ΠΟΛΟ

Πανιώνιος-Βουλιαγμένη: 10-11

Φρανίσεβιτς

Την πρώτη θέση στο τουρνουά "Αντώνης Δημητρόπουλος", κατέκτησε η Βουλιαγμένη που νίκησε με 11-10 τον Πανιώνιο

Το ξεκίνημα άνηκε στη Βουλιαγμένη, που προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου με 5-2, αλλά μέχρι το ημίχρονο και λόγω των πολλών αλλαγών που έκανε ο Γιάννης Γιαννουρής, ο Πανιώνιος κατάφερε να ισοφαρίσει.
Οι "κυανέρυθροι" προηγήθηκαν στην τρίτη περίοδο με 7-6 (Μουρίκης), αλλά με δύο γκολ από τους Φρανίσεβιτς και Χατζηδάκη, οι "μπέμπηδες" πήραν και πάλι το προβάδισμα.

Από εκεί και πέρα, παρότι ισοφαρίστηκαν στην τελευταία περίοδο, πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, χάρη στο γκολ του Καρούτζου, ένα λεπτό πριν το τέλος.

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 4-1, 1-2, 3-3

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Πανιώνιος (Λούδης): Γκέργκελι 3, Μουρίκης 2, Θωμάκος 2, Παπαδόγκωνας, Τίσιτς, Μπουρνάζος

Βουλιαγμένη (Γιαννουρής): Φρανίσεβιτς 4, Σάμαρτζιτς 2, Σαλπέας 2, Χατζηδάκης, Κατσαούνης, Καρούτζος

Στο τελευταίο παιχνίδι του τουρνουά, η Γλυφάδα νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα με 6-4.

Η τελική βαθμολογία
1. Βουλιαγμένη 4 (25-21)
2. Γλυφάδα 3 (17-19)
3. Ερυθρός Αστέρας 3 (22-23)
4. Πανιώνιος 2 (28-29)

Μετά το τέλος του τουρνουά, ακολούθησε η απονομή στην πρώτη ομάδα και σκόρερ, τον πολυτιμότερο παίκτη και τον καλύτερο τερματοφύλακα.

Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Άντρο Φρανίσεβιτς της Βουλιαγμένης, που σημείωσε 7 γκολ, MVP ήταν ο Γιάννης Θωμάκος του Πανιωνίου και καλύτερος τερματοφύλακας, ο Θοδωρής Πλατίδης, της Γλυφάδας.

Τέλος, ο αρχηγός της Γλυφάδας, Άγης Φαναριώτογλου, δήλωσε: " Ευχαριστούμε αρχικά τον κύριο Δημητρόπουλο για την συνεισφορά του στο τουρνουά αυτό, καθώς επίσης και την διοίκηση του ΑΝΟΓ".

"Ελπίζουμε το τουρνουά Υδατοσφαίρισης Δημητρόπουλος να γίνει θεσμός με τα ίδια υψηλά standards που θέσαμε από την πρώτη φορά. Το αγωνιστικό επίπεδο ήταν αρκετά υψηλό και έδειξε σε αρχικό στάδιο το επίπεδο της προετοιμασίας μας και τους στόχους μας για αυτό το πρωτάθλημα