Η μπασκετική δράση του Σαββατοκύριακου

Η μπασκετική δράση του Σαββατοκύριακου

Το Λαύριο υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στον 2ο αγώνα της σειράς των playoffs της Stoiximan.gr Basket League και το Κολοσσό τον Ρέθυμνο, με τα βλέμματα των περισσότερων φίλων του μπάσκετ πάντως να στρέφονται αυτό το διήμερο στην Α2, που είναι γεμάτη ντέρμπι!

Οι αγώνες Λαύριο - ΠΑΟΚ (22/4) και Κολοσσός H Hotels - Ρέθυμνο Cretan Kings (23/4) για τα playoffs της Stoiximan.gr Basket League ξεχωρίζουν στο μπασκετικό πρόγραμμα του διημέρου, ωστόσο η πραγματική δράση βρίσκεται στην Α2, όπου το σημερινό (22/4) πρόγραμμα περιλαμβάνει μερικά σπουδαία παιχνίδια, με σημαντικότερο όλων αυτό ανάμεσα στον πρωτοπόρο Ηρακλή και τον 5ο της βαθμολογίας Αίολο Αστακού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις Εθνικές κατηγορίες:

Stoiximan.gr Basket League

(1ος γύρος των playoffs - 2ος αγώνας)

Σάββατο 22 Απριλίου

ΚΓ Λαυρίου 17.00 Λαύριο-ΠΑΟΚ Ψαριανός-Τζαφλέρης-Θεονάς (Καρούσης)

Κυριακή 23 Απριλίου

Βενετόκλειο 17.00 Κολοσσός Ρ.-Ρέθυμνο Ανδρικόπουλος-Πουρσανίδης Κ.-Γεωργιάδης (Ξάνθος)

Α2

(28η αγωνιστική)

Σάββατο 22 Απριλίου

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Αίολος Αστακού Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής (Παπαγωργίου)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΑΕ Λάρισας-Μαχητές Δόξα Πεύκων Ξενικάκης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης (Σταμάτης)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Καβάλα Αναστόπουλος Α.-Δημόπουλος-Νάστος (Άκελ)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Φάρος Κερατσινίου Παγώνης-Πιτσίλκας-Φακίτσας (Μπορμπαντωνάκης)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Αμύντας Καραβίτης-Τσαχάκης-Χρηστίδης Π. (Σταύρου)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Χολαργός Μαγκλογιάννης-Μαραμής-Μαγκουνής (Ορφανός)

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Αρκαδικός Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Μπανασάκης (Ελευθεριάδης)

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-ΓΣ Λαρισαίων Κοντίλης-Λιότσος-Κρεσταινίτης (Ντάβαρης)

Β' Εθνική

2ος όμιλος

(26η αγωνιστική - εξ αναβολής)

Κυριακή 23 Απριλίου

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος Μαντήλας-Ζιώγας (Κασαπίδης)

Γ' Εθνική

1ος Όμιλος

(26η αγωνιστική)

Κυριακή 23 Απριλίου

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-ΚΑΟ Κορίνθου Καλαϊτζάκης-Ορφανός Μ. (Ζάρκος)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Δάφνη Δαφνίου Ρίζος-Τσιμπούρης (Παπαδόπουλος Γ.)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Καλαμάτα Χρηστίδης Ηλ.-Φασόλης (Κοκορδάτος)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Άρης Πετρούπολης Σιδερής-Παπαδόπουλος Χρ. (Μπουρνάς)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου Κουτσοδήμος-Μαρίγλη (Παπαδόπουλος Κ.)

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Πορφύρας Αργυρούδης-Κανελλόπουλος (Δημητριάδης)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Αχαγιά 82 Χατζημάρκος-Χριστινάκης (Λημνιάτης)

Α2 Γυναικών

(Αγώνες κατάταξης)

Κυριακή 23 Απριλίου

ΕΑΚ Βόλου 14.00 Απόλλων Καλ.-Σπόρτιγκ Παργιανόπουλος-Κέτουλας (Μόρφη Γ.)

Αταλάντης 14.00 Αγ. Παρασκευή-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας Ντάνος-Χουγιάζος (Κάλφα)

ΕΑΚ Βόλου 16.00 ΓΣ Ηρακλής-Ίκαρος Καλλιθέας Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Τσίργουλας)

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Δύναμη και αντοχή: 8 ασκήσεις που θα αναδείξουν τους μυς σου

Μια προπόνηση για όλο το σώμα, που μπορείς να την κάνεις παντού και να βλέπεις πάντα αποτελέσματα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24