ΑΡΗΣ

Αουρέλιο: "Αυτοκτονήσαμε"

Αουρέλιο-Άρης

Απογοητευμένοι από το δυσάρεστο φινάλε που είχε το παιχνίδι με τον Απόλλωνα και την απώλεια των δύο βαθμών εμφανίστηκαν οι παίκτες των "κιτρίνων"

Κάτι τέτοιο άλλωστε φάνηκε τόσο στην Συνέντευξη Τύπου από τις δηλώσεις του Ντούσαν Μπάγεβιτς όσο και από αυτές των ποδοσφαιριστών του Άρη με πιο χαρακτηριστική αυτή του Βραζιλιάνου Μάρκο Αουρέλιο που έκανε λόγο για αυτοκτονία για τον τρόπο με τον οποί χάθηκε η νίκη.
"Αυτοκτονήσαμε" τόνισε αρχικά ο Μάρκο Αουρέλιο και συνέχισε: "Δεν μπορώ να το πιστέψω", για να παραδεχθεί πως: "Χάσαμε ένα δικό μας παιχνίδι. Δεν ξέρω τι συνέβη", και επανέλαβε: "Πραγματικά αυτοκτονήσαμε".

Κι όσο για την εξέλιξη του παιχνιδιού; "Ενώ ήμασταν πολύ καλοί στο πρώτο μέρος και βάλαμε τις βάσεις για την νίκη με τα δύο γκολ που πετύχαμε στην επανάληψη ήρθαν τα πάνω κάτω. Από δικά μας λάθη ο αντίπαλος κατάφερε και ισοφάρισε.

Αν και η απόδοση μας δεν ήταν το ίδιο καλή στην επανάληψη κάναμε τις ευκαιρίες για γκολ. Ωστόσο σε κρίσιμες στιγμές ήμασταν απρόσεκτοι και το "πληρώσαμε".

Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα πια για αυτό. Συνεχίζουμε και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό",

κατέληξε ο Βραζιλιάνος δείχνοντας διατεθειμένος να αφήσει πίσω του την χθεσινή ισοπαλία με τον Απόλλωνα μπροστά στον κόσμο του Άρη.

Προβληματισμένος από την ισοπαλία με τους "κοκκινόμαυρους" παρουσιάστηκε και ο αρχηγός του Άρη, Κώστας Νεμπεγλέρας, μετά το τέλος του αγώνα που τόνισε: "Δεν ξέρω τι συνέβη.

Χάσαμε την νίκη μέσα από τα χεριά μας. Στο πρώτο μέρος ήμασταν κυρίαρχοι. Πετύχαμε δύο γκολ και κάναμε σημαντικό βήμα για την νίκη και γενικά παίξαμε καλό ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο όμως δεν τα πήγαμε καθόλου καλά και δεν ξέρω το γιατί. Από δύο δικά μας λάθη δεχθήκαμε τα γκολ αν και είχαμε 2-3 ευκαιρίες για γκολ",

δείχνοντας πάντως με την σειρά του να θέλει να γυρίσει σελίδα λέγοντας:

"Αυτήν την στιγμή δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Πρέπει να ανασυγκροτηθούμε και να στρέψουμε το ενδιαφέρον μας στο ματς με τον Ολυμπιακό".