ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

"Aυλαία" με δυο ισοπαλίες

Αννοβερο

Ισόπαλες έληξαν οι δυο αναμετρήσεις, με τις οποίες έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής

Το Ανόβερο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα, αφού αναδείχθηκε ισόπαλο 2-2 με την Βόλφσμπουργκ με τα τέσσερα γκολ να μπαίνουν στο πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ και κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Η Βόλφσμπουργκ προηγήθηκε στο 21’ με τον Μαρσελίνιο, όμως ο Πίντο έφερε το ματς στα ίσα επτά λεπτά αργότερα.
Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις ένα λεπτό, αφού ο Ντεγιαγκά έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Βόλφσμπουργκ. Το τελικό 2-2, διαμόρφωσε ο Τάρνατ στο 35’ και παρά τις προσπάθειες των παικτών των δυο ομάδων στο υπόλοιπο του αγώνα, το σκορ παρέμεινε.

Η ξέφρενη πορεία της Καρλσρούης σταμάτησε, αφού έμεινε ισόπαλη χωρίς τέρματα απέναντι στην Αρμίνια Μπίλεφελντ. Έτσι δεν κατάφερε να επανέλθει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και με την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής υποχώρησε στην τέταρτη θέση με 19 βαθμούς, έναν λιγότερο από Βέρντερ Βρέμης και Αμβούργο και οκτώ από την πρωτοπόρο Μπάγερν. Για τους φιλοξενούμενους ο Λεωνίδας Καμπάνταης αγωνίστηκε ως αλλαγή περνώντας στο 57' στη θέση του Βισνιάρεκ.