ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Το πέμπτο "buzzer beater" του Απόλλωνα Σμύρνης

Απόλλων Σμύρνης

Ο Απόλλων Σμύρνης με γκολ του Σάββα Σιατραβάνη στο 90'+4' νίκησε 1-0 τη Σπάρτη το Σάββατο (4/3). Αυτή ήταν η πέμπτη φορά εφέτος που κατορθώνει η "Ελαφρά Ταξιαρχία" να πάρει βαθμό ή βαθμούς με "buzzer beater". (VIDEOS).

Η μοναδική αήττητη ομάδα στη Stoiximan.gr Football League είναι ο Απόλλων Σμύρνης. Ύστερα από 19 παιχνίδια μετρά 15 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Το Σάββατο (4/3) κατακτήθηκε τρίποντο στην εκπνοή, στο 90'+4'.

Λίγο πριν από το σφύριγμα της λήξης, ο Σάββας Σιατραβάνης χάρισε τη νίκη στους "κυανόλευκους" απέναντι στη μαχητική Σπάρτη. Αυτή δεν ήταν η 1η φορά που η ομάδα της Ριζούπολης κατορθώνει να πάρει βαθμό ή βαθμούς στα τελευταία λεπτά, αλλά η 5η!

Από τους 49 βαθμούς που έχουν κατακτηθεί, οι 13 έχουν συγκεντρωθεί χάρη σε γκολ στα τελευταία λεπτά. Αν εξαιρεθεί το τέρμα του Περογαμβράκη στο 86', στο εκτός έδρας "διπλό" επί της Καλλιθέας, στις υπόλοιπες τέσσερις φορές τα γκολ μπήκαν από το 90' και μετά.

Το Sport24.gr υπενθυμίζει τα παιχνίδια αυτά, στο πλαίσιο του εφετινού πρωταθλήματος:

1η αγωνιστική 30/10/2016 Απόλλων - Καλλιθέα 3-2 93' Αλμπάνης

6η αγωνιστική 19/12/16 Αιγιγινιακός - Απόλλων 1-2 90' Κονέ

15η αγωνιστική 12/02/17 Απόλλων-Αρης 2-2 91' Ντάσιος

18η αγωνιστική 25/02/17 Καλλιθέα - Απόλλων 1-2 86' Περογαμβράκης

19η αγωνιστική 4/3/2017 Απόλλων - Σπάρτη 1-0 94' Σιατεαβάνης

Follow me on twitter: Dimitris Samolis