ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Βαριά ήττα της Βέντερ

Βερντερ, Σανογκο, Ντιεγκο

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε η Βέντερ Βρέμης (από την Μπορούσια Ντόρτμουντ) πριν το παιχνίδι με την Ρεάλ Μαδρίτης

Δέκα λεπτά ήταν αρκετά για τους γηπεδούχους και τον μεγάλο τους πρωταγωνιστή Πέτριτς να πετύχουν τρία γκολ και να τελειώσουν από νωρίς το ματς κόντρα στην "χλωμή" ομάδα της Βρέμης.
Στο 22' ο Πέτριτς άνοιξε το σκορ, επτά λεπτά αργότερα (29') ο Κλίμοβιτς διπλασίασε τα τέρματα των "κιτρινόμαυρων" και το τελικό 3-0, ήρθε και πάλι από τον Πέτριτς ο οποίος μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς έκανε το 3-0 στο 32'.

Εκτός από τα 3 γκολ του πρώτου μέρους τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα όταν οι "πράσινοι" στο 81', έμειναν και με παίικτη λιγότερο μετά την αποβολή του Αντριάσεν.