Άνοιξε η αυλαία της διοργάνωσης

Με νίκες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους για τη νέα σεζόν οι Δόξα Λευκάδας, το Πέραμα, ενώ ο ΚΑΟΔ έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στην Αναγέννηση/Φλόγα.

Ξεκίνημα για τις ομάδες της Α2 Ανδρών και της Β' Εθνικής, καθώς άνοιξε η αυλαία του Κυπέλλου Ελλάδας. Με νίκες ξεκίνησαν ΚΑΟΔ, Πανελευσινιακός και Λαύριο.

Εύκολο έργο είχε ο Αμύντας Δάφνης που επικράτησε 78-55 της ΜΕΝΤ, ενώ το ίδιο ίσχυσε και για το Λαύριο που δεν είχε κανένα πρόβλημα με αντίπαλο τον Απόλλωνα Καλ. Ντέρμπι έγινε στο Άργος με την τοπική ΑΕΚ να χάνει τελικά στις λεπτομέρειες από τους Ικάρους Σερρών.



Στο ντέρμπι της Κρήτης, ο ΟΦΗ νίκησε με 96-72 το Ρέθυμνο και προκρίθηκε στην επόμενη αγωνιστική της Α' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Τα παιχνίδια έγιναν με τους νέους κανονισμούς, καθώς σε όλα τα γήπεδα έχει γίνει η νέα διαγράμμιση.



Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Α' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας:



Ερμής Λαγκαδά - Τρίκαλα 20-0

Δόξα Λευκάδας - Διαγόρας Ρόδου 57-48

ΑΕΚ Άργους - Ίκαροι Σερρών 71-76

Πέραμα - Πιερικός Αρχέλαος 66-61

Αναγέννηση/Φλόγα - ΚΑΟΔ 62-88

Αιγάλεω - Αρκαδικός 64-80

Αίας Ευόσμου - Πανελευσινιακός 55-65

ΟΦΗ - Ρέθυμνο 96-92

Αίολος Τρικάλων - Απόλλων Πατρών 63-54

ΜΕΝΤ - Αμύντας 55-78

Απόλλων Καλαμαριάς - Λαύριο 51-77

Δούκας - Ν. Κηφισιά 53-69

Ολύμπια Λάρισας - Ολυμπιάδα Πατρών 0-20

Μ. Αλέξανδρος - Παγκράτι 55-92

Στρατώνι - Κόροιβος 20-0



Αναλυτικά, οι αγώνες:




Αίας Ευόσμου - Πανελευσινιακός 55-65




Τα δεκάλεπτα:
11-16, 31-29, 41-52, 55-65



Οι διαιτητές: Δεσλής - Καλογερόπουλος



Αίας Ευόσμου
(Δήμου): Μακαλέκας 2, Τσιμπής 3, Γαρδάνης, Παπαπέτρου 7(1), Σκαρλάτος 11(2), Μάρουσιτς 9, Αμούτσια, Ελευθεριάδης 4, Ασημάκης 12, Γεωργούλας 13, Κουνούπης, Τεπετίδης.



Πανελευσινιακός
(Σκαραφίγκας): Αβραμίδης 8(1), Νίκου 4, Μαναβόπουλος 4, Δεληγιάννης 11, Τύρλας 10, Κακλαμάνος 12(1), Μάρτζος 1, Τριχόπουλος 3(1), Κωνσταντόπουλος 4, Θέος 2, Μπαλάφας 6(1).



Πέραμα - Πιερικός Αρχέλαος 66-61



Τα δεκάλεπτα:
15-10, 37-20, 52-38, 66-61



Οι διαιτητές: Παντελίδης - Τσώνος Μ.

Πέραμα (Καλαμπάκος - Κατοπώδης): Αρώνης, Στέφος 1, Τσαρουχάς 19(3), Μοτσενίγος 11, Κυπριτζόγλου 16(2), Καρασταμάτης 6(1), Τραφαλής 8, Εμμανουιλίδης 3, Παπαϊωσήφ 2.



Πιερικός/Αρχέλαος
(Γαλάνης): Τσαϊτουρίδης, Μπεχλιβάνης, Γκογκίδης 10(2), Παπαχρήστος 12(2), Δάμαλης 2, Γερουμάνους, Νάνης, Ιγκμπαβόα 8, Ροδοστόγλου 8, Σιβορότκα 4, Τσουκ 17.



Δόξα Λευκάδας - Διαγόρας 57-48



Τα δεκάλεπτα:
18-13, 32-25, 48-34, 57-48.



Οι διαιτητές: Πίγκας - Δαρλαμήτσος.



Δόξα Λευκάδας
(Βουρνάς): Μακρόπουλος 4, Σκούφης 6(2), Γκοντόπουλος 3(1), Παπαδόπουλος Δ. 4, Βαγενάς 15(1), Πόγκας, Δουβίτσας 3(1), Κατωπόδης, Γιαννουλάκης 7(1), Παπαδόπουλος Ε. 6, Λυμπάρης 7(1), Καραμπάς 2.



Διαγόρας Ρόδου (Τσακίρης): Αραπιάδης 6, Ροζολής 5(1), Ντινόπουλος 7(1), Παναγιωταράκος 3, Παρδακάς 2, Δούβαλης 3, Λαζαρίδης 2, Οτουτζίδης, Εκινέ 20(2).



Αίολος Τρικάλων - Απόλλων Π. 63-54



Τα δεκάλεπτα: 17-11, 35-25, 46-39, 63-54.



Οι διαιτητές:
Πουρσανίδης Γ. - Τάτσικας.



Αίολος Τρικάλων
(Γιασσάρης): Θώμος, Σαριμπαλίδης 6 (2), Λεπενιώτης 28, Ψυρρας, Χρυσόπουλος 6, Περωτής 4, Κατράνας 7 (1) Τριανταφύλλου, Μακρής, Καντάρκος 3, Φούντας 6, Γιανναλέτσος 3.



Απόλλων Π. (Βετούλας): Ζαφείρης 11 (2) Καπερώνης, Πετρόπουλος 5, Θανόπουλος 3 (1) Λιανός 7, Κορωνίδης 7 (1) Δανιήλ 12, Λυμπερης 9, Μολφέτας.



Απόλλων Καλαμαριάς - Λαύριο 51-77



Τα δεκάλεπτα:
10-23, 22-39, 33-56, 51-77



Οι διαιτητές:
Παγώνης - Φακίτσας



Απόλλων Κ.
(Δελαπάσχος): Χατζημιχαηλίδης 6(2), Βασιλείου 6, Τουβεντσίδης 5, Δεληγεώργης 2, Μούμογλου 18(2), Νταλής 5(1), Χατζατούροφ 5, Μελίδης 4.



Λαύριο
(Σερέλης): Αθανασόπουλος 8(2), Καρβούνης 8(2), Μπάκας 4, Κούσουλας 9(3), Κακιούζης 3, Σίννης 5(1), Γιαννακόπουλος, Ζακυνθινός 11(1), Πασχάλης 6, Λυκογιάννης 11(1), Ψηλέας 11(1).



Μέγας Αλέξανδρος - Παγκράτι 55-92



Τα δεκάλεπτα:
8-27, 21-47, 39-71, 55-92



Οι διαιτητές:
Τζαφλέρης - Παπαφωτίου



Μ. Αλέξανδρος (Κοσμάς): Οικονόμου, Χρυσοχού 5 (1), Ευφραιμίδης 3 (1), Λεωνίδου 2, Καρατζάς 4, Κελεσίδης 11, Καραγκιολίδης 2, Αρμούτης 6 (2), Παδέμας 6, Μπάκος 6, Σταφυλάς 7 (1), Καρούζος 3.



Παγκράτι
(Λιόγας): Σκουζής 8 (1), Βασιλόπουλος 13 (2), Καράβολας 24 (3), Δημάκος 5, Μίχαλος 12 (3), Μαχαίρας 8, Κοτρότσιος 10, Παπαγεωργόπουλος 4, Τζουγκουράκης 9.



ΜΕΝΤ - ΑΜΥΝΤΑΣ 55-78



Τα δεκάλεπτα:
14-10, 31-33, 45-53, 55-78



Οι διαιτητές:
Τατούδης, Ευφραιμίδης



ΜΕΝΤ (Χατζούλης): Νικολόπουλος 5(1), Γαρουφαλιάς, Τριανταφυλλίδης 8(1), Ιωακειμίδης 10, Δάλπας 11(2), Φιλιούσης 7, Παπαδόπουλος 8, Ζυγούρας 1, Σιόλιος 3, Αναστασάκης 2.



Αμύντας
(Σορώτος): Ζούπας 5(1), Μπάρμπας 10(2), Βιδάλης 6(1), Μούκας 3(1), Μπούτρος 2, Σαμοθράκης 2, Παγώνης 12, Βαρδαβάς 14, Παπαργυρόπουλος 15, Κουκουνιάς 2, Τζέμης 7, Παναγιωτίδης.



ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ - ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 71-76



Τα δεκάλεπτα:
15-24, 34-39, 48-54, 71-76



Οι διαιτητές: Μπίκας, Καραβίτης



ΑΕΚ Άργους (Οικονομάκης): Παπαντωνίου 15(3), Λάππας 5, Πολυζωγόπουλος 3(1), Στατεράς 8(1), Κοψαύτης 22(2), Οικονομάκης 11(2), Δελής, Σκορδάς, Μελεούνης 5, Μητρόπαππας, Κασαμπαλής 2, Βούρδουλας.



Ικαροι Σερρών (Χατζηκυριακίδης): Πεχλιβάνης 9(3), Τέρπος 1, Κουκάς 8, Παβλίσεβιτς 5(1), Καμπερίδης 13(3),  Ιωσηφίδης, Κακαρούδης 20(1), Βοϊβατόπουλος 2, Τοπούζης 19.



Αναγέννηση/Φλόγα - ΚΑΟΔ 62-88



Τα δεκάλεπτα:
14-28, 26-53, 45-69, 62-88.



Οι διαιτητές: Νικολούλης-Τσιαπλής.



Αναγέννηση/Φλόγα (Κωνσταντινίδης): Σφεικος 7(1), Χατζηγιαννίδης, Γκουνδίνος, Ονάσογλου 10(1), Γαλανίδης 13(2), Ζώτος 12, Σαμαράς 5(1), Κυριώτης, Κωθράς 1, Σπυρόπουλος 6 (2), Φουτσιτζής, Καρυπίδης 8(2).



ΚΑΟΔ (Τακιανός): Στιλίδης, Παναράς 5(1), Σταμπουλής 9, Βουκαντίνοφ 14(1), Κατσαρές 8(2), Μαργαρίτης 8, Χούμας 8, Κιτσούλής 7, Μπένας 2, Σουρλής 3(1), Γιοβάνοβιτς 12, Τσαμάτος 12(1).



Αιγάλεω - Αρκαδικός 64-80



Τα δεκάλεπτα:
12-23, 37-40, 49-64, 64-80.



Οι διαιτητές
: Χαραλαμπάκης - Κοντίλης.



Αιγάλεω
(Καλογήρου - Μπαστούνης): Παπούλιας 6, Λορετζάκης 2, Κατσαντώνης 6(2), Μητρόπουλος 8(1), Συριστατίδης 16(1), Τσαρτσάνης, Σταθάκης, Χάλαρης 4, Παπαδάκης 10 (2), Γεωργακίου, Κούκουρας 12(2).



Αρκαδικός (Σμυρνιώτης): Τσιότρας 3, Λέβενς 19(2), Παπαδάκης Μ. 6, Κόκκαλης 12(2), Προδρόμου 7(1), Νεοφυτίδης 2, Μπρόζος 14(1), Μόρφης 1, Γιαννουλάκος 12, Κατιάκος 4, Πετσούνι.



Δούκας - N. Κηφισιά 53-69



Τα δεκάλεπτα:
14-18, 31-40, 44-55, 53-69.



Οι διαιτητές: Τραγάκης - Σιώκας.



Δούκας
(Γιαννόπουλος): Πέτρου, Κακαβάς 12(1), Μαγιτόμπε 8, Λεχούδης 7(1), Παπαντωνάκος 3(1), Αχής 4, Παππάς 2, Μπαρμπαρής 16, Μπιτζής 1, Παπαδέας.



N. Κηφισιά
(Παπαθεοδώρου): Νικητάκης 28 (3), Διαμαντόπουλος 15, Χόμπσον 12(1), Καρατζάς, Σιούτης 4, Παπαδόπουλος 4, Ντεφούδης 4, Λαγοπόδης, Μιχαλόπουλος.

 

ΟΦΗ-ΡΕΘΥΜΝΟ: 96-92

 

Τα δεκάεπτα: 28-32, 51-53, 67-74, 96-92.

 

OΦΗ (Βλάχος): Μπάρδας 11(2), Ματενίδης 8, Ξενάκης 21, Τσακιρίδης 9(1), Καραδολάμης 5(1), Παναγάκης 4, Σουφλιάς 18, Ψάλτου 2, Μπαλάφας 18(1).

 

ΡΕΘΥΜΝΟ (Κουφός): Κυριακόπουλος 21(3), Κούμουλος 9(1), Γκρούντμπεργκ 10, Τσόχλας 10(2), Μαγκουνής 6, Γ. Θεοδωράκος 8(2), Λάτοβιτς 21(1), Χαρισμίδης 7, Στίκας, Ν. Θεοδωράκος, Πολίτης

 

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ: 63-54

 

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 35-25, 46-39, 63-54

 

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Γιασσάρης): Θώμος, Σαριμπαλίδης 6 (2), Λεπενιώτης 28, Ψυρρας, Χρυσόπουλος 6, Περωτής 4, Κατράνας 7 (1) Τριανταφύλλου, Μακρής, Καντάρκος 3, Φούντας 6, Γιανναλέτσος 3.

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Βετούλας): Ζαφείρης 11 (2) Καπερώνης, Πετρόπουλος 5, Θανόπουλος 3 (1) Λιανός 7, Κορωνίδης 7 (1) Δανιήλ 12, Λυμπερης 9, Μολφέτας.

 

Τα ζευγάρια της επόμενης αγωνιστικής (19/9):



Νέα Κηφισιά - Λαύριο

Αρκαδικός -Ολυμπιάδα Π.

Πανελευσινιακός - ΚΑΟΔ

Πέραμα - Αίολος Τρικάλων

Στρατώνη - Ερμής Λαγκαδά

ΟΦΗ - Παγκράτι

Πανερυθραϊκός ή Νήαρ (16/9) - Αμύντας

Ίκαροι Σερρών - Δόξα Λευκάδας.

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Νταϊάνα Ιγροπούλου, τι ακριβώς κάνεις συνέχεια στο Τόκιο;

Η Αναπληρωματική Σταρ Ελλάς 2009 έχει 'οργώσει' τα τελευταία οχτώ χρόνια τα μήκη και τα πλάτη του πλανήτη. Εννοείται πως το χάσαμε για πάντα το κορμί πατριώτη.

Όταν ο Βασίλειος Κωστέτσος, η Claudia Schiffer και ο Axl Rose τα πίνανε στο La Mamunia

Οργασμός 90s καλτίλας στο βίντεο που δεν πρέπει να λείπει από κανένα ελληνικό σπίτι.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ