Ήττες για τους τρεις πρώτους στον Νότιο Όμιλο

Ήττες για τους τρεις πρώτους στον Νότιο Όμιλο

Οι τρεις ομάδες που προπορεύονται στον Νότιο Όμιλο της Β' Εθνικής ηττήθηκαν αυτή την Κυριακή (11/12), με το Μαρούσι και τον Πανελευσιναικό να το εκμεταλλεύονται. Δεν την πάτησαν οι πρωτοπόροι του Βορείου Ομίλου.

Η χαρά των αουτσάιντερ ήταν η 11η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Β' Εθνικής αφού οι ομάδες που βρίσκονται στην πρώτη τριάδα της κατάταξης έφυγαν ηττημένες από το παρκέ αυτή την Κυριακή (11/12). Ο Πανερυθραϊκός (86-84 από τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου), η Νέα Κηφισιά (85-75 από τον Παπάγου) και το Περιστέρι (72-68 από το Κορωπί) δεν τα κατάφεραν με αποτέλεσμα να δουν τις ομάδες που ακολουθούν να μειώνουν τη διαφορά.

Το Μαρούσι και ο Πανελευσινιακός πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, στα δικά τους παιχνίδια, και πλέον έχουν κάθε λόγο να... ορέγονται μια θέση στην πρώτη δυάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Στον Βόρειο Όμιλο, πάντως, τα πράγματα ήταν αρκετά διαφορετικά αφού η Καστοριά, το Πευκοχώρι, ο Ερμής Αγιάς και η Καρδίτσα έκαναν το καθήκον τους. Αντίθετα, ο Φίλιππος Βέροιας δεν τα κατάφερε ούτε τώρα, με αποτέλεσμα να παραμείνει η μοναδική ομάδα δίχως νίκη στο πρωτάθλημα. Έφτασε ξανά κοντά στην πηγή, αλλά νερό δεν ήπιε, αφού το Στρατώνι επικράτησε στη β' παράταση (85-81).

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Φιλαθλητικός - Αγία Παρασκευή 78-63

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Πανερυθραϊκός 86-84

Πρωτέας Βούλας - Απόλλων Σμύρνης 75-71

Παπάγου - Νέα Κηφισιά 85-75

Τρίτωνας - Πανελευσινιακός 64-72

Κορωπί - Περιστέρι 72-68

Ιωνικός Νικαίας - Μαρούσι 65-79

Μανδραϊκός - Εργοτέλης (αναβλήθηκε)

Η κατάταξη (σε 11 αγώνες)

1. Πανερυθραϊκός 9-2

2. Περιστέρι 8-3

3. Νέα Κηφισιά 8-3

4. Μαρούσι 7-4

5. Πανελευσινιακός 7-4

6. Παπάγου 6-5

7. Κορωπί 6-5

8. Τρίτωνας 5-6

9. Μανδραϊκός 5-5*

10. Φιλαθλητικός 5-6

11. Πρωτέας Βούλας 5-6

12. Ιωνικός Νικαίας 5-5*

13. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 4-7

14. Απόλλων Σμύρνης 3-8

15. Αγία Παρασκευή 2-9

16. Εργοτέλης 2-7*

*Μανδραϊκός και Ιωνικός Νικαίας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

*Ο Εργοτέλης έχει δύο παιχνίδια λιγότερα

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 18/12)

Πανερυθραϊκός - Φιλαθλητικός

Απόλλων Σμύρνης - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Πρωτέας Βούλας - Μανδραϊκός

Αγία Παρασκευή - Παπάγου

Νέα Κηφισιά - Τρίτωνας

Πανελευσινιακός - Κορωπί

Περιστέρι - Ιωνικός Νικαίας

Μαρούσι - Εργοτέλης

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 78-63

Διαιτητές: Ζακεστίδης - Τσολάκος.

Τα δεκάλεπτα: 21-12, 42-24, 61-42, 78-63.

Φιλαθλητικός (Zήβας): Παπαδημητρίου 10, Γκούντγουϊν 1, Γκαβασιάδης 16, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Kαπετζόγλου 8, Nάκης, Ξύδης 7 (2), Kαστανιώτης 4, Λεγκίκας 21 (1), Tσιτσιγιάννης 2, Γεωργιάδης, Mανσαράι 2.

Αγία Παρασκευή (Kαρακώστας): Σκάνδαλος 12 (2), Γραμματίκας 4, Kόκκας, Γαπκιάδης 2, Πανταζής 1, Kαρτέρης 5 (1), Kαραμπάς 19 (3), Ροδοστόγλου 11, Mαλτέζος, Mαργέλης 7, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος 2.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 86-84

Διαιτητές: Μαγκουνής - Ορφανός Ιορ.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 45-34, 65-60, 86-84.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Χατζηπανυγήρης): Μπάλας 8 (2), Στραγανιώτης 13 (3), Δανάς, Ηλιόπουλος 3 (1), Άρχος 4, Ζούκας 15, Κόης, Φρουσκλιάς 28 (2), Μπέλης, Γιαννόπουλος 6 (1), Γκαϊτάσοφ 7 (1), Ματαλιωτάκης 2.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Λέπουρης, Πρισκομάτης, Νικολόπουλος, Πρίτσος 11, Σοφρωνάς, Κούσουλας 30 (4), Γιαουρτόγλου 13 (3), Τοπάλης 15 (1), Αντωνίου 4, Αλεξίου Γιαναλέτσιος 1.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 75-71

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος - Πολυχρόνης.

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 37-40, 53-53, 75-71.

Πρωτέας Βούλας (Μανουσελης): Πλουμής 2, Εμμανουηλιδης 21 (2), Αθηνιωτης 6(1), Σκουλούδης 3, Βαρδαβάς 13, Μόρφης 21 (4), Αυγενικός 7, Μούτσα 2, Καματερός, Μπούρας, Γάργαλης, Βλάχος.

Απόλλων Σμύρνης (Σταθούλης): Δενδρινός 11 (3), Παππουλίδης 9, Μπάρδας 12 (2), Μπασδέκης 14 (2), Σπυρόπουλος 2, Κυπριτζόγλου 23 (5), Νασόπουλος, Κουτσούμπας, Αρναουτάκης, Χανιάς, Σιώμος, Παπουτσής.

ΠΑΠΑΓΟΥ - ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 85-75

Διαιτητές: Διμπινούδης - Στρέμπας.

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 37-48, 64-59, 85-75

Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Φωτητζογλου, Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 14 (3), Ζωρζος 4, Αρσένης 6 (2), Φακοπουλίδης 12, Καμπούρης, Χαϊκάλης 4, Γκάτζο 11 (1), Κακιούζης 30.

Νέα Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 2, Μοσχοβίτης 16 (2), Κεφαλάς 2, Μαρίνος 2, Καράμπελας 10 (2), Παπανικολάου 6, Χατζηνικολας 2, Καραβανας 7, Οικονομόπουλος 10 (1), Δρακάκης 4, Ψαρόπουλος 14 (1).

ΤΡΙΤΩΝΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 64-72

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ. - Μηλαπίδης.

Τα δεκάλεπτα: 19-13, 31-32, 46-48, 64-72.

Tρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Ντίμπ 20 (4), Κούτουλας 11 (3), Πετρόπουλος 5 (1), Γεωργίου 3 (1), Ανδρεόπουλος 2, Βερτούδος 2.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Ρεκουνιώτης 17, Μιχαλούτσος 16, Αβραμίδης 7, Πέτρουλας 1, Μούκας 3, Μουμπάρακ 7 (1), Ζούμπος 8, Δούκας 2, Ματζιώρης 11 (1).

ΚΟΡΩΠΙ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 72-68

Διαιτητές: Παπαφωτίου - Σπυρόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 31-38, 49-48, 72-68.

Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 7 (1), Αγόρης 6 (2), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 17 (3), Κερασοβίτης 1, Αμπαράς 18 (4), Αγγελόπουλος, Ντάλης 3, Σταθόπουλος 7, Μαύρος 13

Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 9 (2), Ντακούλιας 15 (1), Γοργόνης 7 (1), Μαγκουνής 3 (1), Πολυτάρχου, Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 18 (3), Λυκογιάννης 7, Καπώνης 5 (1), Τασόπουλος 2, Γκιουζέλης.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Πιερικός Αρχέλαος - Ανατόλια 56-66

Καστοριά - ΧΑΝΘ 99-74

Ερμής Αγιάς - Χαρίλαος Τρικούπης 74-64

Καρδίτσα - Πολυγύρος 95-64

Φίλιππος Βέροιας - Ερμής Λαγκαδά 72-69

Στρατώνι - Αίας Εύοσμου 85-81 (71-71κ.α., 77-77α' παρ.)

Ασπίδα Ξάνθης - Γέφυρα 69-60

Αγρίνιο - Πευκοχώρι 67-71

Η κατάταξη (σε 11 αγώνες)

1. Καστοριά 10-1

2. Πευκοχώρι 9-2

3. Ερμής Αγιάς 8-3

4. Καρδίτσα 7-3*

5. Ερμής Λαγκαδά 6-5

6. Γέφυρα 6-5

7. Αγρίνιο 6-5

8. Ανατόλια 6-5

9. Ασπίδα Ξάνθης 5-6

10. Φίλιππος Βέροιας 5-6

11. Στρατώνι 5-6

12. Χαρίλαος Τρικούπης 5-5*

13. Πολύγυρος 3-8

14. Πιερικός Αρχέλαος 3-8

15. ΧΑΝΘ 3-8

16. Αίας Ευόσμου 0-11

*Καρδίτσα και Χαρίλαος Τρικούπης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (12η 18/12)

ΧΑΝΘ - Πιερικός Αρχέλαος

Χαρίλαος Τρικούπης - Καστοριά

Ερμής Αγιάς - Καρδίτσα

Ανατόλια - Φίλιππος Βέροιας

Ερμής Λαγκαδά - Στρατώνι

Αίας Εύοσμου - Ασπίδα Ξάνθης

Γέφυρα - Αγρίνιο

Πευκοχώρι - Πολυγύρος

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ 56-66

Διαιτητές: Παφίλης - Κατωτικίδης.

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 24-32, 42-51, 56-66.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τζιοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 13 (2), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 7 (1), Καραγκιολίδης 16 (1), Χανέλλι 1, Τοπούζης 9, Κωνσταντινίδης 4, Τσιρογιάννης 6 (2), Παπαμιχαήλ, Ζιώγας.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης, Βρέττας 5 (1), Σιώπης 9 (1), Γαλανίδης 16 (2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 16, Αζίζης, Σταματογιάννης, Τζουβάρας 7, Βεργίνης 10, Κότσανος 3.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 72-69

Διαιτητές: Καλογερόπουλος - Γερακίνης.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 38-37, 53-53, 72-69.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πάρος, Τσούκας 6 (1), Τσιμίδης, Βάλλιος 1, Παπαδόπουλος Νίκος 9, Κοθράς 27 (1), Γεωργιάδης 2, Σιόλογκας 23 (1), Θεοδωρίδης 2, Σταυριανίδης 2.

Ερμής Λαγκαδά (Αγγελής): Καϊκλής, Ράπι, Ακεψιμαΐδης 16 (1), Μάρουσιτς 4, Νότης 7, Παρίτσης 19 (3), Πιλκούδης 2, Ελευθεριάδης 6, Καντάρκος 15.

ΑΓΡΙΝΙΟ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 67-71

Διαιτητές: Δημόπουλος - Καρπάνος.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 33-37,52-57, 67-71.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερης 9, Τασοπουλος 4, Σταμούλης 3 (1), Μαρούχας 5 (1), Τάσσος 3, Γκρέκας 2, Μήτσου 16 (1), Γκόβας 21 (3), Μάκρης 4.

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 4, Μητσάκης 13 (1), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 17 (5), Μαυρίδης 7 (1), Καραϊσκάκης 3 (1), Κιγμέτογλου 13 (1), Σταύρου 12, Μάρκου , Βαϊντερλής, Καραθανάσης.

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

8 ακραίες θεραπείες για τη φαλάκρα

Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνουν μερικοί άνθρωποι για να μη χάσουν τα μαλλιά τους.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24