SERIE A

Νικη χωρίς γκολ για Ίντερ

ρομα

Με δύο αυτογκόλ κέρδισαν οι "νερατζούρι" την Κατάνια η οποία έχει έντονα παράπονα από την διαιτησία

Η Κατάνια προηγήθηκε στο 42' με την κεφαλιά του Πλασμάτι, όμως ένα λεπτό μετά οι γηπεδούχοι στάθηκαν πολύ τυχεροί, καθώς ο Κουαρέσμα έκανε την σέντρα, η μπάλα βρήκε στον Μασκάρα και κατέλληξε στα δύχτια του Μπιτσάρι.
Αμέσως μετά ο Μουντάρι έδωσε αγκωνιά στον Τεντέσκο και αποβλήθηκε με αποτελέσμα να υπάρχει μεγάλη ένταση μεταξύ των παικτών από εκεί και πέρα.

Η Ίντερ εν συνεχεία στάθηκε ακόμη πιο τυχερή, καθώς στο 48' ο Τερλίτσι έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ακολούθως ο Μπιτσάρι την μπλόκαρε, αλλά ο διαιτητής έδειξε την σέντρα, το γκολ κατοχηρώθηκε, όμως οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα.

"Λύγισε" στο Παλέρμο η Ρόμα

Η Ρόμα είχε να αντιμετωπίσει στο "Ρέντζο Μπαρμπέρα" την Παλέρμο, αλλά και τα πολλά προβλήματά της και τελικά ηττήθηκε από τους "ροζαλέδα" με 1-3.

Οι "Ρωμαίοι" κατόρθωσαν να προηγηθούν με τον Ζούλιο Μπαπτίστα μόλις στο 8', όμως ο Φαμπρίτσιο Μίκολι απάντησε 12 λεπτά αργότερα και στο 56' με το δεύτερό του τέρμα ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Ο Ουρουγουανός, Εντίνσον Καβάνι, ήταν αυτός διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 72' και έτσι η Παλέρμο πήρε τους πρώτους της βαθμούς για φέτος, ενώ η Ρόμα έμεινε στον έναν.