Μόνο στον 1ο Νότου είχαν τον έλεγχο οι φιλοξενούμενοι

Στον 1ο Νότου οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο της κατάστασης στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής, εν αντιθέσει με ό,τι έγινε στους άλλους τρεις ομίλους όπου οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν.

Δύο διαφορετικές εικόνες έχει η πρεμιέρα της Γ' Εθνικής, αφού στον 1ο Νότου οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πλήρη έλεγχο και πανηγύρισαν ως επί το πλείστον τη νίκη. Με εμφατικό τρόπο μάλιστα, όπως έκαναν η Αγία Παρασκευή και η Ένωση Ιλίου, με τον Γλαύκο και τα Μελίσσια να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα σε πιο "κλειστές" αναμετρήσεις. Από εκεί και πέρα, στον 2ο Νότου, τον 1ο Βορρά και τον 2ο Βορρά, οι γηπεδούχοι έκαναν... κουμάντο.

1ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Οίακας Ναυπλίου - Καλαμάτα 84-39

Νέα Ιωνία - Γλαύκος 52-58

ΕΑΠ - Αγία Παρασκευή 58-74

Κεραυνός Αιγίου - Ακράτα 76-71

Απόλλων Σμύρνης - Έσπερος ΟΑΠΑ 90-95 (76-76κ.α.)

Αχαγιά - Μελίσσια 64-68

Ολυμπιάδα Λεχαίου - Ένωση Ιλίου 49-84

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1. Οίακας Ναυπλίου 2

2. Ένωση Ιλίου 2

3. Αγία Παρασκευή 2

4. Γλαύκος 2

5. Κεραυνός Αιγίου 2

6. Έσπερος ΑΟΠΑ 2

7. Μελίσσια 2

8. Αχαγιά 1

9. Απόλλων Σμύρνης 1

10. Ακράτα 1

11. Νέα Ιωνία 1

12. ΕΑΠ 1

13. Ολυμπιάδα Λεχαίου 1

14. Καλαμάτα 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Γλαύκος - Οίακας Ναυπλίου

Αγία Παρασκευή - Νέα Ιωνία

Ακράτα - ΕΑΠ

Έσπερος ΑΟΠΑ - Κεραυνός Αιγίου

Μελίσσια - Απόλλων Σμύρνης

Ένωση Ιλίου - Αχαγιά

Καλαμάτα - Ολυμπιάδα Λεχαίου

2ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ Χανιά - Άρης Πετρούπολης 70-72

ΒΑΟΛ - Λοκρός 69-64

Πεντέλη - Ερμής Σχηματαρίου 79-77 (70-70κ.α.)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Έσπερος Λαμίας 81-85

ΟΦΗ - Άρης Πετρούπολης 85-76

Νίκη Αμαρουσίου - Παναγίτσα 60-57

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1. ΟΦΗ 2

2. ΒΑΟΛ 2

3. Έσπερος Λαμία 2

4. Νίκη Αμαρουσίου 2

5. Άρης Νικαίας 2

6. Πεντέλη 2

7. Ερμής Σχηματαρίου 1

8. ΑΟΚ Χανιά 1

9. Παναγίτσα 1

10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1

11. Λοκρός 1

12. Άρης Πετρούπολης 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Άρης Νικαίας - Έσπερος Καλλιθέας

Λοκρός - ΑΟΚ Χανιά

Ερμής Σχηματαρίου - ΒΑΟΛ

Έσπερος Λαμίας - Πεντέλη

Άρης Πετρούπολης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Παναγίτσα - ΟΦΗ

1ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Φαίακας Κέρκυρας - Πρωτέας Γρεβενών 77-56

Φίλιππος Βέροιας - Ιωνικός Ιωνίας 80-58

Νίκη Βόλου - Ζέφυρος 83-70

Ίκαροι Τρικάλων - ΑΟΚ Βέροιας 69-68

Εύαθλος - Πτολεμαΐδα 87-63

ΓΕ Αγρινίου - ΑΓΣΙ 70-62

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1. Εύαθλος 2

2. Φίλιππος Βέροιας 2

3. Φαίακας Κέρκυρας 2

4. Νίκη Βόλου 2

5. ΓΕ Αγρινίου 2

6. Ίκαροι Τρικάλων 2

7. ΑΟΚ Βέροιας 1

8. ΑΓΣΙ 1

9. Ζέφυρος 1

10. Πρωτέας Γρεβενών 1

11. Ιωνικός 1

12. Πτολεμαΐδα 1

13. Νικόπολη Πρέβεζας 0*

*Έχει κάνει το ρεπό της

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Πρωτέας Γρεβενών - Νικόπολη Πρέβεζας

Ιωνικός Ιωνίας - Φαίακας Κέρκυρας

Ζέφυρος - Φίλιππος Βέροιας

ΑΟΚ Βέροιας - Νίκη Βόλου

Πτολεμαΐδα - Ίκαροι Τρικάλων

ΑΓΣΙ - Εύαθλος

Ρεπό: ΓΕ Αγρινίου

2ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Κένταυρος Καλλικράτειας - ΓΑΣ Κομοτηνή 59-73

ΧΑΝΘ - Ευκαρπία 79-66

Αστέρας Σίνδου - ΜΕΝΤ 63-83

Πολύγυρος - Απόλλων Καλαμαριάς 73-66

Μακεδονικός - Ορφέας Ν. Σκοπού 93-39

Ελευθερούπολη - Μαντουλίδης 76-66

ΑΕΚ Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου 66-65

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1. Μακεδονικός 2

2. ΜΕΝΤ 2

3. ΓΑΣ Κομοτηνή 2

4. ΧΑΝΘ 2

5. Ελευθερούπολη 2

6. Πολύγυρος 2

7. ΑΕ Κομοτηνής 2

8. Αίας Ευόσμου 1

9. Απόλλων Καλαμαριάς 1

10. Μαντουλίδης 1

11. Ευκαρπία 1

12. Κένταυρος Καλλικράτειας 1

13. Αστέρας Σίνδου 1

14. Ορφέας Ν. Σκοπού 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Ευκαρπία - Κένταυρος Καλλικράτειας

ΜΕΝΤ - ΧΑΝΘ

Απόλλων Καλαμαριάς - Αστέρας Σίνδου

Ορφέας Νέου Σκοπού - Πολύγυρος

Μαντουλίδης - Μακεδονικός

Αίας Ευόσμου - Ελευθερούπολη

ΓΑΣ Κομοτηνή - ΑΕ Κομοτηνής

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24