MARKET

Η 24MEDIA κατέκτησε το τρόπαιο στο 1ο Beach Volley Media House Tournament by Amstel Radler

Το 1ο Beach Volley Media House Tournament by Amstel Radler στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, με την ομάδα της 24MEDIA να κατακτά το τρόπαιο, χωρίς να χάσει ούτε σετ!

Στο πλαίσιο της κοινωνικής της δράσης, η 24MEDIA συμμετείχε στο 1ο Beach Volley Media House Tournament by Amstel Radler, ένα τουρνουά beach volley, που διοργανώθηκε με σκοπό να στηρίξει το έργο της ΜΚΟ Μεσόγειος SOS.

Έτσι, την Τετάρτη 19 Ιουλίου, η ομάδα της 24MEDIA βρέθηκε στη Βάρκιζα και διαγωνίστηκε με άλλους ομίλους media, κατακτώντας μάλιστα την 1η θέση! Στους δύο πρώτους αγώνες, η ομάδα της 24MEDIA επικράτησε με 15-9 της Liquid Media και με 15-11 του Athinorama, παίρνοντας έτσι την πρόκριση για τα ημιτελικά.

Εκεί, απέναντι στην Boussias Communications, με 15-1, σφραγίστηκε το εισιτήριο για τον τελικό, όπου περίμενε η επίσης αήττητη ομάδα της Direction Business Network. Ο τελικός κρινόταν στα δύο νικηφόρα σετ και η 24MEDIA τα κατέκτησε με 15-7 και 15-12, σηκώνοντας το τρόπαιο!

Την ομάδα της 24MEDIA αποτέλεσαν οι Μαρίνα Χατζηδημητρίου, Αλέξης Βαλούρδος, Χρήστος Δεμέτης, Βαγγέλης Πολυμερόπουλος και Στέλιος Χαρτζουλάκης.