ΞΑΝΘΗ

Ισοπαλία για τις "ρεζέρβες"

Λαμπριάκος

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε στην Καβάλα με την ομώνυμη ομάδα, η Ξάνθη σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη την Τετάρτη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαμπρογιώργου, ενώ οι ακρίτες ισοφάρισαν 16 λεπτά πριν την λήξη με γκολ του Άλβα που ήρθε από όμορφη ενέργεια του Βλάση Καζάκη.
Στην συνάντηση της Καβάλας ταξίδεψαν 14 ποδοσφαιριστές καθώς και ο Πατρίς Νουκέ που όμως δεν αγωνίστηκε καθώς το ιατρικό επιτελείο προτίμησε να παρατείνει την επιστροφή του για ακόμη 24 ώρες.

Όσο για τον άλλο τραυματία, Τόμας Ραντζίσκι, αυτός έμεινε στο αθλητικό κέντρο και πραγματοποίησε ατομικό πρόγραμμα ενώ οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές που έμειναν στην βάση τους προπονήθηκαν και αυτοί δύο φορές (πρωί- απόγευμα).

Καβάλα: Αρχοντάκης, Μανάφης, Βασιλειάδης, Σεφερίδης, Μωυσιάδης, Χατζηλιάδης, Τάτσης, Στάμος, Ταραχούλσκι, Λαμπρογιώργος, Παπακώστας ενώ έπαιξαν ακόμη οι Αποστολίδης, Αγαθόπουλος, Σαμαράς, Μυροφορίδης, Οξύζογλου, Καραγιάννης, Βλάχος και Πινδώνης.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Μόιλ, Διγκόζης, Προβατίδης, Σταθάκης, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Γκαρσία, Καζάκης, Ριζογιάννης, Ντελγκάδο, Τόμιτς.