Εντός ο Ιωνικός, μεγάλο ματς στην Καβάλα

Εντός ο Ιωνικός, μεγάλο ματς στην Καβάλα

Εντός έδρας συνεχίζει την πορεία του ο πρωτοπόρος του Νότου στη Β’ Εθνική Ιωνικός Νικαίας, σπουδαίο ματς για τον Βορρά ανάμεσα σε Καβάλα και Ίκαρους Σερρών! Δείτε τη δράση σε όλες τις εθνικές κατηγορίας.

Κυριακή γεμάτη μπάσκετ στα ελληνικά παρκέ, με μεγάλο ενδιαφέρον σε όλες τις κατηγορίες των Ανδρών αλλά και τον Γυναικών. Ξεχωρίζει το Καβάλα - Ικαροί Σερρών για τον Βορρά της Β’ Εθνικής, ωστόσο σπουδαία ματς περιλαμβάνει και το πρόγραμμα της Γ’ Εθνικής. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας αλλά και τα αποτελέσματα του Σαββάτου.

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Βόλου 53-67

Νίκη Λευκάδας-Ολυμπιακός 60-75

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-ΠΑΟΚ Φουτζήλας-Σιταρίδης (Παπαδόπουλος Ν.)

Γ. Γεννηματάς 14.00 Πρωτέας Β.-Φάρος Κερ. Φασόλης-Καλαϊτζάκης (Ηπιώτης)

Εργάνης 14.30 Αθηναικός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Παυλόπουλος-Πλιάκας (Ελευθεριάδης)

Ν. Σμύρνης 13.00 Πανιώνιος-Εσπερίδες Μαγγουνής-Φραγκούλη (Τεφτίκης)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος Όμιλος

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ανταγόρας Κω 83-54

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Καλυβιων 18.30 Καλύβια-Μελίσσια Αντωνιάδης-Κοτσώνης (Παπαγιαννόπουλος)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχ.-Αγ. Παρασκευή Τηγάνης-Νερομυλιώτης (Μπεσκάκη)

Ζωγράφου 14.00 ΕΦΑΟΖ-ΟΑ Χανίων Ελ Ανύ-Ασλανίδης (Ευστρατίου)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Άρης Πετρούπολης Καλογριάς-Χριστοδουλάκης (Πόθου)

Καμινίων 12.00 Προφήτης Ηλίας-Σπόρτιγκ Δαβιδέλης-Κούλης (Τζουβάρας)

2ος Όμιλος

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Μίκρας Α’ 13.30 Ναύαρχος Βότσης-Αναγέννηση Ν. Ρ. Παπαθανασίου-Ηλιόπουλος (Καυχίτσας)

Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Πιερικός Αρχέλαος Ιορδανίδης-Λυγούρας (Αχταρίδης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Απόλλων Καλ. Λαϊδης-Θρασυβουλίδης (Τοζακίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξ.-Τιτάνες Δράμας Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Σαλικίδης)

Αγ. Θωμά Λάρ. 14.00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Πανσερραϊκός Μπάρδας-Μπούγλος (Μπεκιάρης)

Αλεξάνδρειο 12.00 Άρης Θ.-Πυλαία Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας (Ανδρίτσος)

Β' ΕΘΝΙΚΗ - 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος Όμιλος

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Κω 12.00 Ιπποκράτης-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Καρπάνος-Γεράνιος

2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟΖ Στρέπμπας-Πολυχρόνης (Δραμεσιώτης)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πανερυθραϊκός Θεοδωρόπουλος-Ορφανός Ιορδ. (Μουζάκης Στ.)

Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Ν.-Πρωτέας Βούλας Μπούκας-Παπαδόπουλος Χρ. (Ντάβαρης)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-ΚΑΟ Κορίνθου Κυριακόπουλος-Νάστος (Σταύρου)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Παγκράτι Πόντας-Κονταράτος (Άκελ)

Γ. Παπασιδέρης 16.00 Κορωπί-Ηράκλειο ΟΑΑ Τσακαλογιάννης-Μαγκαφάς (Ζώης)

Στ. Βενέτης 18.15 Διαγόρας Δρ.-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος Διμπινούδης-Μαραμής (Ζερδεβάς)

2ος Όμιλος

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

Αγρίνιο-Μαχητές Δόξας Πεύκων 73-58

Κυριακή 28 Ιανουρίου

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ανατόλια Θεοδώρου-Γαζέτας (Παραλικίδης)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Χαλκηδόνα Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Θωμόπουλος)

Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Στρατώνι Παπαδόπουλος Χαρ.-Λουλουδιάδης (Πλεξίδας)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Φάρσαλα Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Γκουντέλιας)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Ίκαροι Σερρών Καλογερόπουλος Λ.-Κοϊμτζόγλου (Μπρίγκος)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-Ερμής Λαγκαδά Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Σαλικίδης)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ - 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος Όμιλος

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-Οίαξ Ναυπλίου Λύρας-Αθανασόπουλος (Ηλιόπουλος Σπ.)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας Ασημακάκη-Καββαδάς (Μάρκου)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-ΕΑ Πατρών Χριστινάκης-Μαραγκάκης (Φαλούκας)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Κεραυνός Αιγίου Μακρόπουλος-Τσακιράκη (Κοκορδάτος)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Απόλλων Σμύρνης Σταθόπουλος-Λεκατσάς (Πίγκας)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αχαγιά 82 Φάκαρος-Τσιμπούρης (Λημνιάτης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ολυμπιάδα Λεχ. Κιουλαφάς-Καραμπιτσάκος (Παππάς)

2ος Όμιλος

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Νίκαιας 15.00 Άρης Ν.-ΑΟΚ Χανιά Τσάτσης-Χουγιάζος (Σταματόπουλος)

Αταλάντης 14.00 Λοκρός-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Χρηστίδης Ηλ.-Σκαλτσής (Χριστοδούλου)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Πεντέλη Καμήτσος-Λαμπίρης (Δεσάρτης)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Φακίτσας-Κοντογιάννης (Σταμάτης Γ.)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρούπολης-ΟΦΗ Μαρίγλη-Ροδίτης (Παπαδόπουλος Κ.)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕΕ Παναγίτσας-Νίκη Αμαρουσίου Καρανικόλα Αλ.-Μαρινάκης (Σταμάτης Φ.)

3ος Όμιλος

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Φαίακας Κέρκυρας Καρακώστας-Παζόλης (Βόντζας)

Ιωνίας 1700 Ιωνικός Ιων.-Φίλιππος Βέρ. Δημάδης-Εκιζόγλου (Μήτσιου)

Περαίας 17.00 Ζέφυρος 02-Νίκη Βόλου Μπακάλης-Χρυσάφης (Δέλλας)

Δ. Βικέλας 17.00 Βέροια-Ίκαροι Τρ. Αγραφιώτης-Κουκουλεκίδης (Κοντόζης)

Πτολεμαιδας 17.00 ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Εύαθλος Τσούλης-Τζιοπάνος Γ. (Μπαταούλα)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου Παριανόπουλος-Γκέκας (Χαραλάμπης)

4ος Όμιλος

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Κένταυρος Καλ. Γιαννούλης Αναστ.-Νέδογλου (Γκουρτζελίδης)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-ΧΑΝΘ Τσιρτσιμάλης-Καρκαλέτσης (Πολυχρονίδης)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου Γραίκος-Μαλτέσιος (Κασαπίδης)

Καλαμαριάς 18.00 Απόλλων Καλ.-Πολύγυρος Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Σακελαρίου)

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Μακεδονικός Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γιαβρής)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Ελευθερούπολη Μελανίδης-Ντόγκας (Λαδένης)

Ευόσμου 18.00 Αίας Ευόσμου-ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνή Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης (Αστρεινίδης)

Photo Credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Δύναμη και αντοχή: 8 ασκήσεις που θα αναδείξουν τους μυς σου

Μια προπόνηση για όλο το σώμα, που μπορείς να την κάνεις παντού και να βλέπεις πάντα αποτελέσματα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24