ΜΠΑΣΚΕΤ

Προσωρινή διακοπή στο Δάφνη Δαφνίου - Ολυμπιακός Β'

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Για περίπου 40 λεπτά διακόπηκε η αναμέτρηση της Δάφνης Δαφνίου με τον Ολυμπιακό Β' στη 15η αγωνιστική της Α2, καθώς οι οπαδοί της ομάδας του Πειραιά άναψαν καπνογόνα 1:15 πριν από το ημίχρονο.

Μόλις 75 δευτερόλεπτα έμεναν για το φινάλε του πρώτου μέρους στην αναμέτρηση της Δάφνης Δαφνίου με τον Ολυμπιακό Β' για τη 15η αγωνιστική της Α2, όταν οι οπαδοί της ομάδας του Πειραιά άναψαν καπνογόνα στο κλειστό του Χαϊδαρίου για να προκαλέσουν έτσι τη διακοπή του αγώνα με το σκορ στο 43-49.

Οι διαιτητές αναγκάστηκαν να κρατήσουν τους παίκτες στους πάγκους για περίπου 40 λεπτά, μέχρι να καθαρίσει ο αέρας στο γήπεδο για να παιχτεί το 1:15 που έμενε για το ημίχρονο. Η αναμέτρηση συνεχίστηκε χωρίς άλλα προβλήματα, αν και οι Πειραιώτες κινδυνεύουν πλέον με τιμωρία για τη συμπεριφορά των οπαδών τους.