FOOTBALL LEAGUE

Κρύο... καιρός για δύο

New Image

Αλλαγή σκηνικού είχαμε στην κορυφή της Β΄Εθνικής καθώς ο ΠΑΣ Γιάννενα από σήμερα έχει συγκάτοικο την Καλλιθέα

Η μονομαχία στο "Ελ Πάσο" βρήκε νικήτρια με 2-0 την Καλλιθέα. Το θέαμα ήταν κακό στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και τον ΠΑΣ να αγωνίζεται στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δρούγα. Ο ΠΑΣ είχε και την συμπαράσταση περίπου 1.000 οπαδών που είδαν την ομάδα τους να φεύγει ηττημένη.
Ο Αγροτικός επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα επικρατώντας 3-0 του Χαϊδαρίου, που για ακόμα ένα παιχνίδι προβλημάτισε με την απόδοση του.

Στο Μπραχάμι ο Άγιος Δημήτριος ήθελε τη νίκη απέναντι στον Ηλυσιακό που θα ήταν η δεύτερη στο πρωτάθλημα, αλλά τελικά έμεινε στην ισοπαλία 1-1 απέναντι στους "κιτρινόμαυρους" σε ένα κακό παιχνίδι.

Ο Εθνικός Αστέρας για πέμπτο σερί παιχνίδι έμεινε μακριά από τη νίκη καθώς, δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Εθνικού 1-1.

Εύκολο απόγευμα είχε ο Θρασύβουλος. Ο Αναστασάκος διανύει περίοδο φόρμας και με δύο δικά του γκολ οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 2-0 απέναντι στο Χαϊδάρι. Ο Θρασύβουλος είχε και δοκάρι.

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι ο Πιερικός πήρε τον πρώτο του βαθμό με τον Τόμας Κοστ στον πάγκο 1-1 κόντρα στην Καλαμάτα. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν την εδαφική τους υπεροχή. Τα αποτελέσματα των αγώνων: