ΧΑΪΔΑΡΙ

Όλα στο μηδέν

New Image

Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις το Χαϊδάρι αναδείχθηκε ισόπαλο 0-0 με αντίπαλο την Καλλιθέα στην έδρα του

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο για τις δύο ομάδες που προσπάθησαν πρωτίστως να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα.
Το ξεκίνημα του αγώνα βρήκε το Χαϊδάρι να έχει εδαφική υπεροχή προσπαθώντας να φθάσει με αξιώσεις στην εστία του Σερεμέτ χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα δεν άλλαξε παρά μόνο στα τελευταία λεπτά του αγώνα όταν το Χαϊδάρι από το 79΄έμεινε με δέκα παίκτες.

Το αποτέλεσμα ήταν αντίθετο από αυτό που θα περίμεναν οι παίκτες της Καλλιθέας, καθώς η ομάδα του Βασίλη Βούζα προσπάθησε στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα να πάρει τη νίκη.

Πρώτα ο Χωριανόπουλος με σέντρα σουτ προσπάθησε να κρεμάσει τον Σερεμέτ που έδιωξε σε κόρνερ και λίγο αργότερα ο Σιελής μετά από εκτέλεση φάουλ δεν πρόλαβε την μπάλα μπροστά από την εστία του τερματοφύλακα της Καλλιθέας.

To Χαϊδάρι παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, εκρεμεί η ένσταση κατά του Πανθρακικού στον πρώτο αγώνα, ενώ η Καλλιθέα έδειξε επιθετική ανικανότητα κάτι που είχε δείξει και στο πρώτο παιχνίδι του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Ηλυσιακό. Οι υπόλοιποι αγώνες της ημέρας:

Kυριακή 30/9 16:30