LA LIGA

Νέο σοκ για Βιγιαρεάλ

βιγιαρεαλ

Μετά την ισοπαλία με την Λεβάντε, ήρθε νέα γκέλα για την Βιγιαρεάλ που ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της Σανταντέρ

Τα κίτρινα υποβρύχια γνώρισαν την τέταρτη ήττα τους στο πρωτάθλημα, καθώς η Βαγιαδολίδ νίκησε με 2-0 στην έδρα της.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο μόλις λεπτό με τον Γιορέντε να πετυχαίνει το γκολ.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Κύπελλο UEFA, όχι μόνο δεν κατάφερε να αντιδράσει αλλά στο 56ο λεπτό δέχτηκε και δεύτερο γκολ που πέτυχε ο Βίκτορ και έδωσε τελικά την νίκη στην Βαγιαδολίδ.

Συνέχισαν με νίκη οι "ροχιμπλάνκος"

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η Ατλέτικο Μαδρίτης καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Ρεάλ Μπέτις.

Οι "ροχιμπλάνκος" κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Ντιέγκο Φορλάν να βάζει το γκολ και τον Ραούλ Γκαρσία στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα να κλειδώνει την νίκη για τους φιλοξενούμενους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Άλλη μια ήττα για Σαραγόσα

Ο κατήφορος συνεχίζεται για την Σαραγόσα που γνώρισε νέα ήττα αυτή την φορά στην έδρα της Ουέλβα με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι εύτυχησαν να προηγηθούν στο 21ο λεπτό με γκολ του Ντιέγκο Μιλίτο, όμως η συνέχεια δεν ήταν εξίσου καλή για την Σαραγόσα.

Η απάντηση ήταν άμεση από την Ουέλβα αφού τέσσερα λεπτά αργότερα (25') ο Μάρτιν ισοφάρισε, ενώ στο 41' ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε την ανατροπή κάνοντας το 2-1 και έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους.

Παραπέουν οι "νυχτερίδες"

Συνεχίζει να απογοητεύει η Βαλένθια αφού η μια ήττα διαδέχεται την άλλη και η Αθλέτικ Μπιλμπάο αυτή την φορά "άλωσε" το "Μεστάγια" επικρατώντας με 3-0.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Γιέστε στο 33ο λεπτό, ενώ στο 60' ο Γιορέντε διπλασίασε τα τέρματα για τους "Βάσκους".

Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Γιορέντε πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, μετατρέποντας σε θρίαμβο την νίκη της Μπιλμπάο διαμορφώνοντας το τελικό 3-0. Στα υπόλοιπα ματς

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Μαγιόρκα και Μούρθια με τον Άγγελο Μπασινά να αγωνίζεται σ' όλη την διάρκεια του αγώνα, με νίκη συνέχισε η Χετάφε καθώς επικράτησε με 2-1 της Λεβάντε, ενώ η Οσασούνα κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 στην έδρα της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.