Β' ΕΘΝΙΚΗ

Ο Πανιώνιος διέλυσε το Ηράκλειο και ο Αμύντας ανέβηκε στην 1η θέση

Ο Πανιώνιος διέλυσε το Ηράκλειο και ο Αμύντας ανέβηκε στην 1η θέση

Στο ντέρμπι της Β' Εθνικής, ο Πανιώνιος... διέλυσε το Ηράκλειο στο κλειστό της Νέας Σμύρνης με το επιβλητικό 96-67, ενώ ο Αμύντας νίκησε την Νίκη Αμαρουσίου με 71-54 και ανέβηκε στην κορυφή στον Νότο.

Στο κεκλεισμένων των θυρών γήπεδο της Νέας Σμύρνης, στο ντέρμπι της Β' Εθνικής στον Νότο, ο Πανιώνιος διέλυσε το Ηράκλειο με το επιβλητικό σκορ 96-67 και με αυτόν τον τρόπο "γκρέμισε" από την κορυφή της ομάδας της Κρήτης.

Πλέον, στην πρώτη θέση βρίσκεται ο Αμύντας, ο οποίος νίκησε εύκολα με 71-54 την Νίκη Αμαρουσίου, δεύτερος είναι ο Πανιώνιος και στην τρίτη θέση βρίσκεται το Ηράκλειο. Στον Βορρά ο Αίολος Αστακού συνεχίζει αήττητος, με την ΑΕΛ να βρίσκεται στην δεύτερη θέση.

Επίσης, στο κλειστό του Ζωγράφου βρέθηκαν ο Γιάννης και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, οι οποίοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση του Φιλαθλητικού με τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου.

Νότιος όμιλος (Τα αποτελέσματα)

Φιλαθλητικός - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-77

Παπάγου - Ιωνικός Νικαίας 59-64

Προμηθέας Χαλανδρίου - Κορωπί 78-84

Εργοτέλης - Ίκαρος Ν. Σμύρνης 77-69

Πανιώνιος - Ηράκλειο 96-67

Αμύντας - Νίκη Αμαρουσίου 71-54

Πανελευσινιακός - Εσπερος ΑΟΠΑ 62-70

Ένωση Ιλίου - Χολαργός 77-79

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 96-67

Δεκάλεπτα: 30-18, 54-35, 66-44, 96-67

Διαιτητές: Παντελίδης-Αναστόπουλος Α

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής, Παπαρέγκας 12 (3), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 21 (1), Ζώρζος, Μανσαράι 2, Μίχαλος 17 (3), Φιλιππάκος 20 (1), Μουρίκης 1, Τσιάκος 15, Αναγνωστάκης 5, Κάπρης.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αγαπιάδης 17 (5), Παπαδάκης 16 (1), Αυγενικος 1, Σπυριδάκης, Καραδολάμης 4, Κίτσος, Λιανός 10 (1), Κυρίτσης, Πάλλης 16, Πρωτογεράκης, Φραγκιαδάκης 3 (1), Μαραγκάκης.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΚΟΡΩΠΙ 78-84

Δεκάλεπτα: 18-19, 42-45, 60-64, 78-84

Διαιτητές: Ραχιώτης-Γιακείμη

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 9 (2), Νιμάνι, Σαμιώτης 2, Ξύδης 10 (2), Καρούζος 21 (4), Ζερβός 10 (1), Σιδέρης 3 (1), Μαλούκος 23

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Κούσουλας 16 (4), Στούκας 3 (1), Υφαντής 13 (1), Τύρλας 6, Κερασοβίτης 10, Αμπαράς 10 (1), Σκλάβος 12 (2), Χρύσης 9, Καράμπελας 5, Σαρλής

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 71-54

Δεκάλεπτα: 22-13, 46-33, 61-42, 71-54

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσολάκος

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 6 (1), Αγγελόπουλος 18 (2), Τοπάλι 3, Διαμαντόπουλος 8 (1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος, Πίνης 9 (1), Κουκουνιάς 8, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 6, Καμπούρης 5 (1).

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος):  Τσέκενης Γ. 3 (1), Θωμόπουλος 8, Παβλίσεβιτς, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 11 (2), Καράμπελας 2, Σταθόπουλος 1, Σαλτουρίδης 7, Σταύρος, Μούγιος 9, Μαύρος 9.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 70-77

Δεκάλεπτα: 20-18, 35-37, 54-62, 70-77

Διαιτητές: Μπούκας-Γρίβα

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 12 (3), Κελαϊδής 18 (3), Γκαβασιάδης 1, Κεφαλάς 5 (1), Λιακόπουλος 3 (1), Αγγελόπουλος, Γκόντγουιν 6 (1), Λεγκίκας 22 (1), Πανταζής 3, Οκεκούιεν

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης): Μπάλλας 2, Στραγανιώτης 11, Μητσάκης 3 (1), Ξυδάς 6 (2), Νικατζάμ 2, Ζούκας 13, Κόης 2, Φρουσκλιάς 12 (2), Χαλβατζής 1, Γιαννόπουλος 11 (1), Ματαλιωτάκης 14, Περαντωνάκης

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 59-64

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-29, 48-50, 59-64

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Ζακεστίδης

ΠΑΠΑΓΟΥ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 2, Τζιβελέκας 14 (1), Ρουμπέας, Διαμαντόπουλος 15 (1), Σιούτης 10 (1), Αρσένης 5 (1), Κώτσος, Δορκοφίκης 12 (2).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος 2, Κούτουλας 7, Γεωργοπαπαδάκος 11 (1), Ντιμπ 4, Μπολάτογλου, Μούκας, Ρεκουνιώτης 12, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 7 (1), Βεσκούκης 21.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 77-79

Δεκάλεπτα: 13-23, 37-49, 58-65, 77-79

Διαιτητές: Παπαφωτίου - Μαγκουνής

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 7 (1), Μπέλλας Γ. 6 (2), Καπινιάρης 4, Φουντάς 4, Τσολάκης 12, Μπασδέκης 22 (5), Μπέλλας Οδ. 19, Σκορδάς, Στρατομήτρος 3, Πανουσόπουλος, Κόκκας.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 4, Παπάς 4, Αγόρης 4, Καρτέρης 11 (3), Μουμπάρακ 20 (4), Καραμπάς 6, Γραμματίκας 10 (2), Κιαπέκος 4, Μπουργανός 7 (1), Γιανναλέτσος 9.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 62-70

Δεκάλεπτα: 18-26, 35-40, 50-57, 62-70

Διαιτητές: Μακρής - Βαλούρδος

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 11, Μιχαλούτσος 2, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 27 (4), Δούκας, Μπένος 11, Μαντζιώρης 11 (2), Ηλιάδης Ηλ., Σπηλιόπουλος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 5 (1), Στυλίδης 12, Μαγιντόμπε 7 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 5 (1), Τρυφωνόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 8, Γκόβας 17 (3), Ψαρόπουλος 12 (2), Μακρής 2.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 77-69

Δεκάλεπτα: 21-18, 34-35, 59-46, 77-69

Διαιτητές: Καρακάσης-Σοφιανόπουλος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Μακράκης): Δόσπρας 2, Κριθινάκης 14 (3), Τσερκιτσόγλου 6, Χασάπης, Σακελλαράκης 8, Καρακωνσταντάκης 10, Βασιλειάδης 8, Μαρκογιαννάκης, Καβαλαράκης 1, Πετράκης 4 Καραλής 24 (4).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Αλ. Παπαδάτος): Πασπαλάς 14 (1), Σταμάτης 2, Παπαβασιλείου, Βούζας 15 (2), Βουρλίτης 8, Δορκοφίκης 4, Μιχαλόπουλος 12, Δαρμογιάννης 5, Αντωνούσος 9 (1), Καννάς

Η Βαθμολογία (σε 27 αγώνες):

1.Αμύντας 49 (22-5)

--------------------------

2.Πανιώνιος 49 (22-5)

--------------------------

3.Ηράκλειο 48 (21-6)

4.Ιωνικός Νικαίας 47 (20-7)

5.Πανελευσινιακός 42 (15-12)

6.Κορωπί 42 (15-12)

7.Χολαργός 42 (15-12)

8.Φιλαθλητικός 41 (14-13)

9.Κρόνος Αγ.Δημητρίου 40 (13-14)

10.Παπάγου 40 (13-14)

11.Έργοτέλης 38 (11-16)

--------------------------

12.Ένωση Ιλίου 37 (10-16)

13.Έσπερος ΑΟΠΑ 37 (10-17)

14.Νίκη Αμαρουσίου 33 (6-21)

15.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33 (6-21)

16.Προμηθέας Χαλανδρίου 28 (3-22-1 μηδ.)    

Η επόμενη αγωνιστική (28η, 24/4)

Ιωνικός Νικαίας-Φιλαθλητικός (23/4)

Κορωπί-Παπάγος

Χολαργός-Προμηθέας Χαλ.

Κρόνος-Εργοτέλης

Ικαρος Ν. Σμύρνης-Πανιώνιος

Ηράκλειο-Αμύντας

Νίκη Αμαρουσίου-Πανελευσινιακός

Βόρειος όμιλος (Τα αποτελέσματα)

Πιερικός Αρχέλαος - ΑΕΛ 66-65

Αίολος Αστακού - ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 83-58

Τιτάνες Παλαμά - Αγρίνιο 77-96

Άργος Ορεστικό - Ερμής Λαγκαδά 64-74

Στρατώνι - Ευκαρπία 71-54

ΓΣΛ - Ανατόλια 76-50

Καστοριά - Πολύγυρος 76-67

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

Τα φύλλα αγώνα:

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΕΥΚΑΡΠΙΑ 71-54

Τα δεκάλεπτα: 14-6, 30-24, 50-38, 71-54.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης 2, Αμπατζάς 2, Αρνίδης 11 (3), Τζουβάρας 3 (1), Δεληγιάννης 7 (1), Γεωργάκης 6, Ρέμπελος 3 (1), Φλιάτης Ι. 4, Φλιάτης Γ. 9 (1), Χαντζίδης 3, Δασκαλόπουλος 21 (1).

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 7 (1), Τσινόπουλος 5 (1), Δώδος 8, Κουντουρατζόγλου 9, Γκουτζιομήτρος 5, Κολότσιος, Απιδόπουλος, Γκαβέζος, Ουλουσίδης, Σουτζόπουλος 13, Κόκουρας 7. 

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 83-58

Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας.

Δεκάλεπτα: 28-15, 49-34, 67-50, 83-58.

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 21 (1), Μπεκατώρος, Παππάς 11 (1), Μακρής 3 (1), Θανόπουλος 6 (2), Κακλαμάνος 9 (1), Κιτσούλης 14 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 6, Ψωμάς-Λυμπάρης 8, Κατσαρές 5, Δουρούκης.

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Δικταπανίδης 2, Καλπαξίδης 6, Γαρέζος, Γαϊτανίδης 10 (1), Παπαθανασίου 7, Δάλπας 5 (1), Γιαννουζάκος 8 (2), Καραϊσκάκης, Μπέγας 9 (3), Πολιτόπουλος 10, Νεσσής 1, Τσουτσούκας.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΕΛ 66-65

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Δαμίγος.

Δεκάλεπτα: 18-22, 35-33, 50-52, 66-65.

Πιερικός (Χατζηϊωάννου): Καλτσουνάς 2, Παρμακτσίδης 3 (1), Γκογκίδης 7 (1), Παπαδόπουλος, Σουκάρας, Ασημάκης 34 (4), Ζησόπουλος 14 (4), Οικονόμου, Τοπούζης 6, Μουρίκας.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 7 (1), Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 10 (3), Τσούτσος 8, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 14 (3), Μαλτέσιος 4, Πολίτης 15 (3), Παπακώστας 5, Φιλιππόπουλος.

ΓΣΛ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 76-50

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 30-14, 49-28, 59-42, 76-50.

ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Δερμιτζάκης 17 (3), Γοργόλης 3 (1), Λαμπρόπουλος 26 (6), Νταλός 1, Αγγελόπουλος 12, Βαβάτσικος 13 (1), Χανέλλι 4, Παπαχρήστος, Τσιαβές.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 64-74

Διαιτητές: Φακίτσας, Ζαχαρής.

Δεκάλεπτα: 14-15, 27-35, 48-58, 64-74.

Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος 2, Σαββίδης 15 (3), Κίτσιου 1, Μιχαηλίδης 12 (3), Μπέλλος, Μαυρίδης 13, Τράντας 5 (1), Κώττας 3 (1), Μανδαλάκης 13 (2), Μποζίνης, Κόζαρης.

Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 13 (3), Ελευθεριάδης 7 (1), Ακεψιμαΐδης 10 (2), Γεωργιάδης, Νότης 2, Παρίτσης 7 (1), Πλικούδης, Βενετίδης 1, Γκαμούρας 19 (1), Καντάρκος 15 (1), Ράπι.

H βαθμολογία:

1. Αίολος Αστακού 50 (25-0)*

---------------------------------------------

2. ΑΕΛ 44 (19-6)*

---------------------------------------------

3. ΓΣΛ 42 (17-8)*

4. Ερμής Λαγκαδά 41 (16-9)*

5. Καστοριά 41 (16-9)*

6. Στρατώνι 39 (14-11)*

7. Αγρίνιο 38 (13-12)*

8. Ανατόλια 38 (12-14)

9. Πιερικός Αρχέλαος 38 (13-12)*

10. Άργος Ορεστικό 37 (12-13)*

11. Πολύγυρος 36 (10-16)

---------------------------------------------

12. Ευκαρπία 34 (8-18)

13. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 31 (6-19)*

14. Ιωνικός Ιωνίας 30 (5-20)*

15. Τιτάνες Παλαμά 28 (3-22)*

Η επόμενη (28η) αγωνιστική (24/4) στον Βορρά:

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Πιερικός

Αγρίνιο-Αίολος Αστακού

Ιωνικός Ιωνίας-Τιτάνες Παλαμά

ΑΕΛ-Άργος Ορεστικό

Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι

Ευκαρπία-ΓΣΛ

Ανατόλια-Καστοριά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Επιστροφή στις... ρίζες για τους Αντετοκούνμπο

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Jason Statham με μαγιό και μαλλιά: Ένα βίντεο που θα σε λυγίσει

Την ώρα που εσύ κάνεις τις βουτιές σου, κάποιος βούτηξε στην εποχή που ο Jason ήταν ένας ανερχόμενος αθλητής των καταδύσεων.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24