LA LIGA

Συγκλονιστική... Χετάφε

Χετάφε - Σεβίλλη

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος, η Χετάφε, νίκησε με 3-2 τη Σεβίλλη

Παρουσία... Χίτσκοκ η νίκη Χετάφε

Σε ένα ματς διαφήμιση του αθλήματος, η Χετάφε νίκησε με 3-2 τη Σεβίλλη και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα στη δύσκολη κούρσα του πρωταθλήματος. Η Σεβίλλη, δεν έχει καμία σχέση με την ομάδα προ διετίας, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Φαμπιάνο στο 16ο λεπτό, αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση και στο 32' ο Κασκέρο έκανε το 1-1.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά προκειμένου να πάρουν τη νίκη και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ με τον Αλμπίν στο 58'. Ο χρόνος κυλούσε και το ματς έδειχνε... νικητή την Χετάφε όπου τελικά τα κατάφερε αλλά πιο πριν έβαλε το χεράκι του ο... Άλφρεντ!

Στο 89ο λεπτό ο Ντραγκουντίνοβιτς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σεβαντόν έφερε το ματς στα ίσα και την ομάδα της Σεβίλλη να ευχαριστεί για το Χ αλλά... στο 92' ο Κόντρα με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα και τελικά τη νίκη με 3-2.

Στην... κατάδυση τράβηξε και τη "νυχτερίδα"

Το "κίτρινο υποβρύχιο" του ισπανικού πρωταθλήματος, βύθισε τις "νυχτερίδες" στον... κόλπο του "Ελ Μαδριγάλ". Η Βιγιαρεάλ με καταπληκτική εμφάνιση νίκησε εύκολα με 3-0 τη Βαλένθια και έπιασε την τρίτη θέση στη βαθμολογία.

Κορυφαίος για την ομάδα του ήταν ο Τούρκος μεσοεπιθετικός, Νιχάτ που πέτυχε το 3-0 (70') και είχε δύο δοκάρια. Το σκορ άνοιξε ο Πιρές με εκπληκτικό γκολ στο 6ο λεπτό, ενώ το 2-0 είχε γράψει ο Καπντεβίλα στο 63ο λεπτό. Με την ήττα αυτή η Βαλένθια συμπλήρωσε 8 συνεχή ματς χωρίς νίκη.