Γ' Εθνική: Εντυπωσιακή νίκη για τη Νέα Κηφισιά

Η Νέα Κηφισιά συνέτριψε τον ΣΔΥ Τρίπολης, στο αποτέλεσμα που ξεχώρισε από τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική.

Με εντυπωσιακό τρόπο έκανε σεφτέ στη Γ' Εθνική η Νέα Κηφισιά, που συνέτριψε εντός έδρας τον ΣΔΥ Τρίπολης, την ώρα που το Κορωπί άλωνε την έδρα της Ακράτας. Τρεις ομάδες στον 2ο όμιλο έκαναν το 2/2 στο πρωτάθλημα, ενώ ο ΣΚ Ιωάννινα πανηγύρισε σπουδαίο διπλό σε βάρος της Μελίκης.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

ΑΠΟ Ακράτα - ΓΣ Κορωπίου 70-74

ΑΟΚ Χαλάνδρι - ΑΟ Ερμιόνης 74-63

ΚΑΟ Κορίνθου - ΝΕΟ Ληξουρίου 52-56

ΑΕ Ν. Κηφισιάς - ΣΔΥ Τρίπολης 105-49

Ηλυσιακός ΑΟ - ΑΟ Π. Φαλήρου 53-85

ΑΟ Γλαύκος - Παναχαϊκή ΓΕ 65-58

ΑΟ Αχαγιά 82 - Άρης Νίκαιας ΓΝΟ (16/11)

Η κατάταξη (σε 2 αγώνες)

1. Π. Φάληρο 2-0

2. Κορωπί 2-0

3. Ληξούρι 2-0

4. Ερμιόνη 1-1

5. Κόρινθος 1-1

6. Κηφισιά 1-1

7. Γλαύκος 1-1

8. Χαλάνδρι 1-1

9. Ηλυσιακός 1-1

10. Αχαγιά 82 1-0*

11. Ακράτα 0-2

12. Παναχαϊκή 0-2

13. Τρίπολη 0-2

14. Άρης Νικαίας 0-1*

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Κορωπί - Χαλάνδρι

Ερμιόνη - Κόρινθος

Ληξούρι - Κηφισιά

Τρίπολη - Ηλυσιακός

Π. Φάληρο - Αχαγιά 82

Άρης Νίκαιας - Παναχαϊκή

Γλαύκος - Ακράτα

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Μίλωνας - ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 84-46

ΑΟΚ Χανιά - Ένωση Ιλίου 85-75

Άρης Θήβας - Ερμής Σχηματαρίου 88-76

Πέρα - Αργοναύτης Τριγλίας 60-61

ΦΕΑ - ΕΦΑΟΖ 83-74

ΒΑΟΛ Χίου - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 62-71

Αίαντας Αυλίδας - ΑΚ Χαλκίδας 52-67

Η κατάταξη (σε 2 αγώνες)

1. Αργοναύτης Τριγλίας 2-0

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2-0

3. Χαλκίδα 2-0

4. ΦΕΑ 1-1

5. Μίλωνας 1-1

6. Ερμής Σχηματαρίου 1-1

7. Τα Φανάρια 1-1

8. Ένωση Ιλίου 1-1

9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 1-1

10. Χανιά 1-1

11. Άρης Θήβας 1-1

12. Αίαντας Αυλίδας 0-2

13. Πέρα 0-2

14. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 0-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Τα Φανάρια - ΑΟΚ Χανιά

Ένωση Ιλίου - Αρης Θήβας

Ερμής Σχηματαρίου - Πέρα

Αργοναύτης Τριγλίας - ΦΕΑ

ΕΦΑΟΖ - ΒΑΟΛ Χίου

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - ΑΚ Χαλκίδας

Αίαντας Αυλίδας - Μίλωνας

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Αριδαία - Ολυμπιακός Βόλου 78-75 (παρ.)

Ίκαροι Τρικάλων - Τιτάνες Παλαμά 104-73

ΓΑΣ Μελίκης - ΣΚ Ιωάννινα  61-62

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Φαίακας Κέρκυρας 90-40

Νίκη Βόλου - Αίολος Τρικάλων 75-82

Αριστοτέλης Φλώρινας - Αναγέννηση Καρδίτσας 63-67

Ρεπό: Αετοί Βέροιας

Η κατάταξη (σε 2 αγώνες)

1. Αίολος Τρικάλων 2-0

2. ΣΚ Ιωάννινα 2-0

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1-1

4. ΓΑΣ Μελίκης 1-1

5. Ικαροι Τρικάλων 1-1

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1

7. Νίκη Βόλου 1-1

8. Τιτάνες Παλαμά 1-1

9. Αριδαία 1-1

10. Αετοί Βέροιας 1-0*

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 0-2

12. Φαίακας Κέρκυρας 0-2

13. Ολυμπιακός Βόλου 0-1

*Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Ολυμπιακός Βόλου - Ικαροι Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά - ΓΑΣ Μελίκης

ΣΚ Ιωάννινα - ΑΓΣ Ιωαννίνων

Φαίακας Κέρκυρας - Νίκη Βόλου

Αίολος Τρικάλων - Αριστοτέλης Φλώρινας

Αναγέννηση Καρδίτσας - Αετοί Βέροιας

Ρεπό: Αριδαία

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ζέφυρος - Ασπίδα Ξάνθης 66-63 (παρ.)

Ικαροι Σερρών - Απόλλων Καλαμαριάς 81-62

ΜΕΝΤ - Πανσερραϊκός 69-66

Μέγας Αλέξανδρος - Κένταυρος Καλλικράτειας  78-70

Λεύκιππος Ξάνθης - Μαντουλίδης 90-70

Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΔΕΚΑ  68-73 (παρ.)

Ρεπό: Μακεδονικός

Η κατάταξη (σε 2 αγώνες)

1. Λεύκιππος Ξάνθης 2-0

2. Ίκαροι Σερρών 2-0

3. ΜΕΝΤ  2-0

4. Μέγας Αλέξανδρος 2-0

5. Ελπίδα Αμπελοκήπων 1-1

6. ΔΕΚΑ 1-1

7. Μακεδονικός 1-0

8. Ζέφυρος 1-0

9. Κένταυρος Καλικράτειας 0-2

10. Ασπίδα Ξάνθης 0-2

11. Μαντουλίδης 0-2

12. Πανσερραϊκός 0-2

13. Απόλλων Καλαμαριάς 0-2

*Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Ασπίδα Ξάνθης - Μακεδονικός

Απόλλων Καλαμαριάς - ΜΕΝΤ

Πανσερραϊκός - Μέγας Αλέξανδρος

Κένταυρος Καλλικράτειας - Λεύκιππος Ξάνθης

Μαντουλίδης - ΔΕΚΑ

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Ζέφυρος

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Photo Credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS