ΠΟΛΟ

Βουλιαγμένη-Γλυφάδα: 9-7

Πρωτονοτάριος

Με 9-7 νίκησε η Βουλιαγμένη τη Γλυφάδα, στο δεύτερο παιχνίδι του "Κυπέλλου Βουλιαγμένης 2007"

Η ομάδα του Γιαννουρή μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο οκτάλεπτο και προηγήθηκε με 5-1. Στη δεύτερη περίοδο, η Γλυφάδα, ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει σε 7-4, στο ημίχρονο.
Οι δύο προπονητές δοκίμασαν αρκετά σχήματα κατά τη διάρκεια του δευτέρου μέρους, με αποτέλεσμα το σκορ να μην πάει πολύ ψηλά και να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με 9-7 υπέρ της Βουλιαγμένης, παρότι οι παίκτες του Λοράντου, μείωσαν μέχρι και στο γκολ (8-7) στα μισά της τελευταίας περιόδου.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 7-4, 7-5, 9-7

Οι σκόρερ των δύο ομάδων :

Βουλιαγμένη (Γιαννουρής): Χατζηδάκης 2, Καρούτζος 2, Κατσαούνης 2, Μιτελούδης, Χατζηγούλας, Σάμαρτζιτς

Γλυφάδα (Λοράντος): Κωνσταντόπουλος 2, Γιάγκος 2, Μονιούδης, Φαναριώτογλου, Παπαδόπουλος