Γ' Εθνική: Με φοβερούς Γκαγκαλούδη και Καράβολα το Αιγάλεω, 101-72 τον Ηλυσιακό

Το Αιγάλεω με οδηγούς τους Γιάννη Γκαγκαλούδη και Χριστόδουλο Καράβολα σε ένα ματς με λάμψη από Basket League νίκησε με 101-72 τον Ηλυσιακό του Αντώνη Φώτση και συνέχισε την αήττητη πορεία του στην Γ' Εθνική. Όλα τα αποτελέσματα.

Το Αιγάλεω πήρε νικηφόρα και την 8η "στροφή" του 1ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, καθώς επικράτησε με 101-72 του Ηλυσιακού και παρέμεινε αήττητο.

Ο Γιάννης Γκαγκαλούδης (29 πόντοι) και ο Χριστόδουλος Καράβολας (27 πόντοι) έσυραν τον χορό για τους νικητές, ενώ διψήφιοι ήταν επίσης οι Άκης Καλλινικίδης (16 πόντοι), Χρήστος Ντακούλιας (14 πόντους) και Νίκος Αγγελόπουλος (11 πόντοι). Ο Αντώνης Φώτσης σημείωσε 18 πόντους και ήραν ο πρώτος σκόρερ του Ηλυσιακού, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό των αντιπάλων του.

Ο ΟΦΗ έκανε το 8/8 στον 2ο Όμιλο, καθώς νίκησε με 69-52 εκτός έδρας την ΕΦΑΟΖ, ενώ στην κορυφή του 3ου Ομίλου συνεχίζουν η Δόξα Λευκάδας και ο ΠΑΣ Γιάννινα που έχουν ένα ματς λιγότερο. Τέλος, στον 4ο Όμιλο ξεχωρίζει η νίκη της Κομοτηνής στην παράταση με 82-81 επί του Πολύγυρου.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Αρης Νικαίας - Καλαμάτα 74-65

Ακράτα - Αχαγιά 83-80

Ληξούρι - Μεγαρίδα 46-79

Κηφισιά - Κεραυνός Αιγίου 82-60

Εσπερος ΑΟΠΑ - Ιωνικός ΝΦ 69-73

(κ.θ.) Αιγάλεω - Ηλυσιακός 101-72

Πέρα - Λέοντας 70-53

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 16

2. Μεγαρίδα 15

3. Ιωνικός ΝΦ 15

4. Αχαγιά 14

5. Ηλυσιακός 12

6. Κηφισιά 12

7. Πέρα 12

8. Ακράτα 12

9. Κεραυνός Αιγίου 11

10. Έσπερος Πατρών 10

11. Λέοντας 10

12. Ληξούρι 9

13. Καλαμάτα 9

14. Άρης Νικαίας 8

* Ληξούρι και Άρης Νικαίας έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Κορωπί - ΚΑΠ 84-81

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΟΦΗ 52-69

Μελίσσια - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 75-77 (β΄ παρ.)

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - ΒΑΟΛ Χίου 71-65

Ερμής Σχηματαρίου - Καλλιθέα 77-63

Δειλινό - Άρης Θήβας 69-90

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Λοκρός Αταλάντης 79-88

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 16

2. Μελίσσια 14

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 14

4. ΕΦΑΟΖ 13

5. Λοκρός Αταλάντης 12

6. Κορωπί 12

7. Ερμής Σχηματαρίου 12

8. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 12

9. ΚΑΠ 11

10. Άρης Θήβας 11

11. ΒΑΟΛ Χίου 10

12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 10

13. Καλλιθέα 10

14. Δειλινό 8

* ΒΑΟΛ Χίου και Λοκρός Αταλάντης έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη  αγωνιστική (9η, 16/12)

ΚΑΠ - ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΟΦΗ - Μελίσσια

Ικαρος Νέας Σμύρνης - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

ΒΑΟΛ Χίου - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Καλλιθέα - Κορωπί

Αρης Θήβας - Ερμής Σχηματαρίου

Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Ικαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας  86-64

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκας 67-60

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης  76-69

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 61-72

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΠΑΣ Γιάννινα  55-66

Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας  97-73

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Βαθμολογία

1. Δόξα Λευκάδας 13

2. ΠΑΣ Γιάννινα 13

3. Πρωτέας Γρεβενών 13

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων  12 

5. Μαντουλίδης 12  

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 12

7. Ολυμπιακός Βόλου 11

8. ΓΑΣ Μελίκης  11 

9. Ίκαροι Τρικάλων 10

10. ΑΟΚ Βέροιας 10

11. Τιτάνες Παλαμά 10

12. ΑΟ Καλαμπάκας  9

13. Νικόπολη Πρέβεζας  8

*ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Ίκαροι Τρικάλων, Τιτάνες Παλαμά και Νικόπολη Πρέβεζας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 16/12)

ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών

ΑΟ Καλαμπάκας-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρικάλων

Νικόπολη Πρέβεζας-Ολυμπιακός Βόλου

ΠΑΣ Γιάννινα-Μαντουλίδης

Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΜΕΝΤ 58-81

Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου  56-64

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 82-81 (παρ.)

ΒΑΟ-Ζέφυρος  63-77

ΔΕΚΑ-ΠΣ Ευκαρπίας 81-72

Μακαμπή-Απόλλωνας Καλαμαριάς  58-73

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιπος Ξάνθης 51-61

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας  14      

2. ΜΕΝΤ 14    

3. ΑΟ Πολυγύρου 14

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 14

5. ΔΕΚΑ 13    

6. Απόλλωνας Καλαμαριάς 13

7. Αίας Ευόσμου 12     

8. Λεύκιπος Ξάνθης 12

9. Ασπίδα Ξάνθης 12

10. ΒΑΟ  11     

11. Ζέφυρος  11    

12. Αστέρας Σίνδου 10 

13. Μακαμπή  10      

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών  8

Επόμενη αγωνιστική (9η, 16/12)

ΜΕΝΤ-Αίας Ευόσμου

Αστέρας Σίνδου-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΟ Πολυγύρου-ΒΑΟ

Ζέφυρος-Μακαμπή

ΠΣ Ευκαρπίας-ΠΟ Νέων Μουδανιών

Λεύκιπος Ξάνθης-ΔΕΚΑ

Απόλλωνας Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS

equalizer