Διπλό ανόδου για τον Οίακα Ναυπλίου

Διπλό ανόδου για τον Οίακα Ναυπλίου

Ο Οίακας Ναυπλίου πέρασε από το Ίλιον, όπου στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ' Εθνικής νίκησε με 76-56 την τοπική Ένωση και πλέον είναι πάρα πολύ κοντά στο να πάρει την άνοδο.

Ο Οίακας Ναυπλίου πήρε την εκτός έδρας νίκη επί της Ένωσης  Ιλίου με 76-56 για την 20η αγωνιστική ς Γ΄ Εθνικής , ανέβηκε στο 18-2 και έκανε ένα μεγάλο βήμα για να κόψει πρώτος το νήμα της κούρσας του 1ου Ομίλου.

Στον 2ο Όμιλο νικηφόρα συνέχισαν ο Έσπερος Καλλιθέας και ο Έσπερος Λαμίας, οι οποίοι επικράτησαν της Παναγίτσας (81-66) και του Λοκρού Αταλάντης (87-80) αντίστοιχα. Ο Φίλιππος Βέροιας στον 3ο Όμιλο νίκησε εκτός έδρας τον Εύαθλο με 84-76, ενώ στον 4ο Όμιλο ξεχωρίζει η επικράτηση του Μακεδονικού απέναντι στον Πολύγυρο (70-68).

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Ένωση Ιλίου-Οίακας Ναυπλίου 56-76

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Νέα Ιωνία 52-101

Αχαγιά ’82-ΕΑΠ 83-74

Απόλλων Σμύρνης-Κεραυνός Αιγίου 75-65

Ακράτα-Καλαμάτα ’80 65-58

Μελίσσια-Γλαύκος 44-60

Έσπερος Πατρών-ΚΑΠ 78-68

Βαθμολογία

1. Οίακας Ναυπλίου 38 (18-2)

2. Ένωση Ιλίου 36 (16-4)

3. Αχαγιά ’82 36 (16-4)

4. Γλαύκος 36 (16-4)

5. Ακράτα 33 (13-7)

6. Μελίσσια 31 (12-7)

7. Έσπερος Πατρών 31 (11-9)

8. ΚΑΠ 29 (9-11)

9. Νέα Ιωνία 28 (8-12)

10. Απόλλωνας Σμύρνης 27 (7-13)

11. Κεραυνός Αιγίου 26 (7-12)

12. ΕΑΠ 24 (4-16)

13. Καλαμάτα ’80 21 (1-19)

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 21 (1-19)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Οίακας Ναυπλίου-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Νέα Ιωνία-Αχαγιά ’82

ΕΑΠ-Απόλλων Σμύρνης

Καλαμάτα ’80-Κεραυνός Αιγίου

Γλαύκος-Ένωση Ιλίου

ΚΑΠ-Μελίσσια

Ακράτα-Έσπερος Πατρών

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

ΑΕΕ Παναγίτσας-Έσπερος Καλλιθέας 66-81

Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χανιά 66-62

ΟΦΗ-ΒΑΟΛ Χίου 66-53

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Πεντέλη 69-66

Άρης Πετρούπολης-Άρης Νικαίας 69-81

Έσπερος Λαμίας-Λοκρός Αταλάντης 87-80

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1. Έσπερος Καλλιθέας 33 (15-3)

2. Έσπερος Λαμίας 33 (14-5)

3. Πεντέλη 32 (13-6)

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 30 (12-6)

5. Ερμής Σχηματαρίου 29 (11-7)

6. Λοκρός Αταλάντης 29 (11-7)

7. ΒΑΟΛ 28 (9-10)

8. ΟΦΗ 27 (9-9)

9. Νίκη Αμαρουσίου 25 (7-11)

10. ΑΕΕ Παναγίτσας 24 (5-14)

11. ΑΟΚ Χανιά 24 (5-14)

12. Άρης Νικαίας 24 (6-12)

13. Άρης Πετρούπολης 20 (3-15-1 μηδ.)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4):

Έσπερος Καλλιθέας-Νίκη Αμαρουσίου

ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ

ΒΑΟΛ Χίου-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Άρης Νικαίας-ΑΕΕ Παναγίτσας

Λοκρός Αταλάντης-Άρης Πετρούπολης

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

ΑΓΣΙ-Νικόπολη Πρέβεζας 69-78

ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας 67-81

Εύαθλος-Φίλιππος Βέροιας 76-84

Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου 79-75

AΠΣ Πτολεμαΐδα-Πρωτέας Γρεβενών 64-78

ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός Ιωνίας 62-50

Η βαθμολογία:

1. Φίλιππος Βέροιας 36 (17-2)

2. Φαίακας Κέρκυρας 34 (15-4)

3. Νίκη Βόλου 32 (13-6)

4. Πρωτέας Γρεβενών 28 (10-8)

5. Ζέφυρος 28 (18-10)

6. ΑΓΣΙ 28 (9-10)

7. Εύαθλος 27 (9-9)

8. Nικόπουλη Πρέβεζας 27 (9-9)

9. ΑΟΚ Βέροιας 27  (8-11)

10. Ίκαροι Τρικάλων 26 (8-10)

11. Ιωνικός Ιωνίας 24 (6-12)

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 22  (3-16)

13. ΓΕ Αγρινίου 21 (3-15)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Νικόπολη Πρέβεζας - ΓΕ Αγρινίου

Φαίακας Κέρκυρας - Εύαθλος

Φίλιππος Βέριας - Ίκαροι Τρικάλων

Πρωτέας Γρεβενών - ΑΓΣΙ

Ιωνικός Ιωνίας - ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ζέφυρος - ΑΟΚ Βέροιας

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:

Αίας Ευόσμου – Κένταυρος Καλ/τειας 69-37

ΑΕ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ 56-64

Ελευθερούπολη – Αστέρας Σίνδου 94-65

Μακεδονικός – Πολύγυρος 70-68

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΑΣ Κομοτηνής 73-69

Μαντουλίδης – Ευκαρπία 90-73

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΜΕΝΤ 66-73

Η βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  38 (18-2)

2. Μακεδονικός 37 (17-3)

3. ΑΟ Πολυγύρου 35 (15-5)

4. ΧΑΝΘ  33 (13-7)

5. ΜΕΝΤ 33 (13-7)

6. Ευκαρπία 32 (12-8)

7. Αίας Ευόσμου 31 (11-9)

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 30 (10-10)

9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 30 (10-10)

10. Μαντουλίδης 29 (9-11)

11. Αστέρας Σίνφου 26 (6-14)

12. ΑΕ Κομοτηνής 24 (4-16)

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 22 (2-18).

14. Ορφέας Ν. Σκοπού (20 0-20)

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4):

Κένταυρος Καλ/τειας – ΑΕ Κομοτηνής

ΧΑΝΘ – Ελευθερούπολη

Αστέρας Σίνδου – Μακεδονικός

ΓΑΣ Κομοτηνής – Πολύγυρος

Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου

ΜΕΝΤ – Μαντουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς – Ορφέας Ν. Σκοπού

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Οι σέξι Πόντιες που αγαπήσαμε

Ένας ύμνος στην αδάμαστη Ποντιακή ομορφιά με αφορμή το Next Top Model.

Δολοφονία Κωστόπουλου: 15 κλωτσιές στο κεφάλι της λογικής

Όσο κουβεντιάζουμε για τα αυτονόητα με αφορμή μια δολοφονία, καμία άλλη συζήτηση δεν έχει πραγματικό νόημα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24