Για την "αντίδραση" στην Πάτρα ο Ολυμπιακός

Για την "αντίδραση" στην Πάτρα ο Ολυμπιακός

Ο Προμηθέας υποδέχεται τον Ολυμπιακό (21/1, 17:00) στο μοναδικό παιχνίδι της ημέρας για την 13η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League. Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Β' - Γ' Εθνική, Α1 και Α2 γυναικών.

Μετά την βαριά ήττα του Ολυμπιακού στη Βιτόρια το... μάρμαρο το πλήρωσε ο Γυμναστικός στο ΣΕΦ. Αυτή τη φορά, πάντως, οι "ερυθρόλευκοι" θα έχουν σαφώς δυσκολότερο έργο στην προσπάθειά τους να "βγάλουν" αντίδραση μετά τη συντριβή στη Μόσχα από την Χίμκι. Κι αυτό διότι αφενός ο Προμηθέας έχει αποδειξει ότι είναι σκληρό καρύδι, ειδικά στο γήπεδό του και αφετέρου ο Γιάννης Σφαιρόπουλος δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Τζαμέλ ΜακΛίν.

Η αναμέτρηση του Προμηθέα με τον Ολυμπιακό (21/1, 17:00), η τρίτη στην ιστορία των αναμετρήσεων μεταξύ των δύο ομάδων, είναι η μοναδική στο σημερινό πρόγραμμα για την 13η αγωνιστική της Stoximan.gr Basket League. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για πρώτη φορά στο περσινό πρωτάθλημα, όταν οι "ερυθρόλευκοι" κέρδισαν και τα δύο παιχνίδια με συνολική διαφορά 46 πόντων.

Στην Ερυθραία το ματς της ημέρας

Από εκεί και πέρα, το κυριακάτικο πρόγραμμα περιέχει Β' και Γ' Εθνική στους άνδρες, Α1 και Α2 στις γυναίκες. Στη Β' Εθνική το πιο ενδιαφέρων παιχνίδι διεξάγεται στη Νέα Ερυθραία, εκεί όπου ο Πανερυθραϊκός θα υποδεχτεί τον Ιπποκράτη Κω. Στον βόρειο όμιλο το ματς της ημέρας θα γίνει στις Σέρρες μεταξύ των Ικάρων και του Ερμή Λαγκαδά, την ώρα που στη Γ' Εθνική θα διεξάγονται οι αγώνες της 13ης αγωνιστικής.

Σε επίπεδο γυναικών, ολοκληρώνεται σήμερα η 12η αγωνιστική στην Α1 με τις πέντε από τις έξι αναμετρήσεις (μετά το χθεσινό ματς του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό), ενώ από νωρίς το μεσημέρι ρίχνονται στη μάχη και στην Α2, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει συνολικά 11 αγώνες, πέντε στον 1ο όμιλο και έξι στον 2ο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

STOIXIMAN.GR BASKET LEAGUE

(13η αγωνιστική)

Τόφαλος 17.00 Προμηθέας-Ολυμπιακός (Πουρσανίδης Γ.-Μπήτης-Πιτσίλκας)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

(14η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Στ. Καλαϊτζής 15.00 Πανερυθραϊκός-Ιπποκράτης Κω (Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ.)

Δ. Βικέλας 16.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσινιακός (Αναστασίου-Τεφτίκης Σ.)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μαγκουνής-Αργυρούδης)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Ιωνικός Νίκαιας (Κωνσταντινίδου-Καμήτσος)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Δάφνη Δαφνίου (Μηλαπίδης-Ραχιώτης)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Τρίτωνας (Ρίζος-Τσιμπούρης)

Μάνδρας 17.00 ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Κορωπί (Καλογερόπουλος Φ.-Λύρας)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Διαγόρας Δρυοπιδέων (Τσαχάκης-Ορφανός Εμμ.)

2ος όμιλος

Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Γέφυρα (Κρεσταινίτης-Μακρόπουλος)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Ελίμεια (Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης)

Σερρών 17.00 Ίκαροι Σερρών-Τιτάνες Παλαμά (Σιταρίδης-Τσοκόλης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα (Φακίτσας-Γερακίνης)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ασπίδα Ξάνθης (Δημάδης-Εκίζογλου)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Αγρίνιο (Μελανίδης-Ντόγκας)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

(13η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Ναυπλίου 17.00 Οίακας Ναυπλίου-Ν. Ιωνία (Σταθόπουλος-Χουγιάζος)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα ‘80-Ένωση Ιλίου (Κοτσίρης-Λάμπος)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-ΕΑ Πατρών (Ελ Ανύ-Ασλανίδης)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Κεραυνός Αιγίου (Ντάνος-Καραμπιτσάκος)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Απόλλωνας Σμύρνης (Μαντήλας-Καββαδάς)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Αχαγιά 82 (Δημόπουλος-Κανελλόπουλος)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Ολυμπιάδα Λεχ. (Μαραγκάκης-Κατσαπρακάκης)

2ος όμιλος

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Χανιά (Μαρίγλη-Μπακετέα)

Νίκαιας 15.00 Άρης Νίκαιας-Βούρειος Χίου (Φάκαρος-Καρανικόλα Ελ.)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός-Πεντέλη (Λογοθέτης-Μαρινάκης)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Κουτσοδήμος-Μαγκαφάς)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης-Νίκη Αμαρουσίου (Σκαλτσής-Καλογριάς)

3ος όμιλος

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Φαίακας (Τζίμα-Καρκαλέτσης)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Φίλιππος Βέροιας (Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Ιωάν.)

Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιων.-Νίκη Βόλου (Τσιαπλής-Ιορδανίδης)

Περαίας 17.00 Ζέφυρος 02-Ίκαροι Τρικάλων (Ζαχαριάδης-Κολοκυθάς)

Δ. Βικέλας 17.00 Βέροια-Εύαθλος (Γρεκός-Αγραφιώτης Γρ.)

Πτολεμαϊδας 17.0 ΑΠΣ Πτολεμαϊδας-Αγρίνιο (Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ.)

4ος όμιλος

Αγ. Παύλου 18.00 Κένταυρος Καλ.-ΧΑΝΘ (Λελούδας-Γεωργούλης)

Κομοτηνής 18.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου (Παπαγεωργίου-Καλέσης)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Αστέρας Σίνδου (Φουτζήλας-Κουκουλεκίδης)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Πολύγυρος (Καρακώστας-Παζόλης)

Καλαμαριάς 18.00 Απόλλωνας Καλ.-Μακεδονικός (Γαζέτας-Παπαθανασίου)

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Ελευθερούπολη (Τσούλης-Δέλλας)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-ΑΕ Κομοτηνής (Τσουμαχίδης-Κοντογιάννης)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(12η αγωνιστική)

Εσπέρου 14.00 Εσπερίδες-Νίκη Λευκάδας (Καρακάσης-Τσακαλογιάννης)

Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β.-Παναθλητικός (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Πρωτέας Βούλας (Ξέρας-Παπαγερίδης)

Π. Νικολαΐδης 19.00 Φάρος Κερατσινίου-Αθηναϊκός (Γρίβα-Λαζαρίδης)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πανιώνιος (Πολυχρόνης-Φασόλης)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(13η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Κω 15.00 Ανταγόρας Κω-Προφήτης Ηλίας (Αυγερινός-Ρεμουντάκης)

Μελισσίων 14.30 ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Χριστοδουλάκης-Μαρτινάκος)

Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Καλύβια (Αγγελής-Ναστούλης)

Πετρούπολης 15.00 Άρης Πετρούπολης-ΕΦΑΟΖ (Λαζόγκα-Παπαδόπουλος Χρ.)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 ΓΣ Ηλιούπολης-Σπόρτιγκ (Τσολάκος-Τηγάνης)

2ος όμιλος

Ν. Ρύσιου 14.00 Αναγέννηση Ν.Ρ..-Άρης (Σελεβός-Μαλτέσιος)

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ναύαρχος Βότσης (Λαδάς-Θεοδωρίδης)

Καλαμαριάς 13.30 Απόλλωνα Καλ.-Σταυρούπολη (Δικταπανίδης-Καντερές)

Δ. Κραχτίδης 12.00 Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής (Σαρακενίδης-Χατζηκώστας)

Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης (Λάλα-Παναγιωτίδης)

Αγ. Θωμά 14.00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας (Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ

Sold out στην Πάτρα για το Προμηθέας - Ολυμπιακός

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24