Γ' ΕΘΝΙΚΗ

"Φουντώνει" η μάχη της κορυφής στον 2ο Όμιλο Νότου

"Φουντώνει" η μάχη της κορυφής στον 2ο Όμιλο Νότου

Η ήττα του Κάδμου σε συνδυασμό με τη νίκη του Διαγόρα Δρυοπιδέων έκαναν ακόμη πιο έντονη τη μάχη της ανόδου στον 2ο όμιλο Νότου. Τριπλή ισοβαθμία στον 2ο Όμιλο Βορρά.

Ο Κάδμος δεν τα κατάφερε απέναντι στην Πεντέλη, με αποτέλεσμα να αποκτήσει συγκάτοικο στην κορυφή του 2ου Ομίλου Νότου, αφού ο Διαγόρας Δρυοπιδέων δέχθηκε μετά χαράς το... δώρο. Ακόμη πιο περίπλοκη είναι η κατάσταση στον 2ο Όμιλο Βορρά, με τρεις ομάδες να ερίζουν για την πρωτιά.

1ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Κόρινθος - Ερμιόνη 65-52

Δάφνη Δαφνίου - Ακράτα 74-68

Καλαμάτα - Γλαύκος 65-71

Άρης Πετρούπολης - Ίκαρος Ν. Σμύρνης (αναβλήθηκε)

Κεραυνός Αιγίου - Ένωση Ιλίου 82-78

Πορφύρας - Πεύκη 64-63

Αχαγιά - Ίκαρος Καλλιθέας 80-68

Ρεπό: Έσπερος Πατρών

Η βαθμολογία (μετά από 11 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 21, Έσπερος 18, Γλαύκος 17, ΚΑΟΚ 17, Ίκαρος Ν. Σμύρνης 16, Ένωση Ιλίου 16, Ακράτα 15, Καλαμάτα 15, Πορφύρας 15, Αχαγιά 82 15, Ίκαρος Καλλιθέας 14, Κεραυνός Αιγίου 14, Ερμιονίδα 12, Πεύκη 12, Άρης Πετρούπολης 11.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 8/01): Ακράτα – Κόρινθος, Γλαύκος – Δάφνη Δαφνίου, Ερμιόνη – Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Κεραυνός Αιγίου, Ένωση Ιλίου – Πορφύρας, Πεύκη – Αχαγιά ’82, Ίκαρος Καλλιθέας – Έσπερος Πατρών.

Ρεπό: Καλαμάτα

2ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Άρης Νικαίας - Λοκρός 66-57

ΟΦΗ - ΑΕ Σαντορίνης 89-88 (κ.α. 82-82)

Πόλις Καλλιθέας - Διαγόρας Δρυοπιδέων 54-78

Έσπερος Λαμίας - Ιπποκράτης Κω 77-83

Προμηθέας Χαλανδρίου - Νίκη Αμαρουσίου 62-78

Κάδμος - Πεντέλη 55-60

Ρεπό: Πανναξιακός

Η βαθμολογία (μετά από 10 αγώνες): Κάδμος 17, Διαγόρας Δρυοπιδέων 17, Λοκρός Αταλάντης 15, Έσπερος Λαμίας 14, Πεντέλη 14, Ιπποκράτης Κω 13, Άρης Νικαίας 13, Σαντορίνη 12, ΟΦΗ 12, Νίκη Αμαρουσίου 12, Πόλις Καλλιθέας 10, Προμηθέας Χαλανδρίου 9, Πανναξιακός 8.

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 8/1): Λοκρός Αταλάντης - ΟΦΗ, ΑΕ Σαντορίνης - Πανναξιακός, Διαγόρας Δρυοπιδέων - Άρης Νικαίας, Ιπποκράτης Κω - Πόλις Καλλιθέας, Νίκη Αμαρουσίου - Έσπερος Λαμίας, Πεντέλη - Προμηθέας Χαλανδρίου.

Ρεπό: Κάδμος

1ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Εύαθλος - Απόλλων Καλαμαριάς 72-61

Βίκος Ζαγοροχώρια - Αριστοτέλης Φλώρινας 51-66

ΓΣ Φαρσάλων - Μελίκη 77-55

Διόσκουροι Κοζάνης - Ελίμεια 54-62

Ευκαρπία - Τιτάνες Παλαμά 79-62

Νικόπολη Πρεβέζης - ΑΓΣ Ιωαννίνων 101-84

Πρωτέας Γρεβενών - Αιγινιακός 70-51

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες): Ελίμεια 19, ΓΣ Φαρσάλων 18, Νικόπολη Πρέβεζας 17, Τιτάνες Παλαμά 17, Διόσκουροι Κοζάνης 17, ΑΓΣ Ιωαννίνων 16, Μελίκη 15, Πρωτέας Γρεβενών 14, Εύαθλος 14, Ευκαρπία 13, Απόλλων Καλαμαριάς 13, Αιγινιακός 12, Αριστοτέλης Φλώρινας 12, Βίκος Ζαγοροχώρια 12.

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 8/1): Απόλλων Καλαμαριάς - Βίκος Ζαγοροχώρια, Αριστοτέλης Φλώρινας - ΓΣ Φαρσάλων, Μελίκη - Πρωτέας Γρεβενών, Ελίμεια - Εύαθλος, Τιτάνες Παλαμά - Διόσκουροι Κοζάνης, ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ευκαρπία, Αιγινιακός - Νικόπολη Πρεβέζης.

2ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Παναθλητικός - Μακεδονικός 54-58

ΣΑΠΚ Νεάπολης - Αστέρας Καβάλας 85-80

ΓΑΣ Κομοτηνής - Ιωνικός Ιωνίας 62-65

Ικαροι Σερρών - Ορφέας Ν. Σκοπού 79-58

Μαντουλίδης -  Ν. Μουδανιά

Χαλκηδόνα - Ζέφυρος 76-60

Αγ. Βαρβάρα - ΑΕ Κομοτηνής 41-85

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες): Παναθλητικός 19, Ίκαροι Σερρών 19, ΑΕ Κομοτηνής 19, Χαλκηδόνα 18, Ζέφυρος 18, Μακεδονικός 16, Ορφέας Ν. Σκοπού 15, Ιωνικός Ιωνίας 14, ΓΑΣ Κομοτηνή 13, Αστέρας Καβάλας 13, Νεάπολη 12, Μαντουλίδης 12, Αγία Βαρβάρα 12, Ν. Μουδανιά 10.

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 8/1): Μακεδονικός - ΣΠΚ Νεάπολης, Αστέρας Καβάλας - ΓΑΣ Κομοτηνής, Ιωνικος Ιωνίας - Αγ. Βαρβάρα, Ορφέας Ν. Σκοπού - Παναθλητικός, Ν. Μουδανιά - Ικαροι Σερρών, Ζέφυρος - Μαντουλίδης, ΑΕ Κομοτηνής - Χαλκηδόνα.

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Γιατί το να μένεις σε σχέση παχαίνει

Εργένηδες όλου του κόσμου, μπορείτε να αρχίσετε τα πανηγύρια.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24