Ο δρόμος για την Α2 περνάει από την Μάνδρα

Ο Μανδραϊκός θα υποδεχτεί τον Οίακα Ναυπλίου σε ένα από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια της χρονιάς στην Β' Εθνική. Διαβάστε το πρόγραμμα σε Β' - Γ' Εθνική και Α2 Γυναικών.

Τρεις αγωνιστικές απέμειναν για το τέλος του πρωταθλήματος στην Β' Εθνική και δεν αποκλείεται ο δρόμος για την Α2 να περάσει από την Μάνδρα. Εκεί δηλαδή όπου ο Μανδραϊκός υποδέχεται σήμερα (21/4, 17:00) τον Οίακα Ναυπλίου, ο οποίος νίκησε την προηγούμενη εβδομάδα τον Τρίτωνα και απέκτησε προβάδισμα ανόδου στην Α2.

Την ίδια ώρα στον Βορρά το Αγρίνιο έχει επικίνδυνη έξοδο στην Γέφυρα, ενώ στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής ακόμα πιο κοντά στην άνοδο θα προσπαθήσει να βρεθεί ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας. Στον 2ο όμιλο ο Λοκρός, τα Μελίσσια και ο ΟΦΗ συνεχίζουν την κούρσα για τις πρώτες δύο θέσεις, όπως και οι ΠΑΣ Γιάννινα, Δόξα Λευκάδας την καταδίωξη του Πρωτέα Γρεβενών στον 3ο.

Τέλος, σήμερα θα διεξαχθεί και η τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, κατά την οποία θα κριθεί ποιες θα είναι οι δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο μέσω του αγώνα μπαράζ. Στον Νότο την 2η (προνομιούχο) θέση διεκδικούν ο Κρόνος και ο ΚΑΟ Μελισσίων και στον Βορρά ο ΠΑΣ Γιάννινα και η ΑΕ Πυλαίας.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα της ημέρας:

Β' ΕΘΝΙΚΗ

(27η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας - Ένωση Ιλίου (Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ.)

Νέας Πεντέλης 17:00 Πεντέλη - Παγκράτι (Θεοδωρόπουλος Ρ.-Πλιάκας)

Χρ. Αγγουράκης 17:00 Δάφνη Δαφνίου - Γλαύκος (Κώτσου-Χριστινάκης)

Στ. Καλαϊτζής 17:00 Πανερυθραϊκός - Πανελευσινιακός (Μπίκας-Καλογερόπουλος Φ.)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Δούκας (Πόντας-Καλογριάς)

Εσπέρου 17:00 Έσπερος - Παπάγος (Αναστασίου-Χρηστίδης Π.)

Στρέφη 17:00 Τρίτωνας - ΚΑΟ Κορίνθου (Ρίζος-Μαρίγλη)

1ο ΚΓ Μάνδρας 17:00 Μανδραϊκός - Οίακας Ναυπλίου (Δαρλαμήτσος-Φάκαρος)

2ος όμιλος

Γέφυρας 17:00 Γέφυρα - Αγρίνιο (Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου)

Σερρών 17:00 Ίκαροι Σερρών - Φίλιππος Βέροιας (Σιταρίδης-Λουλουδιάδης)

Ελευθερούπολης 17:00 Ελευθερούπολη - Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Γερακίνης-Παζώλης)

Ανατόλια 17:00 Ανατόλια - Νίκη Βόλου (Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.)

Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά - Μακεδονικός (Γραικός-Πράττος)

Χαλκιοπούλειο 16:00 Έσπερος Λαμίας - Στρατώνι (Τσουμαχίδης-Δολγύρας)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

(24η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Ληξουρίου 15:00 Νέο Ληξούριο - Καλαμάτα (Ζακεστίδης-Καραβίτης)

Ιλισίων Αν. Φώτσης 17:00 Ηλυσιακός - Αχαγιά 82 (Μαραγκάκης-Καρανικόλα Ελ.)

Παν. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ - ΝΕ Μεγαρίδας (Σταθόπουλος-Ασημακάκη)

Στ. Βενέτης 17:00 Αιγάλεω - Κεραυνός Αιγίου (Μακρής-Χαϊνά)

Ακράτας 15:00 Ακράτα - Ιωνικός Ν.Φ. (Ντάνος-Καββαδάς)

ΔΑΚ Νίκαιας Πλάτων 17:00 Άρης Νίκαιας - Λέοντας 2014 (Μπιτσιντζάνος-Λάμπος)

Δ. Βικέλας 17:00 ΑΕΝ Κηφισιάς - Πέρα (Κοτσώνης-Μαυρέλης)

2ος όμιλος

Ραφήνας 17:00 Αργοναύτης Τριγλίας - ΚΑΠ (Παπαφωτίου-Λαζαρίδης)

Βοηθητικό ΣΕΦ 17:00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης - ΟΦΗ (Κρεσταινίτης-Καραμπιτσάκος)

Μελισσίων 13:00 ΚΑΟ Μελισσίων - Καλλιθέα Ρόδου (Κατσαπρακάκης-Σκανδαλάκης)

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ - Άρης Θήβας (Ασλανίδης-Αντωνίου)

Γ. Παπασιδέρης 17:00 Κορωπί - Λοκρός Αταλάντης (Καμήτσος-Λογοθέτης)

3ος όμιλος

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΟΚ Βέροιας (Σελεβός-Παπαθανασίου)

ΔΑΚ Μελίκης 17:00 Μελίκη - Καλαμπάκα (Γαζέτας-Βασιλόπουλος)

Παλαμά 17:00 Τιτάνες Παλαμά - Δόξα Λευκάδας (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

Μπάρας 17:00 Ίκαροι Τρικάλων - ΠΑΣ Γιάννινα (Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης Γρ.)

ΕΑΚ Βόλου 17:00 Ολυμπιακός Βόλου - Εύαθλος (Φακίτσας-Κοντογιάννης)

4ος όμιλος

Μ. Γκράτσιος 18:00 ΒΑΟ - ΜΕΝΤ (Τζιοπάνος Γ.-Θρασυβουλίδης)

Πολύγυρου 18:00 Πολύγυρος - Αστέρας Σίνδου (Καρακώστας-Γκέκας)

Χ. Χριστοδούλου 18:00 Ασπίδα Ξάνθης - Ζέφυρος (Ντόγκας-Χατζηχαρίσης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΓΑΣ Κομοτηνή - Ευκαρπία (Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης)

ΔΑΚ Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου - Λεύκιππος (Ζαχαριάδης-Λάλλα)

11ο Δημ. Σχ. Ευόσμου 18:00 ΔΕΚΑ - Μακαμπή (Κολοκυθάς-Αναστασιάδης)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(22η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Μεγαλόπολης 13:00 Πελασγός - Αρκάδι (Λαμπίρης-Λεβεντάκος)

ΔΑΚ Γλυφάδας 13:00 Τερψιθέα - Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Αντωνιάδης-Αναστασόπουλος)

Υμηττού 13:00 Αμύντας - Παναθηναϊκός (Νικολοπούλου-Γιαννακόπουλος)

Α’ Ηλιούπολης 13:00 Ηλιούπολη - ΟΑ Χανίων (Παπαδημητρόπουλος-Μαρουδιάς)

Κοντόπευκου 13:00 ΓΣ Αγ. Παρασκευής - ΕΦΑΟΖ (Γαρινή-Ραπτογιάννης)

Π. Νικολαΐδης 13:00 Φάρος Κερατσινίου - ΚΑΟ Μελισσίων (Κούλης Χαρ.-Ναστούλης)

2ος όμιλος

ΔΑΚ Καλαμαριάς 13:00 Απόλλωνας Καλαμαριάς - Τιτάνες Δράμας (Ιατρόπουλος-Παπαδόπουλος Γρ.)

Ν. Ρυσίου 13:00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Άρης (Πλατέλα-Κώνης)

ΔΑΚ Σερρών 13:00 Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός Βόλου (Παπαδόπουλος Κ.-Μπαξεβανόπουλος)

Επταπυργίου 13:00 Παναθλητικός - ΑΕ Πυλαίας (Καντερές-Παπαδοπούλου Κυρ.)

Εκπ. Μαντουλίδη 13:00 Αστέρας Ιπποδρομίου - Ολύμπια Λάρισας (Θεοδωρίδης-Τοπαλίδης)

Σιδ. Σταθμού 13:00 Πιερικός Αρχέλαος - ΠΑΣ Γιάννινα (Τσαρδούλιας-Τσάνταλη)

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Γιατί οι ευρωβουλευτές παίρνουν 6.824,85 ευρώ (καθαρά)

Όλοι ξέρουμε τα προνόνομια των εκπροσώπων μας στην Ευρωβουλή. Καλό να είναι πριν ψηφίσουμε να έχουμε μια εικόνα και για τα καθήκοντά τους.

Ντοκουμέντο: Όταν ο Ανδρέας έκανε νόμιμες τις εκτρώσεις το 1986

"Γιατί δεν νομιμοποιεί η κυβέρνηση και τις κλοπές και τους βιασμούς και τα ναρκωτικά";

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ