ΠΟΛΟ

Εθνικός-Γλυφάδα: 13-5

Μυλωνάκης (Εθνικός-Παναθηναϊκός)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη αντίσταση, ο Εθνικός, επικράτησε με 13-5 της Γλυφάδας για το "Κύπελλο Βουλιαγμένης"

Η ομάδα του Βολτυράκη, μπήκε φορτσάτη στο παιχνίδι και κατάφερε να το... τελειώσει από το τέλος της πρώτης περιόδου, όταν προηγήθηκε με 6-1, με τον Καλακώνα να σκοράρει δύο φορές.
Από εκεί και πέρα, ο Εθνικός δεν χρειάστηκε να προσπαθήσει πολύ για να διευρύνει το προβάδισμα και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 8-2 και η τρίτη περίοδος με 11-4.

Ο Κοκκινάκης με δύο γκολ στο ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου, έκανε το 13-4 πριν ο Παπαδόπουλος διαμορφώσει στον παίκτη παραπάνω το τελικό 13-5.

Τα οκτάλεπτα: 6-1, 8-2, 11-4, 13-5

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Εθνικός (Βολτυράκης): Kαλακώνας 4, Βουλγαράκης 3, Κοκκινάκης 2, Βλοντάκης, Μυλωνάκης, Χατζηκυριακάκης, Μπλάνης

Γλυφάδα (Λοράντος): Παπαδόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Μονιούδης, Παπαδόπουλος, Γούνας