Πρώτο το Καλαμάκι στην Α2 φάση γυναικών

To Καλαμάκι κατέλαβε την πρώτη θέση της βαθμολογίας στην Α2 φάση των γυναικών, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή

Τελική Βαθμολογία Α2 φάσης



Πόντοι Ν-Η Βαθμοί1 Καλαμάκι 736-605 10-4 242 Φάρος 676-603 9-5 233 Ελληνικό 643-566 9-5 234 Ιωνικός Νικ. 681-657 8-6 215 Ευρυάλη 543-585 7-7 216 Πέρα 704-691 6-8 207 Προοδευτική 583-662 5-9 198 Αστέρας Αγ. Δημ. 499-698 2-13 15*Ιωνικός Ν. και Αστέρας έχουν ένα μηδενισμό



*ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ 46-37(18-20)Διαιτητές: Γαρίνη , Κάρδαρης



ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Κουκουζέλης): Τσιτσέλη 12(1), Αργυροπούλου 2, Ταμπή 7, Μανταλώζη 6, Χατζημικέ, Χαμηλού 6, Νικηφόρου 2, Λιβανού Ι. 4,Λισκεντάϊ , Διονυσίου , Μπούρα 7



ΚΑΛΑΜΑΚΙ (Τσακίρης): Κωτσάκη 1, Κρεούζη, Πηλικιάν 12 , Σταυρουλάκη , Καναβούρα 8, Νικητίδου 6, Μπαλταγιάν 4, Μπεζάνη 4, Σκαρπέτη 2, Μανουσακίδου , Κανελλοπούλου, Πιστολαρίδη



ΠΕΡΑ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 76-28(38-14)Διαιτητές: Φραγκιαδάκης , Κορωναίος



ΠΕΡΑ (Λαμπρίας): Πετροπούλου , Κακολύρη 2, Θεοχάρη 5, Τσούγγου 2, Μπήτη, Θαλασσινού 26(2) , Σωτηροπούλου 14(1) , Αργέντου 12 , Λάππα Δ. 4 , Αθανασίου 11



ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δοντάς): Ψωράκη 11, Τσέργα , Τερζάκη 2, Δημητρίου 2, Κολοβού , Καλδή 2, Ταγαρούλια 11



*ΦΑΡΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 20-0



Σε εξ αναβολής αγώνα



*ΠΕΡΑ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 53-38(32-18) Διαιτητές: Γαρδέλης



ΠΕΡΑ (Λαμπρίας): Πετροπούλου 1, Κακολύρη 6, Θεοχάρη 2, Τσούγγου ,Αλεξάνδρου, Θαλασσινού 9(1) , Σωτηροπούλου 23 , Αργέντου , Λάππα Δ. , Αθανασίου 12



ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλαδούχος): Καστρινού 3, Κλαδούχου 3(1), Τσότσου , Χρυσικοπούλου 1, Πάολα 10(2), Τσακίρη 9, Μάλλη 10, Λιάπη



Μίνι αγόρια "Π. Καπαγέρωφ"



Πρωταθλήτρια η Ελευθερία Μοσχάτου

Η Ελευθερία Μοσχάτου αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στο τουρνουά αγοριών "Π. Καπαγέρωφ" αφού νίκησε τον αήττητο ως τον αγώνα αυτό Μίλωνα 32-29 . Η τελευταία αγωνιστική : Μίλωνας- Ελευθερία 29-32, Ερμής Αργ. – Δραπετσώνα 38-31,Τερψιθέα – Έσπερος 31-34



Βαθμολογία

Πόντοι Ν-Η Βαθμοί1 Ελευθερία Μοσχ. 175-162 4-1 92 Μίλωνας 208-153 4-1 93 Τερψιθέα 173-149 3-2 84 Ερμής Αργ. 168-199 2-3 75 Έσπερος Καλλ. 167-178 2-3 76 Δραπετσώνα 124-174 0-5 4



Ο τελικός

Δεκάλεπτα: 12-08, 14-13(ημιχ.), 21-18, 29-32 Διαιτητές: Γαρίνη , Φραγκιαδάκης



ΜΙΛΩΝΑΣ (Σαββάτης): Κόλλιας , Νεόφυτος 5, Μουζάκης 4, Μαυροδούτης , Δουτσίνης 2, Βαλαβάνης , Δερέμπεης 2, Αποστολίδης , Κωνσταντίνης 11, Γεωργίου 5, Θεοχάρης



ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσιλιμιδός ): Μαρκουίζος , Κομνηνός , Λύτρας 17(2), Νικολαίδης , Σταμπουλόπουλος 3(1) , Ζούλης , Μετάϊ , Κοκκινάς 3(1), Βούτας 4, Παπαδημητρίου 5



Το μίνι κοριτσιών "Π. Καπαγέρωφ"



Πρώτος ο Φάρος Κερατσινίου

Ο Φάρος νίκησε εύκολα τον Πειραϊκό 52-20 στον μεγάλο τελικό των κοριτσιών και αναδείχθηκε πρώτη ομάδα στο τουρνουά παγκορασίδων Π. Καπαγέρωφ . Η ομάδα του Κερατσινίου είχε από την αρχή άνετο προβάδισμα και δεν απειλήθηκε ενώ ανέδειξε την κορυφαία παίκτρια του τουρνουά Κική Εμμανουηλίδου μόλις 12 ετών . Την δεύτερη θέση πήρε ο Πειραϊκός και την τρίτη οι Εσπερίδες που νίκησαν 39-28 την Ηλεκτρούπολη (σημαντική η 4η θέση για την ομάδα της Αργυρούπολης) .



Πριν την έναρξη του τελικού των κοριτσιών τιμήθηκε από τον γεν. γραμματέα της ΕΣΚΑΝΑ κ. Βαγγέλη Λυμπεράτο ο πρώτος διαιτητής του τελικού Τάσος Πηλοίδης (διεθνής διαιτητής του συνδέσμου της Αθήνας) για το ήθος και την σεμνότητά του. Επίσης η Ένωση τίμησε αν και απόντα στην Ρόδο τον ρέφερι του συνδέσμου Νότιας Αττικής Βασίλη Μπίκα .



ΦΑΡΟΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 52-20 Δεκάλεπτα:19-04, 23-06 (ημιχ.),40-12, 52-20Διαιτητές: Πηλοίδης , Κάρδαρης



ΦΑΡΟΣ (Φουντουλάκης): Ποζιάδη , Εμμανουηλίδου 28(4), Καραμιχάλη 2, Κουταλιανού , Βρούσιο 2, Νεαρχάκου 4, Μαρίνου 12, Μπαρούνη , Στεφανάκη , Σαρέλλα , Τορνικίδου 2, Κόττη 2



ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Διαλυνάς): Οικονομάκη Ζ. , Οικονομάκη Κ. , Χατζημιχάλη 11, Στραβουδάκη , Ορφανίδη, Νίκα 2, Παπαϊωάννου , Μανωλιάκη 2, Πεφάνη 2, Μπούμπουλη 3



ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ



ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 39-28 Δεκάλεπτα: 11-04, 13-12(ημιχ.), 25-20, 39-28 Διαιτητές: Γερουλάνος, Στεργίου



ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Χατζηδάκης): Ζεβχιργιάν 4, Πολιτοπούλου 21(4), Κοτζαμάνη 3, Κατσαδάκη 4, Βαζαίου 1, Γιαννακοπούλου Β. 2, Γιαννακοπούλου Σ., Ξηρογιάννη , Ζβέρεβα 2, Αβδούλου 2, Καππάτου



ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Φατούρος): Πυλιώτη , Σγουρού , Παπαμικρούλη , Μελά 11 , Κολλάτου 5 , Κατσαίτη , Κολλάτου, Κύρου 11(1), Συκούτρη 1, Καργιώτη .



Οι ημιτελικοί



ΦΑΡΟΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 66-18Δεκάλεπτα: 18-04, 22-13(ημιχ.), 42-15, 66-18Διαιτητές: Φραγκιαδάκης , Στεργίου



ΦΑΡΟΣ (Φουντουλάκης): Καναβάρου 2, Παπαδοπούλου 1, Εμμανουηλίδου 30(5), Κουταλιανού 2, Βρούσιο , Νεαρχάκου 9, Μαρίνου 8 , Μπαρούνη , Στεφανάκη , Κωνσταντινίδου , Σαρέλλα 2 , Τορνικίδου 10, Ποζιάδη 2



ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Φατούρος): Πυλιώτη , Σγουρού , Παπαμικρούλη 2, Μελά 3, Κολλάτου 3, Κατσαίτη , Κολάτου 2, Κύρου 4, Συκούτρη 4, Καργιώτη



ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ –ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 23-24Δεκάλεπτα: 08-08, 12-12(ημιχ.), 20-15, 23-24 Διαιτητές: Γαρίνη , Γερουλάνος



ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Χατζηδάκης) : Ζεβαχιργιάν 10(2), Πολιτοπούλου 2, Κοτζαμάνη , Κατσαδάκη , Γιαννακοπούλου Β., Ξηρογιάννη , Καρατζά 6, Ζβέρεβα 4, Αβδούλου 1, Καππάτου



ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Διαλυνάς): Οικονομάκη Ζ. , Οικονομάκη Κ. 2, Χατζημιχάλη 18, Στραβουδάκη , Ορφανίδη, Νίκα , Παπαϊωάννου , Μανωλιάκη 2, Πεφάνη 2, Μπούμπουλη



ALL STAR GAME ΑΓΟΡΙΩΝ



ΜΠΛΕ –ΛΕΥΚΟΙ 32-44 Τα δεκάλεπτα: 06-13, 11-23, 16-29, 27-37, 32-44 Διαιτητές: Δραμεσιώτης , Ντζαμάρας



Με την ομάδα των ΜΠΛΕ (προπονητές Ιντζελέρ, Πετρίδου) αγωνίστηκαν Ρουσσουνέλος, Γαλάνης, Τσελέκος, Ζυγομαλάς, Κεφαλληνός, Ασημόπουλος, Περδίκης, Χρήστου, Δούνης, Όγουε, Κωνσταντίνης, Μάντζαρης, Λούκος, Λάππας, Αγάθος, Καστανιώτης, Ρενιέρης, Μπουφανάς, Βάϊλας, Χανιάς, Ζέλλερ, Μαγουλάς, Mανώλης.



Με την ομάδα των ΛΕΥΚΩΝ (προπονητές Πούτος , Καστανιώτης) αγωνίστηκαν Βούτας, Δρίβος, Κοτσάνης, Κορδοπάτης, Κρασεδάκης, Αυγερινός, Τίραλης, Κουφάκης, Τσώρος, Κουμένος, Λίππας, Γιαννάκης, Παπαβασίλης, Ρόκας, Κοταρίνος, Τσούρτος, Λάππας, Μπουραντάς, Δημητρακόπουλος, Μιχαλόπουλος, Ριζούλης, Κωτσάνης, Αυγερινός



ALL STAR GAME ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ



ΚΙΤΡΙΝΕΣ – ΛΕΥΚΕΣ 41-23 Τα δεκάλεπτα: 11-08, 18-11, 34-16, 41-23 Διαιτητές: Γιακείμη , Δημητρόπουλος



Με την ομάδα των ΚΙΤΡΙΝΩΝ (προπονητές Σφυρής , Σκούρτη) αγωνίστηκαν: Γαλιατσάτου, Σκουλίκα, Βράκα, Βουγιούκα, Σωτηριάδου, Σώτη, Παπανικολάου, Χατζημιχάλη, Αποστολέλη, Αβδούλου, Πουλή



Με την ομάδα των ΛΕΥΚΩΝ (προπονητές Αναστασίου , Γεωργάκης) αγωνίστηκαν: Εμμανουηλίδου, Πατσαρά, Πολυχρονοπούλου, Νεστορίδη, Καλογεράκου, Κατσαμάκη, Αργύρη, Κουρμπέτη, Μανώλη, Ρίζου, Παναγοπούλου, Τζερεμέ.



Λαμπρή η τελετή λήξης

Λαμπρή ήταν όπως αναμενόταν η τελετή λήξης του τουρνουά με την παρέλαση των 55 ομάδων που έλαβαν μέρος και των οποίων οι αθλητές και αθλήτριες μετέτρεψαν σε ένα απέραντο αλλά πανέμορφο ψηφιδωτό το κλειστό Μάκης Λιούγκας της Γλυφάδας (πάνω από 1500 άτομα στο γήπεδο) . Παρά την μεγάλη διάρκεια της εκδήλωσης που πάντως αποζημίωσε όσους την παρακολούθησαν πολλοί γονείς βρέθηκαν στην κερκίδες και καταχειροκρότησαν όλα τα παιδιά αφού αυτή είναι η έννοια του τουρνουά, του μπάσκετ αλλά και του αθλητισμού γενικότερα.



Το Δ.Σ. της ΕΣΚΑΝΑ μοίρασε διπλώματα και μετάλλια σε όλα τα παιδιά που έκαναν την καθιερωμένη παρέλαση. Ήταν η τελευταία εκδήλωση της ΕΣΚΑΝΑ για την περίοδο 2006-07.



Αναπτυξιακό την Τετάρτη

Με αυτή μας την επιστολή σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 23 ΜΑΪΟΥ 2007 και ώρα 19:45, θα πραγματοποιηθεί στο βοηθητικό Γήπεδο Μπάσκετ του Σταδίου “Ειρήνης και Φιλίας” επιλογή αθλητών που έχουν γεννηθεί το έτος 1995, για το Αναπτυξιακό Πρόγραμμα της Ε.Ο.Κ. Για τον λόγο αυτό σας παρακαλούμε, ύστερα από επιλογή των προπονητών σας, να μας στείλετε δυο αθλητές σας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Συγκεντρώσεις σωματείων

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Ακολουθήσαμε τον βουλευτή Φθιώτιδας του ΣΥΡΙΖΑ, Γιάννη Σαρακιώτη, και είδαμε τι πραγματικά σημαίνει να είσαι βουλευτής στην Ελλάδα του 2018.

Τα νέα σπουδαία μπέργκερ που πρέπει να δοκιμάσεις στην Αθήνα

Οι γιορτές ήρθαν και μας έφεραν δώρο νέα spots για μπέργκερ, πίτσα και brunch.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ