Η πιο "καυτή" Κυριακή της χρονιάς!

Τα ντέρμπι κορυφής διαδέχονται το ένα το άλλο σε Β’ - Γ’ Εθνική και Α1 - Α2 Γυναικών, στην πιο "καυτή" Κυριακή της χρονιάς. Διαβάστε το αναλυτικό πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες.

Αυτή η Κυριακή (25/11) δεν θα είναι σαν όλες τις άλλες για τους λάτρεις των "μικρών" κατηγοριών. Πολύ απλά διότι το σημερινό πρόγραμμα σε Β' - Γ' Εθνική και Α1 - Α2 Γυναικών περιλαμβάνει... ένα σωρό ντέρμπι κορυφής σε όλες τις κατηγορίες! Στην Β' Εθνική το Παγκράτι απειλεί το αήττητο του Δούκα, την ίδια ώρα που θα αναμετρηθούν ακόμα η Δάφνη Δαφνίου με τον Έσπερο (στον 1ο όμιλο), το Αγρίνιο με τη Νίκη Βόλου και τα Φάρσαλα με τους Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (στον 2ο).

Ένα μεγάλο ντέρμπι κορυφής υπάρχει και στην Γ' Εθνική και συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο, εκεί όπου θα αναμετρηθούν οι δύο αήττητοι, το Αιγάλεω και η Μεγαρίδα, ενώ λίγο νωρίτερα η ΕΦΑΟΖ θα υποδεχτεί τον Αργοναύτη Ραφήνας στον 2ο. Στο μεταξύ, στον Βορρά θα συγκρουστούν ο Πρωτέας Γρεβενών με τον ΑΓΣ Ιωαννίνων (στον 3ο όμιλο), ενώ μεγάλα παιχνίδια υπάρχουν σήμερα και σε επίπεδο γυναικών.

Στην Α1 ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, ενώ στην Α2 θα τεθούν αντιμέτωπες και στους δύο ομίλους τέσσερις ομάδες που ακόμα αγνοούν την ήττα στο πρωτάθλημα: ο Παναθηναϊκός με την ΕΦΑΟΖ στο Νότο και ο Άρης με την Πυλαία στον Βορρά!

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας (25/11):

Β' ΕΘΝΙΚΗ

(7η αγωνιστική)

1ος όμιλος

"Γ. Γεννηματάς" 17:00 Πρωτέας Βούλας - Οίακας Ναυπλίου (Χριστινάκης-Καρακωνσταντόπουλος)

Νέας Πεντέλης 17:00 Πεντέλη - ΚΑΟ Κορίνθου (Μακρής-Λεκατσάς)

Γλαύκου 17:00 Γλαύκος - Παπάγος (Ρίζος-Ντάνος)

Μετς 17:00 Παγκράτι - Δούκας (Καραβίτης-Μηλαπίδης)

"Γ. Κακούρης" 17:00 Ένωση Ιλίου - Πανελευσινιακός (Πόντας-Γιακείμη)

"Χρ. Αγγουράκης" 17:00 Δάφνη Δαφνίου - Έσπερος (Πλιάκας-Αργυρούδης)

"Στ. Καλαϊτζής" 17:00 Πανερυθραϊκός - Μανδραϊκός (Θεοδωρόπουλος Ρ.-Μαραμής)

Κλ. Αγ. Δημητρίου 17:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Τρίτωνας (Μαγκουνής-Κονταράτος)

2ος όμιλος

"Μ. Τσικίνας" 17:00 ΧΑΝΘ - Στρατώνι (Παπαγεωργίου-Μπακάλης)

Γέφυρας 17:00 Γέφυρα - Φαίακας Κέρκυρας (Ντούρας-Ζαχαριάδης)

"Δ. Βικέλας" 17:00 Φίλιππος Βέροιας - Μακεδονικός (Καρακώστας-Παζόλης)

ΔΑΚ Αγρινίου 17:00 Αγρίνιο - Νίκη Βόλου (Διαμαντής-Μακρόπουλος)

Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα - Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Ταρενίδης Στ.-Κοτσίμπος)

ΔΑΚ Σερρών 17:00 Ίκαροι Σερρών - Ερμής Λαγκαδά (Ξέρας-Τσουμαχίδης)

ΔΑΚ Ελευθερούπολης 17:00 Ελευθερούπολη - Έσπερος Λαμίας (Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης)

Ανατόλια 17:00 Ανατόλια - Χαλκηδόνα (Γαζέτας-Λουλουδιάδης)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

(6η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Παν. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ - Καλαμάτα (Τσαχάκης-Χρηστίδης Ηλ.)

"Δ. Βικέλας" 17:00 ΑΕΝ Κηφισιάς - Αχαγιά 82 (Φάκαρος-Κώτσου)

ΔΑΚ Νίκαιας Πλάτων 17:30 Άρης Νίκαιας - Ηλυσιακός (Τεφτίκης-Νερομυλιώτης)

Ακράτας 14:00 Ακράτα - Νέο Ληξούριο (Ορφανός Ιορδ.-Μελισσάρης)

"Στ. Βενέτης" 18:00 Αιγάλεω - ΝΕ Μεγαρίδας (Κάρδαρης-Τσολάκος)

Αλίμου 18:00 Πέρα - Κεραυνός Αιγίου (Χατζημάρκος-Καρανικόλα Αλ.)

Λεχαίου 17:00 Λέοντας 2014 - Ιωνικός Ν.Φ. (Λογοθέτης-Μαρινάκης)

2ος όμιλος

Λίντο 17:00 Δειλινό - ΚΑΠ (Κοτσίρης-Τσακιράκη)

Σχηματαρίου 16:30 Ερμής Σχηματαρίου - ΟΦΗ (Σιδέρης-Δελαγραμμάτικας)

"Γ. Παπασιδέρης" 17:00 Κορωπί - Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Χρηστίδης Π.-Καλογριάς)

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ - Αργοναύτης Τριγλίας (Λύρας-Τηγάνης)

Μελισσίων 15:00 Μελίσσια - Βούρειος Χίου (Κουτσοδήμος-Μπανασάκης)

Αταλάντης 17:00 Λοκρός Αταλάντης - Άρης Θήβας (Ζιώγας-Αντωνιάδης)

3ος όμιλος

ΕΚΠ Μαντουλίδη 17:00 Μαντουλίδης - ΑΟΚ Βέροιας (Καλέσης-Λαδάς)

ΕΑΚ Βόλου 17:00 Ολυμπιακός Βόλου - ΑΟ Καλαμπάκας (Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου)

Μπάρας 17:00 Ίκαροι Τρικάλων - Μελίκη (Παπανικολάου-Λυγούρας)

ΔΑΚ Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών - ΑΓΣ Ιωαννίνων (Κοντογιάννης-Μπουγλός Π.)

Πολυκάστρου 17:00 Εύαθλος - Δόξα Λευκάδας (Φουτζήλας-Αναστασιάδης)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Νικόπολη (Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης)

4ος όμιλος

"Χ. Χριστοδούλου" 18:00 Ασπίδα Ξάνθης - ΜΕΝΤ (Δημάδης-Εκιζόγλου)

11ο Δημ. Ευόσμου 18:00 ΔΕΚΑ - Αστέρας Σίνδου (Πράττος-Κουκουλεκίδης)

Ν. Μουδανιών 18:00 Ν. Μουδανιά - Πολύγυρος (Λαΐδης-Τσάνταλη)

ΔΑΚ Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου - ΒΑΟ (Αγραφιώτης Ι.-Αγραφιώτης Γρ.)

ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΓΑΣ Κομοτηνή - Ζέφυρος 02 (Ντόγκας-Χατζηχαρίσης)

Αλεξάνδρειο 18.00 Μακαμπή - Ευκαρπία (Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 18:00 Απόλλωνα Καλαμαριάς - Λεύκιππος Ξάνθης (Γεωργούλης-Γκέκας)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(4η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ 13:00 ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός (Τσιαπλής-Κατωτικίδης)

Μοσχάτου 13:00 Ελευθερία Μοσχάτου - Εσπερίδες (Ραχιώτης-Σπυρόπουλος)

"Δημ. Καλτσάς" 13:30 Αθηναϊκός - Σπόρτιγκ (Γρίβα-Δολγύρας)

"Γ. Γεννηματάς" 13:00 Πρωτέας Βούλας - Καλύβια (Αποστολίδης-Φραγκούλη)

Αγ. Δημητρίου 16:45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Ηρακλής (Ασημακάκη-Τσιμπούρης)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(5η αγωνιστική)

1ος όμιλος

"Μ. Μερκούρη" 13:00 Αρκάδι Ρεθύμνου - ΚΑΟ Μελισσίων (Ντάσης-Ξηροκώστας)

Μεγαλόπολης 13:00 Πελασγός - Τερψιθέα Γλυφάδας (Ελ Ανύ-Λαμπίρης)

"Π. Νικολαΐδης" 15:30 Φάρος Κερατσινίου - Αμύντας (Βελέντζας-Δαγκλής)

Α’ Ηλιούπολης 12:00 Ηλιούπολη - ΓΣ Αγ. Παρασκευής (Σκουλαρίκης-Ζαγούρης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13:15 Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΟΑ Χανίων (Χαϊνά-Καραμπιτσάκος)

"Π. Γιαννακόπουλος" 13:30 Παναθηναϊκός - ΕΦΑΟΖ (Γεράνιος-Κούλης Χαρ.)

2ος όμιλος

ΔΑΓ Δράμας 12:00 Τιτάνες Δράμας - ΠΑΣ Γιάννινα (Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 12:00 Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καντερές-Κολοκυθάς)

ΔΑΚ Σερρών 13:00 Πανσερραϊκός - Πιερικός Αρχέλαος (Μπαξεβανόπουλος-Σπυριάδης)

Επταπυργίου 13:30 Παναθλητικός Συκεών - Αστέρας Ιπποδρομίου (Θρασυβουλίδης-Κομνηνόπουλος)

Αλεξάνδρειο 12:00 Άρης - ΑΕ Πυλαίας (Σελεβός-Δέλλας)

ΕΑΚ Βόλου (κ.θ.) 12:00 Ολυμπιακός Βόλου - Ολύμπια Λάρισας (Χρυσάφης-Τοπαλίδης)

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Ακολουθήσαμε τον βουλευτή Φθιώτιδας του ΣΥΡΙΖΑ, Γιάννη Σαρακιώτη, και είδαμε τι πραγματικά σημαίνει να είσαι βουλευτής στην Ελλάδα του 2018.

Τα νέα σπουδαία μπέργκερ που πρέπει να δοκιμάσεις στην Αθήνα

Οι γιορτές ήρθαν και μας έφεραν δώρο νέα spots για μπέργκερ, πίτσα και brunch.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ