Ολυμπιακός - Σπαρτάκ Μόσχας: Εύκολη νίκη για τις "ερυθρόλευκες"

Παίζοντας όμορφο μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 84-69 της Σπαρτάκ Μόσχας και έκλεισε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά της Λευκάδας με απολογισμό 2 νίκες και 1 ήττα. Στην 1η θέση η Βενέτσια, η οποία επικράτησε με 84-63 της Νίκης Λευκάδας.

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο 3ο Διεθνές τουρνουά της Λευκάδας ο Ολυμπιακός. Οι "ερυθρόλευκες" επιβλήθηκαν με 84-69 της Σπαρτάκ Μόσχας, παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο, το επιμέρους σκορ του οποίου ήταν 50-32 υπέρ τους!

Η ομάδα του κόουτς Παντελάκη έκανε περίπατο στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας κάποια στιγμή να προηγείται ακόμα και με 20 πόντους διαφορά (71-51), πριν φτάσει σε μία εύκολη νίκη. Οι "ερυθρόλευκες" ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στο τουρνουά με ρεκόρ 2 νίκες και 1 ήττα και πήραν την 2η θέση.

Η Βενέτσια πήρε την 1η θέση, καθώς στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία του τουρνουά επικράτησε με 84-63 της Νίκης Λευκάδας.