Η μπασκετική δράση του διημέρου
Ο αγώνας ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη για την Stoiximan.gr Basket League ξεχωρίζει στο μπασκετικό πρόγραμμα του διημέρου.
Η 20η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League θα διεξαχθεί σε δύο σκέλη αυτή την εβδομάδα, με 5 αγώνες σήμερα (4/3) και άλλους δύο την Κυριακή 5 Μαρτίου, όταν και θα μπουν στη "μάχη" οι δύο "αιώνιοι", Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, αντιμετωπίζοντας Άρη και Λαύριο αντίστοιχα. Στην Α2 ξεχωρίζουν οι αγώνες Εθνικός - Ηρακλής, Αμύντας - Καβάλα και Χολαργός - Φάρος Κερατσινίου.
Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες:
Stoiximan.gr Basket League
(20η αγωνιστική)
Σάββατο 4 Μαρτίου
ΔΚΓ Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Απόλλων Π. Σχινάς-Πουρσανίδης Γ.-Ψαριανός (Πολιτόπουλος)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Κολοσσός Ρ. Σταματόπουλος-Ξενικάκης-Λόρτος (Τζιμογιάννης)
Μ. Μερκούρη 17.00 Ρέθυμνο-Κύμη Καρακατσούνης-Τζαφλέρης-Θεονάς (Μπορμπαντωνάκης)
ΔΑΚ Τόφαλος 17.00 Προμηθέας Π.-ΑΕΚ Πηλοϊδης-Μπήτης-Συμεωνίδης (Θεοδοσόπουλος)
ΚΓ ΠΑΟΚ 17.00 ΠΑΟΚ-Τρίκαλα Σώμος-Παναγιώτου-Τζιοπάνος Ν. (Παραλικίδης)
Κυριακή 5 Μαρτίου
ΟΑΚΑ 17.00 Παναθηναϊκός-Άρης Μάνος-Παντελίδης-Μαλαμάς (Ορφανός)
ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός-Λαύριο Παγώνης-Αναστόπουλος Αντ.-Πιτσίλκας Β. (Μαύρος)
Α2
Σάββατο 4 Μαρτίου
(20η αγωνιστική)
Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Αίολος Αστακού Τσώνος-Μπίκας-Γιακείμη (Γιαλικάρης)
Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΓΣ Λαρισαίων 1928-Μαχητές Δόξας Πεύκων Διαμαντής-Σκούτας-Ζακεστίδης (Αγορογιάννης)
Δαϊς 17.00 Δούκας- ΑΕΛ Πουρσανίδης Κ.-Κοτσίμπος-Κοντίλης (Σταύρου)
Εσπέρου 17.00 Εθνικός-Ηρακλής Παφίλης-Βαρδάλος-Δεσλής (Άκελ)
Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Ηράκλειο Κωνσταντινόπουλος-Μαντήλας-Λιότσος (Μουζάκης Στ.)
Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Παγκράτι Παπαθανασίου-Παπαφωτίου-Διμπινούδης (Γολεγού)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Καβάλα Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος-Χαλαμπαλάκης (Τεφτίκης)
Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Φάρος Κερατσινίου Καλδίρης-Τσαρούχα-Κάρδαρης (Καρούσης)
Β' Εθνική
Κυριακή 5 Μαρτίου
(21η αγωνιστική)
1οςΌμιλος
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Εργοτέλης Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου (Παλάτος)
Αγ. Δημητρίου 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μαρούσι Πόντας-Αναστασίου (Μαυρουδής)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Περιστέρι Τσάτσης-Καρακωνσταντόπουλος (Βιδάλης)
Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης-Πανελευσινιακός Θεοδωρόπουλος-Κονταράτος (Καρούσης)
Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Καραβίτης-Καλογερόπουλς Φ. (Κορασίδης)
Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΚΑΠ Ορφανός Μ.-Σκαλτσής (Δραμεσιώτης)
ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγου-Ιωνικός Ν. Αποστολίδης-Τσαχάκης (Ζερβούδης)
Στρέφη 17.00 Τρίτων –Κορωπί Στρέμπας-Φραγκούλη (Λημνιάτης)
2οςΌμιλος
ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος Γερακίνης-Φακίτσας (Παπαπέτρου)
Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Ευρώπη Πευκοχωρίου Καλογερόπουλος-Ζαχαρής (Βόντζας)
Αγιάς Λάρισας 17.00 Ερμής Αγιάς-Γέφυρα Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Μπεκιάρης)
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Αίας Ευόσμου Καρακάσης-Καρπάνος (Πίγκας)
Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά Τζίμα-Κοϊμτζόγλου (Αστρεινίδης)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Ανατόλια Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης (Κουσαϊτης)
Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Αγρίνιο Σιμητόπουλος-Φουτζήλας (Μελανίδης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ασπίς Ξ. Τσιρτσιμάλης-Δαμίγος (Κασαπίδης)
Γ' Εθνική
1οςΌμιλος
Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-ΚΑΟ Κορίνθου Σταθόπουλος-Τσιμπούρης (Ρόζης)
Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Δάφνη Δαφνίου Νάστος-Ρίζος (Θεοδωρόπουλος)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Κ.-Καλαμάτα Λογοθέτης-Καμήτσος (Δημητριάδης)
Πεύκης 17.00 Πεύκη-Γλαύκος Κουτσοδήμος-Ντάνος (Παπαγιαννόπουλος)
Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ακράτα Φάκαρος-Μαρίγλη (Παπαδόπουλος Κ.)
Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ερμιόνη Κρεσταινίτης-Ροδίτης (Ζώης)
Παν. Σαλπέας 17.00 Πορφύρα-Άρης Πετρούπολης Μπούκας-Σιδερής (Παππάς)
2οςΌμιλος
Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Λοκρός Αταλάντης Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ. (Τζουβάρας)
Θήβας 13.00 Κάδμος-Σαντορίνη Φασόλη Φασόλης-Πηλοϊδης (Κάλφα)
A. Παπανδρέου 14.00 Προμηθέας Χαλ.-Πανναξιακός Χριστινάκης-Μακρόπουλος (Πετράκης Μιχ.)
Χαλκιοπούλειο 15.00 Έσπερος Λαμίας-ΟΦΗ Μηλαπίδης-Χρηστίδης Ηλ. (Χριστοδούλου)
Εθν. Αντίστασης 17.00 Πόλις-Άρης Νίκαιας Μαραμής-Δαβιδέλης (Τεφτίκης)
2Λύκειο Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων Ραχιώτης-Τηγάνης (Μπουρνάς)
3οςΌμιλος
Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Απόλλων Καλ. Παζόλης-Παπαθωμά (Γιαμούζης)
ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αριστοτέλης Φλ. Ξέρας-Κοντογιάννης (Πλεξίδας)
Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη Πρ.-Φάρσαλα Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ. (Κανελλόπουλος)
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Βίκος Ζαγοροχώρια Μπακάλης-Ζαχαριάδης (Σακελαρίου)
ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι Κοζ.-Εύαθλος Γαζέτας-Θεοδώρου (Κηπουρίδης)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη Παπαδόπουλος Χ.-Καρκαλέτσης (Μανάσης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 16.30 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ελίμεια Λουλουδιάδης-Κουκουλεκίδης (Ράπτης)
4οςΌμιλος
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΜΓΣ Κοσμοτηνής-Μακεδονικός Καρακώστας-Λελούδας (Γκουρτζελίδης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Αστέρας Καβάλας Τσούλης-Παπαθανασίου (Μπρίγκος)
ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα-Κομοτηνή Χατζηχαρίσης-Ντόγκας (Λαδένης)
Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Νεάπολη Τσοκόλης-Πετανίδου (Τζιοπάνος)
ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών-Παναθλητικός Παπαγερίδης-Ντούρας (Μπακάλης)
Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Ιωνικός Ιωνίας Γκέκας-Γεωργούλης (Θωμόπουλος)
ΔΑΚ Περαίας 18.00 Ακτή Ζέφυρος-Ορφέας Ν. Σκοπού Κέτουλας-Δολγύρας (Φωτιάδης)
Α1 Γυναικών
(17η αγωνιστική)
Κυριακή 5 Μαρτίου
Π. Γιαννακόπουλος 16.00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Ανδρικόπουλος-Μαγκλογιάννης (Ελευθεριάδης/Ντάβαρης)
Γ. Γεννηματάς 12.30 Πρωτέας Β.-Αθηναϊκός Σπυρόπουλος Σπ.-Τσολάκος (Μπεσκάκη)
ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Δημάδης-Παπανικολάου (Παπαδόπουλος Ν.)
Ν. Σμύρνης 12.30 Πανιώνιος-Νίκη Λευκάδας Μακρής-Κώτσου (Δούκας)
Επταπύργιου 13.00 Παναθλητικός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Ελευθεριάδης-Μελανίδης (Μήτσιου)
Τετάρτη 8 Μαρτίου
ΔΑΚ Γλυφάδας 16.00 Τερψιθέα-Άρης Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος (Ντίνος)
Α2 Γυναικών
(18η αγωνιστική)
1οςΌμιλος
Σάββατο 4 Μαρτίου
Πετρούπολης 17.30 Άρης Πετρούπολης-Ηλιούπολη Πολυχρόνης-Καλατζής (Κουλούρης)
Κυριακή 5 Μαρτίου
Π. Νικολαϊδη 19.30 Φάρος-Αγία Παρασκευή Μαγκουνής-Γρίβα (Ντίνος)
Καμινίων 12.00 Κυρίαρχοι-Σπόρτιγκ Αυγερινός-Νικολοπούλου (Μίχας)
Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία-Αρκάδι Σωτηρχέλης-Κωστακέλλη (Ευστρατίου)
ΑΚΔ Τρίπολης 13.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Μελίσσια Καββαδάς-Νερομυλιώτης (Κουκάκης)
2οςΌμιλος
Κυριακή 5 Μαρτίου
Χρ. Χριστοδούλου 15.00 Ασπίς Ξ.-Σταυρούπολη Γιαννούλης Αναστ.-Λάλλα (Σαλικίδης)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-ΑΟ Σερρών Τσιρόγλου-Ιορδανίδης (Βαφείδης)
ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν.Ρ. Λαδάς-Θωμόπουλος (Σαμάλης)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ολύμπια Λάρισας Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας (Ανδρίτσος)
Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Ολυμπιακός Β. Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Πολυχρονίδης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων (κθ) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας Γρεκός-Λαϊδης (Τζιμογιάννης)