ΜΠΑΣΚΕΤ

Άρης - Παναθηναϊκός: Το buzzer beater του Τόμας (VIDEO)

Ο ΝτεΣον Τόμας νίκησε το χρονόμετρο στην αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ και έδωσε προβάδισμα 12 πόντων στους πράσινους στο ημίχρονο του αγώνα.

Το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ για την Basket League ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 34-46 χάρη σε ένα τρίποντο του ΝτεΣον Τόμας τρία δευτερόλεπτα πριν τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών παιχνιδιού.

Με 6,5 δευτερόλεπτα να απομένουν για το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ο Καλάθης έκανε την επαναφορά με τον Παππά να του επιστρέφει γρήγορα την μπάλα.

Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού πάσαρε γρήγορα στον Λεκαβίτσιους και εκείνος αμέσως στον Τόμας ο οποίος ήταν αμαρκάριστος έξω από τη γραμμή του τριπόντου και ευστόχησε για να διαμορφώσει το τελικό 34 - 46 του πρώτου ημιχρόνου. Στα αξιοσημείωτα ότι οι πράσινοι μέσα σε 3,5 δευτερόλεπτα άλλαξαν τέσσερις πάσες τρέχοντας όλο το γήπεδο και βγάζοντας το αμαρκάριστο σουτ του Αμερικανού φόργουορντ με τον Μάικλ Κάιζερ να καθυστερεί να βγει πάνω του.