥΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2001 1,95 F
MΠΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2002 1,85 G
ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ 2000 1,95 C
ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 2003 1,95 F/C
ΣΦΟΥΓΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 1,96 F/C
ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 2,07 C
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 2001 1,90 F
ΠΡΟΠΟΝΗΤEΣ: ΜΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ – ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ONOMATEΠΩΝΥΜΟ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝ.
ΒΙΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.97 C 2000
ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.72 G 2001
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.84 G 2000
ΓΚΙΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.74 G 2001
ΣΤΙΒΑΚΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1.85 F 2001
ΚΙΤΣΟΣ-ΚΑΛΥΒΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.96 F 1.96
ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1.93 G 2001
ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ 1.85 F 2001
ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2.00 C 2001
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.95 F 2001
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΤΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΡΣΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1.97 G 2000
ZEYΓΑΡΑΣ ΘΩΜΑΣ 2.05 F 2001
ΚΑΤΣΙΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2.05 C 2001
ΚΙΟΥΡΤΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2.05 C 2000
ΜΕΡΙΣΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.94 F/C 2000
ΜΠΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.90 G 2000
OIKONOMOY ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.96 G 2001
ΠΟΚΟΥΣΕΦΣΚΙ ΑΛΕΞΕΪ 2.09 G 2001
ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1.95 G 2000
ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2.02 F 2001
ΧΑΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2.01 C 2001
ΠΡΟΠΟΝΗΤEΣ: ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΝΙΚΟΣ ΚΕΡΑΜΕΥΣ
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
ONOMATEΠΩΝΥΜΟ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝ.
ΕΡΜΕΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.90 G 2000
ΚΑΦΕΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.88 G 2002
ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2.02 G 2001
ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 1.95 G 2001
ΠΑΤΣΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.97 F 2000
ΣΑΝΔΡΑΜΑΝΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ 1.96 G 2000
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2.04 F 2001
ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΔΩΡΟΘΕΟΣ 1.91 G 2001
ΜΑΝΤΖΟΥΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2.05 F 2003
ΓΚΑΤΖΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.03 F 2000
ΜΠΑΡΔΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2.04 F/C 2000
ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2.07 F/C 2001
ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2.03 F 2001
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ:ΚΕΣΑΠΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Το πρόγραμμα:
Τετάρτη 11 Απριλίου
16.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
18.00 ΟΦΗ – Έσπερος ΑΟΠΑ
19.30 Τελετή Έναρξης
20.00 ΑΟ Φάρος Κερατσινίου – Παναθηναϊκός ΑΟ
Πέμπτη 12 Απριλίου
16.00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΟΦΗ
18.00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ
20.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΟ Φάρος Κερατσινίου
Παρασκευή 13 Απριλίου
15.00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
17.00 ΑΟ Φάρος Κερατσινίου – ΟΦΗ
19.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – Έσπερος ΑΟΠΑ
Σάββατο 14 Απριλίου
14.00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΟ Φάρος Κερατσινίου
16.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – Παναθηναϊκός ΑΟ
18.00 ΟΦΗ – ΑΣ ΠΑΟΚ
Κυριακή 15 Απριλίου
10.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
12.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ Φάρος Κερατσινίου
14.00 Παναθηναικός ΑΟ – ΟΦΗ
15.30 Τελετή Λήξης
ΤΑ ΡΟΣΤΕΡ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α.
ΝοΟνοματεπώνυμοΈτος γέννησηςΎψοςΘέση
4ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΕΙΡΗΝΗ20021.803
5ΨΥΡΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ20011.651
6ΝΑΤΣΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ20021.752
8ΜΠΑΛΑΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ20021.754-5
9ΤΣΙΑΚΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ20011.702
10ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ20031.734-5
11ΤΡΑΓΟΥΣΤΗ ΙΩΑΝΝΑ20011.754
12ΡΕΚΟΥΝΙΩΤΗ ΒΑΡΒΑΡΑ20011.825
13ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ-ΜΑΡΙΑ20021.803
14ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ20011.704
Προπονητής: Π. Πέτροβιτς
Α.Σ. ΠΑΟΚ
ΝοΟνοματεπώνυμοΈτος γέννησηςΎψοςΘέση
4ΣΙΑΚΑΒΑΡΑ ΜΑΡΙΝΑ20001.722
5ΜΟΥΜΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ20011.681
6ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ20011.774
7ΠΟΛΥΜΕΝΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ20031.753
8ΛΕΞΑ ΑΘΗΝΑ20021.743
9ΖΕΡΒΑ ΕΛΒΙΡΑ20001.722
10ΚΡΙΜΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ20011.752
11ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ20011.774
12ΓΕΝΝΑΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ20031.764
13ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ20001.774
14ΔΑΙΜΟΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ20011.835
15ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ20021.885
16ΦΕΙΔΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ20021.733
17ΚΑΤΣΑΜΟΥΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ20011.814
18ΦΙΛΙΟΥ ΕΥΦΗΜΙΑ20021.712
Προπονητής: Βασίλης Μασλαρινός
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΝοΟνοματεπώνυμοΈτος ΓέννησηςΎψοςΘέση
4ΚΑΣΔΑΓΛΗ ΒΙΚΥ20001.781-2
5ΓΚΑΓΚΑΝΑΤΣΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ20001.742-3
6ΜΟΥΡΙΚΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ20011.742-3
7ΤΣΕΤΑ ΦΙΛΙΤΣΑ20001.761-2
8ΖΑΡΡΗ ΒΑΣΙΑ20011.804-5
9ΚΟΙΛΙΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ20011.762-3
10ΝΟΥΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ20001.762-3
11ΤΑΡΛΑ ΕΥΗ20021.843-4
13ΚΟΙΛΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ20011.771-2
14ΕΖΕΤΖΑ ΣΥΝΘΙΑ20011.905
15ΚΑΚΟΥΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ20001.784-5
17ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ20021.844-5
19ΓΑΤΟΥ ΛΥΔΙΑ20011.824-5
Προπονητές: Γιώργος Καντζιλιέρης, Ηλίας Αρχιμανδρίτης
ΟΦΗ
ΝοΟνοματεπώνυμοΈτος γέννησηςΎψοςΘέση
4ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ20021.784
5ΙΑΤΡΑΚΗ ΧΑΡΟΥΛΑ20021.651
6ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ20011.732
7ΒΑΤΣΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ20011.722-3
8ΜΠΟΡΜΠΑΝΤΩΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ20011.702
9ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ20021.722
10ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗ ΠΕΛΑΓΙΑ20011.744
11ΚΟΥΡΑΤΟΡΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ20011.671-2
12ΤΖΑΝΕΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ20011.794
13ΚΑΣΑΠΙΔΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ20011.895
14ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ20011.765
15ΛΙΟΝΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ20011.743-4
-ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ20021.765
Προπονητής: Εμμανουήλ Καρλάφτης
Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
ΝοΟνοματεπώνυμοΈτος γέννησηςΎψοςΘέση
4ΚΑΡΑΛΗ ΟΛΥΜΠΙΑ20031.651
6ΚΙΟΛΕΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ20041.702-3
8ΛΕΚΑΪ ΜΠΡΙΣΤΝΑ20031.701-2-3
9ΓΚΟΤΖΑΜΑΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ20001.741-2
10ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΕΝΤΡΑ ΕΡΜΙΟΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ20021.743-4
11ΜΠΑΓΚΛΑΡΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ20001.794-5
13ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ ΞΑΝΘΙΠΗ20031.751-2
14ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ20011.845
15ΓΟΥΛΑΝΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ20011.815
Προπονήτρια: Τασούλα Τσιρογιάννη
Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΝοΟνοματεπώνυμοΈτος γέννησηςΎψοςΘέση
4ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ20011.725
5ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΟΥ ΛΙΛΙΑ-ΑΝΝΑ20011.601
6ΚΙΑΟΥΛΙΑ ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ20011.641
7ΚΑΡΑΠΑΤΑΚΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ-ΜΑΡΙΑ20021.521
8ΚΙΑΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ20011.642
9ΚΑΛΑΦΑΤΗ ΕΥΔΟΚΙΑ20011.622
10ΚΟΝΤΡΑΦΟΥΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ20011.804
12ΕΥΤΕΡΠΗ ΚΟΤΖΑΪΤΣΗ20001.733
13ΤΖΙΛΙΑΝΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ20011.705
14ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ20031.785
15ΜΠΑΙΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ20011.703
17ΜΥΣΙΡΛΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ20001.622
18ΧΑΤΖΗΛΕΟΝΤΗ ΙΩΑΝΝΑ20021.834
Προπονητής: Γιώργος Λειβάδης