ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Στην κορυφή οι "δράκοι"...

Λόπες

Για την 4η αγωνιστική του Πορτογαλικού πρωταθλήματος η Πόρτο νίκησε με 1-0 την Μαρίτιμο και η Μπενφίκα 3-0 την Ναβάλ

Με σκόρερ τον Λόπες στο 56ο λεπτό οι γηπεδούχοι νίκησαν στο Ντραγκάο την Μαρίτιμο και έκαναν το 4 στα 4. Καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα η Πόρτο ήταν ανώτερη αλλά και οι φιλοξενούμενοι δικαιολόγησαν την θέση τους στην έναρξη της φετινής χρονιάς.
Με πολύ καλή εμφάνιση η Μπενδφίκα δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Ναβάλ και να κερδίσει με 3-0. Το σκορ άνοιξε ο Ροντρίγκεζ στο 23' και στο 35' ο Ρούι Κόστα διπλασίασε τα τέρματα των αετών. Το τελικό σκορ έγραψε ο Γκόμες στο 52ο λεπτό.

Όσον αφορά των Έλληνα διεθνή, αγωνίστηκε βασικός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα στη θέση του κεντρικού αμυντικού.