ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Εθνική Γυναικών: Τρίτη ήττα στην Κίνα

EUROBASKET WOMEN / ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ / ΕΛΛΑΔΑ - ΙΣΡΑΗΛ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Η Εθνική Γυναικών γνώρισε τρίτη ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις επί ασιατικού εδάφους, αυτή τη φορά με θύτη την Κίνα.

Την τρίτη ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις που έδωσε επί ασιατικού εδάφους γνώρισε η Εθνική Γυναικών, αυτή τη φορά από την Κίνα (88-68). Η ανανεωμένη ομάδα του Βασίλη Μασλαρινού ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, αφού στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες πάτησαν το γκάζι και ξέφυγαν με διψήφια διαφορά.

Για ένα ακόμη παιχνίδι, η Άρτεμη Σπανού (22 πόντοι) ήταν αυτή που ηγήθηκε επιθετικά, σε έναν αγώνα που το πρόβλημα στα ριμπάουντ δεν λύθηκε ποτέ (31 η Κίνα, 16 η Ελλάδα).

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 32-33, 62-48, 88-68

ΕΛΛΑΔΑ (Μασλαρινός): Σταμολάμπρου 8 (2), Κολλάτου 3, Καραμπάτσα 2, Παυλοπούλου 12, Σλούκα 2, Φουράκη 4, Καρλάφτη 2, Λούκα, Σπανού 22 (2), Δίελα, Καλαμπάκου1, Χατζηλεοντή 12.

Photo Credits: Eurokinissi