ΙΩΝΙΚΟΣ

Βήμα παραμονής ο Θρασύβουλος

Θρασύβουλος, Πανηγυρικό, Πανηγυρική

Η ομάδα της Φυλής νίκησε 3-1 τον Ιωνικό και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα

Η ομάδα της Φυλής επικράτησε με 3-1 του Ιωνικού και έφτασε έτσι στους 29 βαθμούς, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στους 26 βαθμούς και σε πολύ δύσκολη θέση.
Τα γκολ για τον Θρασύβουλο, που είχε και δοκάρι στο 17’ με τον Σπύρο Μίχο, πέτυχαν οι Χατζηπαντελίδης (3’), Καραμαλίκης (56’) και Αλεξάντροβιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα. Για τον Ιωνικό το γκολ πέτυχε ο Κριστόρι στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο διαιτητής του αγώνα Γαβρίλης (Αθηνών), απέβαλλε με δύο κίτρινες κάρτες τους Μακράκη (82’) και Λανγκλέ (86’), ενώ έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Παληγεώργο, Κόζλεϊ και Σαπάνη

Θρασύβουλος: Κωστάκης, Πιπίνης, Σπ. Μίχος, Κονέσνι, Ζώνας, Σαπάνης, Κόμπο, Παληγεώργος (69' Αλεξάντροβιτς), Κόζλεϊ, Χατζηπαντελίδης (81' Τσούτσουρας), Καραμαλίκης.

Ιωνικός: Πουρής, Μωραϊτης, Μπάγιτς, Τσερκέζος (16' λ.τρ. Ρουσάκης), Απ. Παπαζούδης, Μακράκης, Πεδάνο (30' Φουρτάδο), Λανγκλέ, Κριστόρι, Χαλαουάνι, Γάλας (60' Σ. Παπαζούδης).