Ανέβηκε ο Προμηθέας, έπεσε η Αγ. Παρασκευή

Ο Προμηθέας Πατρών επικράτησε του Πευκοχωρίου με 65-57 και θα ακολουθήσει την Κύμη στην Α2 της επόμενης σεζόν. Την τρίτη θέση θα διεκδικήσουν, μέσω μπαράζ, ο Φάρος Κερατσινίου και οι Μαχητές Δόξας Πεύκων.

Η Κύμη και ο Προμηθέας Πατρών συνδύασαν με νίκες την άνοδό τους στην Α2 της σεζόν 2015-16. Από 'κει και πέρα, ο Φάρος Κερατσινίου και οι Μαχητές Δόξας Πεύκων θα δώσουν μπαράζ ανόδου ενώ η Αγία Παρασκευή υποβιβάστηκε.

Στον όμιλο του Νότου, ο Χολαργός θα συνεχίσει στη Β' καθώς επικράτησε του Παπάγου με 57-48 και αυτό σημαίνει ότι η Αγία Παρασκευή θα ακολουθήσει τον Δούκα, το Μαρούσι και τον Ίκαρο Καλλιθέας στην Γ' Εθνική.

Όμιλος Νότου

Ηράκλειο – Κύμη 72-101

Πανερυθραϊκος – Περιστέρι 75-61

Δούκας – Αμύντας 56-66

Ιωνικός Νικαίας – Ίκαρος Καλλιθέας 81-73

Φιλαθλητικός – Φάρος Κερατσινίου 74-82

Αγία Παρασκευή – Μαρούσι 72-67

Παπάγου – Χολαργός 48-57

 

Ηράκλειο – Κύμη 72-101

Διαιτητές: Παυλόπουλος – Ραχιώτης.

Τα δεκάλεπτα: 26-30, 39-51, 54-76. 72-101.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Παπαδούλης, Θεοδωρίδης 10 (2), Παπαδάκης 13 (1), Τσερκιτσόγλου 9, Σπυριδάκης 2, Μπογδάνος 10, Αγαπιάδης 4, Μαραγκουδάκης 2, Πρωτογεράκης, Αρναουτάκης 5, Σαχπατζίδης 11, Πάλλης 6.

ΚΥΜΗ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 2, Κολώκας 14 (2), Σέττος 11 (3), Καπινιάρης 9 (1), Παπαντωνίου 5 (1), Λόλας 12, Κατράνας 8 (2), Ερεβμπενάζιε, Γκιζόγιαννης 15 (2), Κωνσταντακόπουλος 8 (2), Σκουλούδης 5, Κακιούζης 12.

 

Πανερυθραϊκός – Περιστέρι 75-61

Διαιτητές: Διαμαντής – Καλογερόπουλος Λ.

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 49-32, 57-50. 75-61.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 21 (3), Καλλιανιώτης 5 (1), Σπυρόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος 7 (2), Προδρόμου 20, Γιαουρτόγλου 4 (1), Καλούδας, Σολωμός 16, Αντωνίου, Γκαϊτάσοφ 2, Πρέκας

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 1, Παναγιωταράς 2, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Σκουλίδας 9 (2), Πρίτσος 4, Λυμπερόπουλος 2, Καραβανάς 2, Σιμιτζής 2, Γιαννίκος 6, Ρεκουνιώτης 23.

 

Δούκας – Αμύντας 56-66

Διαιτητές: Φασόλης – Λαζαρίδης

Τα δεκάλπετα: 11-16, 29-38, 44-52, 56-66.

ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης 2, Τσίγγανος, Γιαννάκης 1, Αγραβάνης 2, Μαστόρος 6, Σταθόπουλος 5 (1), Οικονομόπουλος 1, Ζακυνθινός 6, Τζέμης 13 (1), Κεφάλας 10 (2), Θέος 6, Καρράς 4.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 12 (2), Αγγελόπουλος 5, Διαμαντής, Διαμαντόπουλος, Ματζούρος 13, Βαρδιάνος 8 (2), Μέλιος, Κουκουνιάς 6, Μπάρμπας 9 (2), Βογιατζής 11, Καμπούρης 2.

 

Ιωνικός Νικαίας – Ίκαρος Καλλιθέας 81-72

Διαιτητές: Πλιάκας – Κονταράτος.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 40-42, 64-55, 81-72.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Χατζηκυριάκος): Βασιλόπουλος, Κούτουλας 16 (2), Σκάνδαλος 1, Ντακούλιας 19 (3), Παπαγεωργίου, Μπεζαντάκος, Τασιόπουλος 23, Παλαιοχωρίτης 8 (2), Μπολάτογλου, Θυμιός 8, Αποστολίδης 6

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λιόγας): Δορλής, Ντουζίδης 8 (2), Χούμας, 9, Σκούφης 4, Βουγιούκας 14, Παπαδάκης 4, Τζώλος 16 (1), Κουρέπης 4, Πασσανίδης, Τάρλας 13 (2), Γιωτάκης.

 

Φιλαθλητικός – Φάρος Κερατσινίου 74-78

Διαιτητές: Μπούκας – Φραγκούλη.

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 28-34, 52-56, 74-78.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Γρύλλης 2, Κελαϊδής 17 (2), Λαμπρόπουλος 11 (1), Παρασκευόπουλος 6 (2), Λιακόπουλος 6 (2), Μπαζιώτης, Σοφρωνάς, Πανταζής 10 (1), Γεωργιάδης 17 (2), Οκεκοιέν 2, Πρέκας 3 (1)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Κομποδιέτας 8 (1), Μοσχοβίτης 9 (1), Καραλής 3, Κουρής 11 (1), Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 13, Σιύτης 10 (2), Λυκογιάννης, Μαγκουνής 12 (1), Κατούφας 8, Παπαδόπουλος 4

 

Αγία Παρασκευή – Μαρούσι 72-67

Διαιτητές: Αναστασίου – Ορφανός Ι.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 39-35, 58-54, 72-67.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Σταθούλης) : Λυτόπουλος 8, Παπαδάκης 5, Δημητρίου 4 (1), Τσακιρίδης 24 (4), Γρατσιάτος 10, Φωτίου 8 (1), Αγγελόπουλος 8, Άρχος 3, Λαμπρόππουλος 2, Γκιουζέλης, Κεφαλάς.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς) : Στασινός Ο. 7 (1), Παπαδημητρίου 4, Ανδρικόπουλος 3, Τσακίρης 25 (2), Αλεξίου 3, Στούκας 5, Σακελαρίου 5 (1), Στράγκας 4, Κουπίδης 3 (1), Γιαννουλάκος 8, Τσουπάκης.

 

Παπάγου – Χολαργός 48-57

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Διμπινούδης.

Τα δεκάλεπτα: 8-14, 16-25, 30-37, 48-57.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Τσιάκας 15 (2), Σιμόπουλος 2, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 3, Καραμπάς 7 (1), Χριστόδουλος 5, Κουκουράβας 10 (2), Κακαβάς 2, Θεολογίτης, Ρέκας.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 7 (1), Αγόρης 4, Μούκας 2, Μουμπάρακ 14, Κιαπέκος 9, Παπαγεωργόπουλος 6, Παπάς 15 (1).

 

Η τελική βαθμολογία

Κύμη 50

Φάρος Κερ. 48

Πανερυθραϊκός 43

Περιστέρι 42

Αμύντας 42

Παπάγου 41

Ιωνικός Νικαίας 39

Ηράκλειο 38

Φιλαθλητικός 38

Χολαργός 36

Αγία Παρασκευή 35

Δούκας 32

Μαρούσι 31

Ίκαρος Καλλιθέας 31

 

Όμιλος Βορρά

Άργος Ορεστικό – ΧΑΝΘ 63-61

Πιερικός Αρχέλαος – Αργοναύτης 77-51

Προμηθέας Πατρών – Πευκοχώρι 65-57

Φοίνικας Λάρισας – Αίας Ευόσμου 69-65

Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Δόξα Πεύκων 74-99

Ασπίς Ξάνθης – Ανατόλια 75-73

Στρατώνι – Κομοτηνή 20-0 (α.α.)

 

Άργος Ορεστικό – ΧΑΝΘ 63-61

Διαιτητές: Μελανίδης – Εκιζόγλου

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 36-22, 45-44, 63-61

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Κούτρας 12 (1), Μιχαηλίδης 3, Βλάχος 2, Μαυρίδης 12, Κίτσιου, Δεληγιάννης, Κόττας 14 (1), Χατζόπουλος 2, Τσαμπούρης, Βοϊβατόπουλος 18.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 9 (1), Πρωτούλης 6, Ματενίδης 10 (2), Σταματέλος, Ζιάκας 3, Σικαλίδης 3, Παπαθανασίου 5 (1), Βλάχος 7, Νεοφύτου 10, Λεμονιάς, Μελίδης 8 (1).

 

Προμηθέας Πάτρας – Πευκοχώρι 65-57

Διαιτητές: Θεονάς – Κάρδαρης.

Τα δεκάλεπτα: 11-19, 27-23, 55-39, 65-57.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Γιατράς): Ντιμπ, Λάππας, Κατιάκος 26, Γιαννικόπουλος 5, Σερέτης, Πέττας 21 (2), Σακελλαρόπουλος, Μαναβόπουλος 3, Πέτροβιτς 6, Χαμηλός, Σουφλιάς, Τζακόπουλος 4 (1).

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 4, Βέτσος, Γεωργάκης 4, Μπεχλιβάνης 9, Δεληγιάννης, Τέρπος 4, Αμπατζίδης 3 (1), Τριφτανίδης 6, Νησιώτης 17 (1), Ζώτος 10, Δήμου, Κεσίδης.

 

Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Δόξας Πεύκων 74-99

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. – Tαρενίδης K.

Τα δεκάλεπτα: 27-25, 43-57, 68-72, 74-99.

TITANEΣ ΠΑΛΑΜΑ (Zαχαρέλης) : Ψαρόπουλος 15(4), Tριανταφύλλου 10(1), Λίτσο 3(1), Πανταζής 2, Kουτίνας 17, Kουσιαντζάς Σ. , Μαλτέτσιος 12, Φούντας 13, Πελίγκος, Kουσιαντζάς K.

MAXHTEΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Xατζηκυριακίδης) : Aπιδόπουλος Δ. 2, Mάρουσιτς 26(4), Kολότσιος, Γερομίχαλος Δ. 6(2), Eλευθεριάδης 11(1), Kελεσίδης , Στόλης 4, Γερομίχαλος Π. 16, Γραβάς 20, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκις 12(1), Aπιδόπουλος Γ.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια 75-73

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Ντούρας.

Τα δεκάλεπτα: 16-22, 37-43, 53-53, 75-73.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Δενδρινός 14 (1), Παπαδάκης 2, Τσιόγκας 5 (1), Σταμπουλής, Στεφανίδης 15 (3), Καραμπέκης 4, Παπανικολαόυ 12 (1), Κουτσογιάννης 19 (1), Τάταρης, Παλάκης 2, Πετς 2.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Κυριακού): Καραμανώλης 4, Παυλέας 1, Ζαφειρούδης, Τζουβάρας 11 (1), Γαλανίδης 17 (1), Κουφός, Αρνίδης 7 (1), Σταυρακίδης, Τόζιος 7 (1), Σιώμος 17, Βεργίνης, Πατεράκης

 

Η τελική βαθμολογία

Προμηθέας Πατρών 50

Μαχητές Δόξας Πεύκων 49

Πευκοχώρι 44

Άργος Ορεστικό 44

Πιερικός Αρχέλαος 40

Αργοναύτης 39

Ανατόλια 39

Στρατώνι 39

Τιτάνες Παλαμά 37

Φοίνικας Λάρισας 37

ΧΑΝΘ 34

Αίας Ευόσμου 34

Ασπίδα Ξάνθης 32

Κομοτηνή 27

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Daily Stormer: Τι διάβασα στο Νο1 νεοναζιστικό site του κόσμου

Μια βουτιά στον μεγαλύτερο οχετό μίσους (*Ακολουθούν αναγκαστικά σκληροί χαρακτηρισμοί και εικονες).

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24