ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Λίνεν:"Έχουμε μάθει να ξεκουραζόμαστε"

Λίνεν

Ο Πανιώνιος θα πρέπει να δώσει τον καλύτερο του εαυτό για να πάρει θετικό αποτέλεσμα από τον Εργοτέλη, σύμφωνα με τον Έβαλντ Λίνεν.

Ο προπονητής του Πανιωνίου με δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας, στάθηκε στο γεγονός πως είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει παίκτες στον αγώνα Κυπέλλου με την Καστοριά,ενώ παράλληλα πρόσθεσε ότι πλέον οι "κυανέρυθροι" έχουν μπει στη διαδικασία να μαθαίνουν να ξεκουράζονται από τα συνεχή παιχνίδια.
"Πλασματική η θέση του Εργοτέλη"

Αναφερόμενος αρχικά στον αντίπαλο της ομάδας του το Σάββατο, ο Έβαλντ Λίνεν τόνισε:" Ο Εργοτέλης είναι μία πολύ καλή ομάδα και το απέδειξε στον αγώνα με τον Ολυμπιακό που είχε προηγηθεί με 2-0 και τελικά πήρε την ισοπαλία. Θεωρώ ότι η βαθμολογική του θέση είναι πλασματική.

Το καλοκαίρι η ομάδα κράτησε τον περσινό κορμό και είχε κάποιες καλές προσθήκες όπως ο Γραμμόζης και ο Θεοδωρίδης. Είναι μία πολύ καλή ομάδα και με την εμφάνιση απέναντι στον Ολυμπιακό, πρέπει οι ποδοσφαιριστές της να έχουν αποκτήσει και αυτοπεποίθηση.

Είναι μία ομάδα επικίνδυνη, που μπορεί να σκοράρει εύκολα αφού έχει ποδοσφαιριστές με πολύ καλή ποιότητα όπως οι Κοιλιάρας, Ογκιένοβιτς, Θεοδωρίδης, Μελλισας και Χάτζι".

"Θα είμαστε σε καλή κατάσταση"

Παράλληλα ο προπονητής του Πανιωνίου εκτίμησε ότι η ομάδα του θα είναι σε καλή κατάσταση το Σάββατο, λέγοντας:" Εμείς είχαμε πέντε παιχνίδια τις τελευταίες δύο εβδομάδες αλλά θα είμαστε σε καλή κατάσταση το Σάββατο στο Παγκρήτιο.

Στον αγώνα Κυπέλλου με την Καστοριά, είχα την ευκαιρία να ξεκουράσω τους Τζιμπούρ, Φερνάντες, Μαϊστόροβιτς, Νικολάου, Γουνδουλάκη που δεν αγωνίστηκαν καθόλου αλλά και τους Μάκο (35 λεπτά συμμετοχής) , Κουμορτζί (55 λεπτά συμμετοχής) και Κουτσόπουλο (55 λεπτά συμμετοχής). Πλέον έχουμε μπει στη διαδικασία να μαθαίνουμε να ξεκουραζόμαστε ακόμα και μετά από συνεχείς αγώνες".

"Να προσπαθήσουμε πολύ"

Καταλήγοντας ο Γερμανός προπονητής, ανέφερε:" Πέρυσι στον ίδιο αγώνα, είχαμε κάνει μία από τις χειρότερες εμφανίσεις μας στο Πρωτάθλημα. Φέτος, για να πάρουμε αυτό που θέλουμε, πρέπει να προσπαθήσουμε πολύ και να δώσουν οι παίκτες μας τον καλύτερο του εαυτό μέσα στο γήπεδο."