ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Εθνικός απείλησε να φύγει, αποχώρησε στο ημίχρονο ο Μίχαλος

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ / EUROKINISSI)
Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ / ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΡΟΥΚΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Εθνικός δέχτηκε 102 πόντους στο ημίχρονο του αγώνα με τον ιωνικό Νικαίας και απείλησε να μην κατέβει στο δεύτερο ημίχρονο. Αντίδραση του Νίκου Μίχαλου, που δεν συνέχισε να παίζει στο δεύτερο μισό.

Ο Ιωνικός Νικαίας νίκησε 197-116 τον Εθνικό στο πρωτάθλημα της Α2 και σημείωσε την καλύτερη επίδοση στην ιστορία του ελληνικού μπάσκετ. Οι 102 πόντοι είχαν σημειωθεί με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, εξέλιξη που προκάλεσε την αντίδραση των φιλοξενούμενων.

Οι Πειραιώτες απείλησαν να μην κατέβουν στο δεύτερο ημίχρονο σε ένδειξη διαμαρτυρίας, εκτιμώντας πως δεν τηρήθηκε το fair play. Μάλιστα ο Νίκος Μίχαλος του Εθνικού αποφάσισε να μην αγωνιστεί στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης.