Ώρα Final Four στο Κύπελλο Γυναικών

Ο Ολυμπιακός, η Νίκη Λευκάδας, ο Πανιώνιος και ο Πρωτέας Βούλας θα διεκδικήσουν το Κύπελλο Ελλάδας στο Final Four που θα φιλοξενηθεί στο ΔΑΚ Γλυφάδας. Σήμερα οι ημιτελικοί, την Κυριακή ο τελικός.

Η ώρα του 18ου Final Four έφτασε για το Κύπελλο Γυναικών. Ο Ολυμπιακός, η Νίκη Λευκάδας, ο Πανιώνιος και ο Πρωτέας Βούλας είναι οι τέσσερις ομάδες που θα διεκδικήσουν το τρόπαιο, σε μία διοργάνωση που θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Γλυφάδας και θα έχει μάλιστα και τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports3.

Στους ημιτελικούς που θα γίνουν σήμερα ο Πρωτέας Βούλας θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό και στο άλλο ματς η Νίκη Λευκάδας θα αναμετρηθεί με τον Πανιώνιο, με τους νικητές να δίνουν ραντεβού την Κυριακή για τον μεγάλο τελικό. Φυσικά ο Ολυμπιακός προβάλει ως το μεγάλο και αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, ωστόσο ο θεσμός του κυπέλλου είναι πάντα ανοιχτός σε εκπλήξεις...

Το πρόγραμμα του Final Four:



Παρασκευή 24/3

17:00 ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας-Ολυμπιακός ΣΦΠ Τσαρούχα-Πολυχρόνης-Γρίβα (Ηπιώτης)

20:00 ΑΣ Νίκη Λευκάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ Αναστόπουλος Αντ.-Ρίζος-Ντάνος (Γολεγού)

Κυριακή 26 Μαρτίου

14:00 Μικρός Τελικός

17:00 Τελικός

Η ιστορία των Final Four



Ο Σπόρτιγκ είναι ο πολυνίκης στο θεσμό του κυπέλλου γυναικών, το οποίο διοργανώθηκε για πρώτη φορά το 1996. Η ομάδα των Πατησίων έχει κατακτήσει πέντε φορές το τρόπαιο (με τελευταία το 2010) και έπονται οι Εσπερίδες (4 κατακτήσεις) και άλλες τρεις ομάδες (Σούρμενα Ελληνικό, Αθηναϊκός, Ανω Λιόσια) με δύο. Ο Ολυμπιακός κατέκτησε τον τίτλο στον περσινό τελικό, επικρατώντας του Παναθηναϊκού με 63-30.

Οι τελικοί (1996-1999)

11 Μαΐου 1996, Πτολεμαϊδα

Σπόρτιγκ-Κομοτηνή 98-56 (54-20)

Διαιτητές: Μιναρετζόπουλος-Ταβουλαρέας

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Μανουσέλης): Πετρίδη 18, Τσερετοπούλου , Τόλερ 14, Μαχαιριώτου, Βασιλείου 12, Παπαηλία 20, Τασούλη 16, Λέισι  16, Μητροπούλου 2, Μπενέτου.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ  (Τσαμουρτζής): Ουάιτ 20, Τζαβάρα 6, Παπαδημάκη 8, Μαστροθεοδώρου 3, Σεβαυνίδου, Φυλακτακίδου 3, Δόλωμα 8, Δουκούτση 2,Τζιόγκο 5, Λιούρτα 1

9 Απριλίου 1997, Κατερίνη

Απόλλων Καλ.-Ολυμπιακός Β.57-55 (26-34)

Διαιτητές: Σγουρός-Τανατζής

ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νικολαϊδης):  Δανιηλίδου, Αυθεντοπούλου 4, Κούρτη 12, Παπαγεωργίου, Κωνσταντινάκη, Νικολαϊδου 21(2), Διαβολεμένου 9, Δάφκου, Γιαννοπούλου, Πόζιερ 9

ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μυριτζής) Εβκοβα-Πετρίδου 9, Κωστοπούλου 2, Γιαννούλη 3(1), Τσαμπούρη, Θώδη, Σαράντη, Καπουσούζη 6, Γκαντ 27, Λαχανά 8

12 Απριλίου 1998, Μαρούσι

Θρίαμβος-Σπόρτιγκ 77-55 (35-34)

Διαιτητές: Μεταφτζής-Χριστοδούλου

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Μαρίνος):  Μαστροδούκα 21(2), Τηλεμάχου 10(2), Ανδρουτσοπούλου 2, Σωτηροπούλου, Χατζηορίδου 12(1), Κάνινχαμ 16, Μαστρογιαννίδου 2,  Μαστραγγέλη, Σκούρτη, Χιλ 14.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ  (Κωστόπουλος): Κωνσταντοπούλου, Μαχαιριώτου, Δελή 5(1), Παπαηλια 10, Βασιλείου 7, Κλιγκοπούλου 3, Μπενέτου, Στέφενς 11(1), Μητροπούλου 1, Σαμαρούκοβα 18.

24 Μαρτίου 1999, Αγ. Βαρβάρα Ατ.

Σπόρτιγκ-Θρίαμβος 48-44 (26-23)

Διαιτητές: Σχινάς-Γκόντας

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Δάγλας) Καββαδία 6, Χαλιβελάκη,  Δελή 2, Παπαηλία 5, Βασιλείου 3, Τασούλη 10(2), Γλυκού, Πρασσά, Mακ Ουίλιαμς 17(1), Μικέλη, Μητροπούλου, Σαμουρούκοβα 5.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Μαρίνος)  Ψάλλη, Ενιέντι 4, Μαστροδούκα 2, Τηλεμάχου, Ανδρουτσοπούλου 4, Ελευθεριάδου 8(2),  Χατζηορίδου 12(2), Σίργκε 5, Μαστρογιαννίδου, Σκούρτη, Κάγκος 9, Κυριακοπούλου.

Τα Final Four (2000-2016)

22-23 Απριλίου 2000, Σέρρες

Ημιτελικοί

Απόλλων Πτ.-ΜΕΝΤ 62-60

Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 62-53

Μικρός Τελικός

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 80-77

Τελικός

Παναθηναϊκός-Απόλλων Πτ. 74-72 (40-38)

Διαιτητές: Χατζής-Βαρνάς

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  (Σαμαντούρα):  Καλέντζου 14(2), Παπαμιχαήλ, Λιάκου, Κουμιώτη, Ρογγίτη, Παπαδήμου, Ρομπινσον 30(4), Τρυφωνά, Τριαλώνη 9, Νικολαϊδου 7,  Βαν Γκορπ 14.

ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (ΠοργιόπουλοςΣ) Δεληπάλα, Κυρκοπούλου 2, Πρασσά 10(1), Διαβολεμένου 12(1), Τοκμάκη 3, ΜακΚούλεϊ 26(3), Τσιάτα, Τσακμάκη, Μπαταούλα 8, Κυνηγοπούλου, Τζόνσον 11.

24-25 Μαρτίου 2001, Ν.Ιωνία Μαγνησίας

Ημιτελικοί

ΔΑΣ Άνω Λιοσίων-Πανσερραϊκός 71-53

Σπόρτιγκ-ΜΕΝΤ 76-58

Μικρός Τελικός

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 69-66

Τελικός

ΔΑΣ Άνω Λιοσίων-Σπόρτιγκ 61-55 (33-23)

Διαιτητές: Αργυρού-Τούσιας

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ (Τσιμπής) Πλαβούκου, Πλούμπη, Βάλβη, Σερέτη, Κρητικού, Κλιγκοπούλου 8, Γκουζίνη 8, Ροϊδου, Χιλ  10(1), Ανωγειανάκη, Ρόμπερτς  22, Καπογιάννη 13(3).

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Δάγλας) Καββαδία 8, Μαγκλάρα, Δελή 6(2), Νταή, Βασιλείου 16(2), Τασούλη 5(1), Μουζάκη, Χαλατσιάδου, Γλύμη, Κούμπικ 16(2), Μητροπούλου, Νάιν 4.

16-17 Μαρτίου 2002, Πανόραμα (Θεσ/νίκη)

Ημιτελικοί

ΑΝΟ Γλυφάδας - Παναθηναϊκός  66-60

ΓΣ Μ.Αλέξανδρος - ΑΟ Σπόρτιγκ  62.53

Μικρός Τελικός

Παναθηναϊκός - ΑΟ Σπόρτιγκ 69-60

Τελικός

ΑΝΟ Γλυφάδας - Μ.Αλέξανδρος  72-68 (37-42)

Διαιτητές: Θεοδοσόπουλος-Σαμαλής

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Πανούλιας) Φαγούδη, Βαλέτα 17, Παπαμιχαήλ, Βολονάκη 7, Σκαμνάκη 6, Καββαδία, Πρασσά 12(3), Μικέλη, Κρος 13, Τρύφωνα 2, Σιργκε 15

ΓΣ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Τσιρογιάννης) Χατζάκου, Μπασματζίδου, Παπαγεωργίου 8(1),  Γκαβριλόφκσα 2, Παπαδοπούλου 13(2), Καλτσίδου 17(2), Χατζάκου, Γεωργίου 12(2), Αντερσον 16, Σκούτζου.

08-09 Μαρτίου 2003, Αθήνα

Ημιτελικοί

ΑΝΟ Γλυφάδας - Ανω Λιόσια  77-52

Ακαδημία Ηλιούπολης - ΓΣ Μ.Αλέξανδρος  63-69

Μικρός Τελικός

Άνω Λιόσια - Ακαδημία Ηλιούπολης 72-70

Τελικός

ΑΝΟ Γλυφάδας - Μ. Αλέξανδρος  66-58 (34-30)

Διαιτητές: Δροσόπουλος-Αναστόπουλος

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Πανούλιας ) Βολονάκη 6, Σκαμνάκη, Καλτσίδου 5, Σταχτιάρη 24(2), Πρασσά 19(2), Γεωργιάδου, Κόρακα, Τρύφωνα, Σίργκε 12.

ΓΣ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Ιλανίδης) Χατζάκου Αν., Μπασματζίδου, Παπαγεωργίου 6(1),  Χατζάκου Ν. 3(1), Καζαντζίδου, Νάιν 16, Κωστάβα 4, Καρατζά, Βαρδάκα 16,  Καββαδία 13, Σκούτζου.

21-22 Φεβρουαρίου 2004, Αθήνα

Ημιτελικοί

Πειραϊκός - ΔΑΣ Άνω Λιοσίων  44-61

Θερμαϊκός - Αστέρας Εξαρχείων 49-50

Μικρός Τελικός

Θερμαϊκός-Πειραϊκός 76-69

Τελικός

ΔΑΣ Άνω Λιοσίων  - Αστέρας Εξαρχ.  64-59 (31-28)

Διαιτητές: Λιαρομάτης-Καλδίρης

ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ (Μπουμπούς) Σπαθάρου 10(1), Χατζηνικολάου 5, Βολονάκη, Φωτεινοπούλου, Ελευθεριάδου 12(4), Χαλικιά 4, Παπαπαναγιώτου 2, Κλιμέσοβα  16(1), Δόλωμα, Πικνεϊ 10.

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ  (Ντάκουρης) Γεωργίου, Κανατσέλου, Δελή 14(3), Βάλβη 4(1), Βασιλείου 22(3), Κλιγκοπούλου 4, Γκουζίνη 13, Τζανάινα, Πλαβούκου,  Ρεγκίνα 7, Γλυνιαδάκη, Κυριακοπούλου

12-13 Μαρτίου 2005 , Αθήνα

Ημιτελικοί

Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Σπόρτιγκ 53-64

ΔΑΣ Άνω Λιοσίων - Εσπερίδες ΑΕ 66-65

Μικρός Τελικός

Παναθηναϊκός ΑΟ - Εσπερίδες ΑΕ 78-55

Τελικός

ΑΟ Σπόρτιγκ - ΔΑΣ Άνω Λιοσίων   61-60 (28-25)

Διαιτητές: Πολίτης - Φούφης

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ  (Αρβανίτης): Βλάχου 7(1), Καλέντζου 16(1), Ευμορφοπούλου, Βασιλείου 18, Τασουλή 5(1), Μουζάκη 8, Στοενέσκου 5(1), Μαυριά 2

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ  (Ρεκουνιώτης): Κανατσέλου 21(5), Μπαρμπερίδου 2, Τιέρνι 8, Γκουζίνη 26(2), Πλαβούκου, Κυριακοπούλου 3(1)

4-5 Μαρτίου 2006 , Αθήνα

Ημιτελικοί

Εσπερίδες - Παναθηναϊκός 70-59

ΑΟ Σπόρτιγκ - Ακαδημία   54-48

Μικρός Τελικός

Ακαδημία - Παναθηναϊκός  68-57

Τελικός

Σπόρτιγκ - Εσπερίδες   57-61 (32-36)

Διαιτητές: Μάνος Αν. - Παναγιώτου Χρ.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ  (Λυκογιάννης) Καλέντζου 32(2), Μπαλτά, Νταή, Βασιλείου, Τασούλη 2, Τσάμπερς  16, Πρασσά 9(2).

ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ  (Δεσποτάκης) Χελιώτη, Γκιουλέκα, Χατζηνικολάου 9, Βλάχου 2, Καλτσίδου 13(2), Σταχτιάρη 12(1), Λύμουρα 15(2), Μπατίστ 10

24-25 Φεβρουαρίου 2007 , Βόλος

Ημιτελικοί

ΑΕ Εσπερίδες - Siemens 70-60

ΜΑΣ Kαστοριά - Πανιώνιος 85-60

Μικρός Τελικός

Siemens - Πανιώνιος 73-70

Τελικός

Εσπερίδες - Καστοριά 58-53

Διαιτητές: Καρακατσούνης - Σταματόπουλος

ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Αρβανίτης)  Καλέντζου 24(2), Καλογήρου, Λυμούρα 7(1), Χατζηνικολάου 8, Καλτσίδου 9, Στάχτιαρη 2, Παπαμιχαήλ 2,  Tιέρνι 6(1)

ΜΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Δημητριάδης)  Tζεγιαννάκη 10, Γκουζίνη 12(1), Γιαννουζάκου 7(2), Πανταζή, Λέισι 11(1), Γεωργίου 9(3), Μπαρτζώκα, Ζέρβα 4, Βλάχου, Γεωργοπούλου.

15-16 Μαρτίου 2008 , Βέροια

Ημιτελικοί

Απόλλων Πτολεμαΐδας - Π. Φάληρο 65-52

Εσπερίδες - Αθηναϊκός 52-44

Μικρός Τελικός

Παλαιό Φάληρο-Αθηναϊκός 52-53

Διαιτητές: Παπαπέτρου, Ταρενίδης

Τελικός

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Εσπερίδες 53-67

Διαιτητές: Αργυρού, Μιχαλόπουλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Τσιμπής):  Παπαδημητρίου, Κυρκοπούλου 4, Τοκμάκη 9, Σπανίδου 3, Καραδήμα 2, Τσακμάκη 2, Μέρφι 5, Ντέιβις 28.

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Δάγλας):  Καλέντζου 4, Καλογήρου 3(1), Καβάσιλα, Χατζηνικολάου, Τσέρου 4, Καλτσίδου 15(2), Σαρέγκου 11(1), Μπόνι 7(1), Πασχοπούλου 2, Ντέιβις 17.

 7-8 Μαρτίου 2009 , Αθήνα

Ημιτελικοί

Άρης Χολαργού - Π. Φάληρο 23-93

Εσπερίδες - Παναθηναϊκός 57-45

Μικρός Τελικός

Άρης Χολαργού - Παναθηναϊκός 43-80

Τελικός

Π. Φάληρο - Εσπερίδες 58-70 παρ. (κ.α. 53-53)

Τα δεκάλεπτα: 17-20, 28-36, 42-45, 53-53, 58-70

Διαιτητές: Μάνος, Κατραχούρας

Π. Φάληρο (ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ): Τσικουτά, Βλάνη, Βολονάκη 17 (1), Νταή, Χαβαλέ, Τασουλή 13 (1), Χάινι 14 (2), Μουρντ ,Μίλερ 14.

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Δάγλας): Καλέντζου 17 (3), Καλογήρου 2, Σωτηρίου 4, Χατζηνικολάου 11, Τσέρου, Καλτσίδου 11 (3), Μπόνη, Πασχοπούλου, Μάζιτς 6, Ντέιβις 19.

17-18 Απριλίου 2010 , Βέροια

Ημιτελικοί

Αθηναϊκός ΑΣ - ΓΑΣ Απόλλων Πτολεμαϊδας  59 -47

Πανιώνιος  ΓΣΣ - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ  58 - 66

Μικρός Τελικός

ΓΑΣ Απόλλων Πτολεμαϊδας - Πανιώνιος  ΓΣΣ 59 - 43

Τελικός

Αθηναϊκός  ΑΣ - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 87 -39

Δεκάλεπτα: 19-10, 38-13, 64-29, 87-39

Διαιτητές: Τζαφλέρης-Παπαδόπουλος Θ.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δικαιουλάκος): Καλέντζου, Λύμουρα 6, Χατζηνικολάου 7, Βολονάκη 4, Σούλις 4, Πετρονίτε 14, Σαρέγκου 7, Γουίγκινς 6(2), Κεχαγιά 13, Κοσμά 11(3), Χαλικιά 2, Ντέιβις 13.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Τζίμου, Χαλιβέρα 1, Δελή 2, Σερέτη, Βασιλείου 6, Μητροπούλου 11, Κυριακοπούλου 5(1), Γκέραλντς 12, Σταμπούρλου 2, Μπότη.

02-04 Απριλίου 2011 , Αθήνα

Ημιτελικοί

Αθηναϊκός ΑΣ - ΔΑΣ Ανω Λιοσίων 85-53

ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - Πανιώνιος  ΓΣΣ 77-71

Μικρός Τελικός

Πανιώνιος  ΓΣΣ – ΔΑΣ Άνω Λιοσίων 73-68

Τελικός

ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - Αθηναϊκός 61-64

Δεκάλεπτα: 18-15, 29-34, 52-51, 61-64

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Σιώκας.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ (Δάγλας): Βαλέτα 10, Φοξ 11(1), Μπαρμπερίδου 5(1), Κασάπογλου 12(4), Τσέρου, Νικολοπούλου 3(1), Ασλέι, Φρόλιχ 20(2), Ισκιόγλου.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ (Κτιστάκης): Καλέντζου 6, Λύμουρα 8(2), Χατζηνικολάου 7(1), Σωτηρίου 3, Κεχαγιά 1, Κρες 10(1), Κοσμά, Ράιλι 14, Ντέιβις 15.

06-08 Απριλίου 2012, Αθήνα

Ημιτελικοί

ΓΣΣ Πανιώνιος  ΓΣΣ – Εσπερίδες ΑΕ  57-69

Αθηναϊκός  ΑΣ – Παναθηναϊκός ΑΟ 71-61

Μικρός Τελικός

Παναθηναϊκός  – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 88-72

Τελικός

Εσπερίδες ΑΕ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ  50-57

Δεκάλεπτα: 10-14, 25-33, 36-47, 50-57

Διαιτητές:  Τσώνος Β. - Καραβίτης 

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΑΕ (Λειβάδης Γ.): Τζεγιανάκη 3 (1), Καλογήρου 5 (1), Αθανασίου 4, Λουκάτου, Σπίνου, Τριανταφύλλου, Λούκα, Καλοπήτα 2, Ζεβαρχιγιάν, Ντάναμ 10, Ουίλιαμς  26.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ (Ζευγώλης Γ.): Καλέντζου Καλέντζου 2, Λύμουρα 7 (1), Χατζηνικολάου 12 (2), Κοτσόπουλος 5, Σωτηρίου 16 (2), Κεχαγιά 11 (1), Περοστίγισκα 4, Κυριακοπούλου

30-31 Μαρτίου 2013, Βόλος

Ημιτελικοί

Αθηναϊκός ΑΣ - ΠΑΟΚ 54-69

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 66-79

Μικρός Τελικός

Αθηναϊκός – Παναθηναϊκός 75-64

Τελικός

ΠΑΟΚ – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 50-52

Δεκάλεπτα: 13-18, 26-34, 35-41, 50-52.

ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Σταμολάμπρου 12 (1), Αυτζή 5 (1), Σπανίδου 11 (1), Γιαννοπούλου 6, Βασιλειάδου 14 (1), Ντεσρος 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ (Δάγλας): Δασκαλοπούλου 14 (2), Μαγαλιού 15 (2), Μπαρμπερίδου 3 (1), Παυλοπούλου 1, Φασούλα 2, Νικολοπούλου 8, Στυλιάρα, Βλάχου 9, Τετενέ.

15 - 16 Μαρτίου 2014, Kως

Ημιτελικοί

ΓΣ Ίκαρος Καλ. - ΑΕ Σουρμένων Ελληνικού 43-80

ΑΣΚ Ιπποκράτης – Παναθηναϊκός ΑΟ 55-56

Μικρός Τελικός

ΓΣ Ίκαρος Καλ. - ΑΣΚ Ιπποκράτης 39-70.

Τελικός

ΑΕ Σουρμένων Ελληνικού – Παναθηναϊκός ΑΟ 57-55

Δεκάλεπτα: 17-15, 31-32, 41-48, 57-55.

Διαιτητές:  Τσώνος Β., Παπαθανασίου, Αποστολίδης.

ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ(Καπογιάννη): Γκότζη, Σταμάτη 5(1), Σπυριδοπούλου, Ρουμπελάκη, Παντέλη 2, Μπαλτά 2, Νικολαϊδου 10, Χαλιβέρα 12, Τζόνσον 19, Μπόνη 2

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Σαμαντούρα): Καλέντζου 4(1), Γέμελος  20(1), Χριστινάκη 7, Μαγκλάρα 2, Κοσμά 3(1), Σλούκα, Κωστάκη 2, Χρονοπούλου, Καβάσιλα 2, Ντέλβα 15.

13-15 Μάρτιου 2015, Γλυφάδα

Ημιτελικοί

ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου - ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας  61-56

ΑΕ Σούρμενων Ελληνικού - ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας  62-50

Μικρός Τελικός

ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας  81-51

Τελικός

ΑΕ Σούρμενων Ελληνικού - ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου  46-42

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Σκούτας, Τσαρούχα

Δεκάλεπτα: 9-11, 21-22, 30-30, 46-42

ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Καπογιάννη): Γκοτζή 4(1),  Σταμάτη 10, Καλογήρου, Κοσμά 8(1), Μαγκλάρα, Παπαμιχαήλ 4, Νικολαϊδου 2, Χαλιβέρα 6, Τζόνσον 12, Μπόνη, Φουράκη Β., Φουράκη Στ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ.  (Καφαντάρη): Μαραγκού, Παπαβασιλείου 6(1), Γράψα, Μούρτου, Σταυρίδου 7(2), Βασιλειάδου, Λυρού, Μούλη 6, Σκιαδοπούλου 10, Λόγκαν 13.

18-20 Μαρτίου 2016, ΔΑΚ Λευκάδας

Ημιτελικοί

Παναθηναϊκός – Αθηναϊκός 67-66

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 85-48

Μικρός Τελικός

Αθηναϊκός – ΠΑΟΚ 58-66

Τελικός

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 60-63

Διαιτητές: Κορομηλάς, Μητσόπουλος, Διαμαντής

Δεκάλεπτα: 20-15, 33-25, 43-48, 60-63.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Καλέντζου 6, Αλμπάνεζ 4, Αυτζή, Καλημέρη, Παντέλη 2, Σλούκα, Διέλα 3, Πατεράκη, Λύμουρα 11, Ντέλβα 16, Κυριακοπούλου 18 (4).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Γκοτζή, Σταμάτη 13 (3),  Μπόνη 5, Χατζηνικολάου 6,  Μπαλτά, Χαλιβέρα 10 (2), Τζόνσον 15, Κοσμά 3 (1), Παπαμιχαήλ 2, Κριστόφερσον 9 (1)

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Η Desiree Akhavan ξέρει τι κάνει μια λεσβιακή σκηνή πραγματικά σέξι

Μιλήσαμε με τη σκηνοθέτιδα του 'Miseducation of Cameron Post' για το πώς έφτιαξε μία ταινία για κλινικές 'θεραπείας' ομοφυλοφίλων στην Αμερική του Trump, την ανώμαλη προσγείωσή της μετά το μεγάλο βραβείο του Φεστιβάλ Sundance, και το κλειδί για μια αυθεντική, λεσβιακή ερωτική σκηνή.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24