Η 2η αγωνιστική στην πρώτη φάση

Ολυμπιάδα και ΟΦΗ πήραν την πρόκριση στη δεύτερη φάση της διοργάνωσης

Ολυμπιάδα – Ηρακλής 79-75

Τα δεκάλεπτα:
21-22, 42-37, 60-50, 79-75.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Οικονόμου): Σπανούλης 11 (1), Γεώργαρος 13, Κανταρτζής 14 (1), Τόσιτς 18 (4), Κρητικός, Κοσάνοβιτς 11 (1), Μανούσος 5, Συμεωνίδης 2, Κομάντινιτς, Περρούλης 5.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μουρατίδης): Παναγιωτακόπουλος 1, Μπάρδας, Τότσιος 9, Καραμπούλας 6 (1), Χρήστου 8, Λιούτος, Λιακόπουλος 11 (1), Καμπερίδης 12 (2), Δανιήλ 5 (1), Καλλές 1, Αγιούμπα 12, Ραντίνοβιτς 10.



ΟΦΗ – ICBS 80-69

Τα δεκάλεπτα:
22-17, 37-43, 65-60, 80-69.

ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου, Μπαρλάς 21 (7), Δελατόλας 4, Τσέλιος 7 (1), Τσακιρίδης 15 (2), Βαγενάς 12 (2), Χουλιάρας 11, Φαρμάκης, Σαμουρέλης 10.

ICBS (Τσοτσουμάνος): Τσέσκοβιτς 11 (1), Κουντουρατζόγλου 3, Ματενίδης 3, Πλιούκας 2, Κούρτης 4, Σιζόπουλος 9, Κούνας 10, Γκρούμπεργκ 5 (1), Μόρφης 4, Νεοφυτίδης 18.



Ηλυσιακός – Κεραυνός Αιγίου 81-75

Τα δεκάλεπτα:
17 -18, 36-39, 59-58, 81-75.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ζευγώλης): Αθηναίου 19 (4), Καρύδας 17 (1), Παπανικολάου 13 (1), Μάλι 3 (1), Αθανασούλας 4, Μπόγρης 8, Ιωάννου 4, Γκρέις 13 (3).

ΑΙΓΙΟ (Χρυσανθόπουλος) Κυριακίδης, Αμάτο 11, Κολλιόπουλος 3 (1), Νίστρομ 15 (2), Κεφαλάς 12 (2), Ορφανός 15 (2), Σταυρουλάκης 13 (3), Μανδαλάκης, Αλμπερτ 6.



Πιερικός Αρχέλαος – Ξάνθη 65-90

Τα δεκάλεπτα:
17-26, 40-44, 52-67, 65-90.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ: (Θωμαΐδης) Χρυσανθόπουλος 17 (2), Χατζηϊωάννου 2, Τσαϊτουρίδης 8 (2), Γερογιάννης 5, Χρυσόπουλος 11, Βουρλίτης, Ράπτης 4, Χρυσίδης 4 (1), Κοθράς 9 (2), Παπαμιχαήλ, Κουνούπης, Τσουκ 5.

ΞΑΝΘΗ (Ζαφειρούδης): Δενδρινός, Μητσάκης 10 (2), Κουκουράβας 9 (3), Σεφερίδης 18 (2), Μαρουλλάκης, Τζελένικ 11 (3), Αναγνωστόπουλος 15 (1), Κάντικ 8, Σκορδάλης 13 (3), Γκογκίδης 6.



Ίκαρος Καλλιθέας – Πανερυθραϊκός 64-85

Τα δεκάλεπτα: 12-21, 27-42, 43-62, 64-85.

ΙΚΑΡΟΣ (Χαριτάτος): Γκριτζέλης 2, Παπαδάκης 5, Φαλέκας 4, Υφαντής 15 (1), Εμμανουηλίδης 8 (1), Μελάς 12 (1), Πολυτάρχου 3, Καρασταμάτης 2, Μάρτζος, Κρασσόπουλος 2, Κατούφας 9, Κούκουρας 2.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κοντούδης, Σοφογιάννης 5 (1), Ζαμπέτης, Κατιάκος 22 (3), Αποστολόπουλος, Προδρόμου 6 (1), Τομαράς 6 (2), Χόμπσον 3 (1), Ψαθάς 9 (1), Λούπος 16, Ντουμάνης 10 (1), Γριμπαβιώτης 8.



Αρκαδικός – Παγκράτι 78-88

Τα δεκάλεπτα:
15-20, 35-45, 54-64, 78-88

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Σκουζής 6, Κοψάυτης 8, Τσολάκης 7, Ντιμπ 5 (1), Παπανικολάου 8, Μαναβόπουλος 16 (2), Σημαιόπουλος 10, Κουτσογιάννης 6, Μουτράν 12 (2).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Κουκάς 9 (1), Μαντζιώρης 8, Καλλανιώτης 10 (2), Τσιότρας 12 (2), Συριστρατίδης 19 (1), Γιάκσιτς 2, Μαχαίρας 11, Λάτοβιτς 9 (1), Βεσκούκης 8 (1).



Αναγέννηση / Φλόγα – Ίκαροι Σερρών 74-76

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 47-41, 61-51, 74-76.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Χατζηκυριακίδης): Μπουρδάνος 5 (1), Μωυσιάδης 10, Γαλανίδης, Πιττάκας 7, Τσακαλέρης 4, Τσιμπλιαρίδης 3 (10, Ζαρογιάννης 18, Σπυρόπουλος 10 (2), Τουλούμης 15 (3), Ευαγγελινός 2.

ΊΚΑΡΟΙ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 6 (2), Μουζακίτης 7 (2), Γεωργατζάς 7 (2), Σωζόπουλος, Παππούδας 3, Κάδης 6, Παραπούρας, Ασημάκης 27 (3), Βοϊβατόπουλος 8 (2), Τοπούζης 12.



Λαύριο – Ερμής 80-75

Τα δεκάλεπτα:
18-18, 34-34, 57-51, 80-75.

ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Τρικαλιώτης, Σίνης 6, Τσολάτος 28 (6), Γιαννόπουλος 13 (3), Αγαπητός 2, Λυκογιάννης, Ψηλέας 14, Κασσάνος 11, Κασαμπαλής 6, Μέτζος, Σπηλιόπουλος.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Μπαξεβάνης): Νησιώτης 8, Γκαμούρας 3 (1), Ιωακειμίδης 7, Ακεψιμαΐδης 12 (1), Γκοντόπουλος 17 (1), Νικολούδης 11 (1), Λευκαδίτης 2, Δημητριάδης 15 (2), Κλουτζός.



Η επόμενη φάση (2η-29/10)



Κολοσσός - ΠΑΟΚ

Ηλυσιακός- Ίκαροι

Ξάνθη - Παγκράτι

Καβάλα - Ολυμπιάδα

ΟΦΗ - ΑΕΚ

Αιγάλεω - Τρίκαλα

Λαύριο - Ολύμπια Λάρισας

Πανερυθραϊκός-ΑΕΛ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Oι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Πώς το πιο πολυτελές πάρτι του πλανήτη κατέληξε σε φιάσκο

Ένας 24χρονος Ελληνοαμερικάνος έκανε τα πλουσιόπαιδα να κλαίνε στις Μπαχάμες και το Netflix το κάνει ντοκιμαντέρ.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ