Τα αποτελέσματα της Α' φάσης του Κυπέλλου
Τα Τρίκαλα νίκησαν εύκολα τον Ερμή Λαγκαδά με 89-71, η Κηφισιά πήρε τη νίκη κόντρα στην Αγία Παρασκευή με 69-65, ενώ ο ΟΦΗ επικράτησε του Παγκρατίου με 70-60. Διαβάστε αναλυτικά.
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν τα Τρίκαλα που νίκησαν τον Ερμή Λαγκαδά με 89-71, ενώ η Κηφισιά επικράτησε της Αγίας Παρασκευής με 69-65.
Ο Φιλαθλητικός ξεπέρασε με συνοπτικές διαδικασίες το εμπόδιο του Κόροιβου, καθώς έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα με 86-41.
Ο ΟΦΗ κατάφερε να επικρατήσει το Παγκρατίου με 70-60 και πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση, η Δόξα Λευκάδας ηττήθηκε από το Λαύριο με 73-64.
Να θυμίσουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της πρώτης φάσης του Κυπέλλου ο Αρκαδικός νίκησε το Ηράκλειο στην παράταση με 102-95 κι ενώ το ματς είχε ολοκληρωθεί στο 90-90.
Αρκαδικός-Ηράκλειο 102-95 (κ.α. 90-90)
Τα δεκάλεπτα: 25-24, 48-41, 70-63, 90-90, 102-95
Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζούρτζεβιτς 23 (2), Πετσούνης , Τσιότρας, Μουστόγιαννης, Μπουρής, Διαμαντής 2, Πίνης 6(2), Σακελλαράκος 2, Τσουμπρίλο 23 (2), Γκιζόγιαννης 26 (2), Γκόβας 20 (2), Βερβαινιώτης.
Ηράκλειο (Ράλλης): Αρναουτάκης Μ. 10, Στεφανάκης 10 (1), Σταράκης, Αρναουτάκης Γ. 16 (1), Σακελλαράκης Μ. 18, Κωτούλας 7 (1), Ρυακιωτάκης, Στρατάκης, Αγαπιάδης 24 (3), Παπαδούλης 8 (2).
Δόξα Λευκάδας-Λαύριο 63-74
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 27-32, 38-55, 63-74
Δόξα Λευκάδας (Βουρνάς): Τζανιδάκης 3 (1), Ματενίδης 2, Βουρνάς 2, Βαγενάς 7 (1), Ναούμης, Ακτύπης 10, Δουβίτσης, Μάρτζος 20 (1), Κουκουνιάς, Μάτιτς.
Λαύριο (Σερέλης): Μαρκομιχάλης 5 (1), Τρικαλιώτης 2, Κακιούζης 26, Τσίρος 4, Φραντζέσκος 2, Γιαννακόπουλος 13, Λυμπερόποιυλος 4, Περράκης 7 (1), Ψωμαδέρης 11 (1), Κευκινίδης Φ. Κευκινίδης Χ.
Τρίκαλα- Ερμής Λαγκαδά 89-71
Τα δεκάλεπτα: 25-21, 34-39, 58-43, 89-71
Τρίκαλα (Τζήμας): Λεπενιώτης 11 (1), Τσιλούλης, Ψύρρας 3 (1), Γκιουλέκας 8 (2), Κατσαρές 5, Τσούτσος 9, Κακλαμάνος 28 (7), Αγγελακόπουλος 3 (1), Πελίγκος, Χαρισμίδης 18, Φούντας, Παπαχρήστος 4.
Ερμής Λαγκαδά (Πέρκος): Καϊκλής, Παρίτσης 2, Τιλ, Ονάσογλου 13 (2), Καμαριώτης 2, Πλιούκας 17 (5), Καλογιαννίδης 7 (1), Αναγνωστόπουλος 21 (2), Γκόνος, Γεωργίτσης 4, Κασούρας 5, Τσιόγκας.
ΟΦΗ - Παγκράτι 70-60
Τα δεκάλεπτα: 21-17, 41-27, 55-44, 70-60
ΟΦΗ (Τακιανός): Tσερκιτζόγλου 2,Πετράκης 6 (2),Ζερβουδάκης, Λυριτζάκης, Καραδολάμης 18 (1), Σιώπης, Κιτσούλης 20 (3),Μπαλάφας 4,Τζουλάκης, Γιακουμάκης, Ντοιτσίνοφ 6,Τραϊανός 14 (1).
Παγκράτι (Λιόγας): Δερμιτζάκης 10 (1), Δρακόπουλος 6, Καραΐνδρος 8 (2), Μαρίνος 2, Κοκορόγιαννης 11 (1), Φωτίου 23 (3), Φερατάι.
Φιλαθλητικός - Κόροιβος Αμαλιάδας 86-41
Τα δεκάλεπτα: 22-7, 36-18, 65-36, 86-41
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Ορούτσι 4, Αντετοκούμπο Ν., Νκουόνια 7, Κόρδας 5 (1), Αγγέλου 16 (4), Σμυρλής 1, Αντετοκούμπο Γ. 15, Κελδίδης 25 (4), Φράγκος 3 (1), Αντετοκούμπο Ρ., Κουρέπης 10.
Κόροιβος Αμαλιάδας (Νιπεργιάλης): Φουρνόδαυλος, Παναγιωτόπουλος 4, Θεοδωρόπουλος 8 (2), Βραχνής 2, Κλάβης 10 (2), Αντωνόπουλος 6, Δημάκος 4, Ασημακόπουλος 5, Γεωργιόπουλος.
Κηφισιά - Αγία Παρασκευή 69-65
Τα δεκάλεπτα: 14-19, 31-27, 52-44, 69-65
Νέα Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Νικητάκης 4 (1), Πετροδημόπουλος 12, Μοσχοβίτης 6 (1), Καράμπουλας 26, Σιούτης 7 (1), Ψαθάς 6, Τζιάλλας 5, Διαμαντόπουλος 3, Κακαργιάς.
Αγία Παρασκευή (Χατζηπανηγύρης): Κορωνίδης 3 (1), Σβερκούνος 5 (1), Τσιάκας 8 (2), Ζερβός 5 (1), Μαναβόπουλος 3, Μάτος 8, Ψυλέας 15, Βαρδαβάς 18.
Τα αποτελέσματα της α' φάσης:
ΓΣ Νίκη Βόλου - ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών 95-97
ΑΕ Δόξα Λευκάδας - ΓΣ Λαυρίου 64-73
Τρίκαλα - ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά 89-71
ΣΕΦΑ Αρκαδικός - Ηράκλειο 102-95 (90-90 κ.α.)
ΑΕ Ν. Κηφισιάς - Αγία Παρασκευή 69-65
Φιλαθλητικός ΟΑ - ΑΣ Κόροιβος Αμαλιάδας 86-41
ΟΦΗ - ΑΟ Παγκρατίου 70-60
Το πρόγραμμα της β' φάσης:
Τρίτη 18/09
17:00 Απόλλων Πατρών - Ηλυσιακός
17:00 ΟΦΗ - Περιστέρι
17:00 Φιλαθλητικός - Άρης
17:00 Πανελευσινιακός - ΠΑΟΚ
17:00 ΚΑΟΔ - Ίκαρος Καλλιθέας
Τετάρτη 19/09
17:00 Νέα Κηφισιά - Αρκαδικός
17:00 Ίκαροι Σερρρών - Λαύριο