ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σκόρερ οι Μπόρχα και Τόργκελε

Μπορχα

Φέλιξ Μπόρχα και Σάντορ Τόργκελε σημείωσαν γκολ στις αναμετρήσεις των Μάιντζ και Ιένα για την 10η αγωνιστική της Β' κατηγορίας

Η Μάιντζ επικράτησε 3-1 εκτός έδρας της Βέχεν και “σκαρφάλωσε” στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ παρουσιάστηκαν σοβαροί και κατάφεραν να φθάσουν σε μια άνετη νίκη, καθώς προηγήθηκαν 2-0 με τα γκολ των Βράντσιτς (14') και Σούμποτιτς (51'), ο Ατέμ μείωσε προσωρινά στο 75' σε 2-1, όμως στο επόμενο λεπτό ο Φέλιξ Μπόρχα (5o γκολ στην σεζόν) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 και στο 78' έδωσε την θέση του στον Γιοβάνοβιτς.

Ο Σάντορ Τόργκελε απο την άλλη, άνοιξε το σκορ (8') για την Ιένα κόντρα στην Πάντερμπορν και έφθασε τα τρία γκολ στο πρωτάθλημα, όμως η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς στο 12' ο Κόεν ισοφάρισε σε 1-1, όμως δυο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν εκ νέου με τον Βέρνερ, για να ερθει στο 33' ο Σινκάλα να διαμορφώσει απο το πρώτο ημίχρονο το τελικό 2-2.

Για τους φιλοξενούμενους, ο Τόργκελε αγωνίστηκε 75 λεπτά (αντικαταστάθηκε απο τον Χάνσεν), ενώ ο Χαραλαμπίδης σε ολόκληρη την αναμέτρηση.