ΡΟΜΑ

Η χειρότερη εκτέλεση πέναλτι της σεζόν από τον Περότι

Roma's Diego Perotti kicks a penalty failing to score during an Italian Serie A soccer match between AS Roma and Cagliari, at the Olympic stadium in Rome, Saturday, Dec. 16, 2017. (AP Photo/Gregorio Borgia) AP PHOTO/GREGORIO BORGIA

Ο Ντιέγκο Περότι πήγε για... μαλλί και βγήκε κουρεμένος, αφού εκτέλεσε με ιδιαίτερο τρόπο πέναλτι στην αναμέτρηση της Ρόμα με την Κάλιαρι, αλλά ο Αλέσιο Κράνιο τον "τιμώρησε" (video).

Ο Ντιέγκο Περότι έχει προκαλέσει ουκ ολίγες αντιδράσεις με ορισμένες συμπεριφορές του, όπως ο... kinky πανηγυρισμός με τον Στεφάν ελ Σαραουί στον αγώνα με την Τσέλσι τον Οκτώβριο.

Αυτήν τη φορά, μία ενέργειά του παραλίγο να κοστίσει στους "τζιαλορόσι", αφού στέρησε από την ομάδα του μεγάλη ευκαιρία για γκολ.

Οι Ρωμαίοι κέρδισαν πέναλτι στο 52ο λεπτό της συνάντησης, μετά από χρήση VAR, αλλά ο Αργεντινός εξτρέμ αποφάσισε να κάνει του... κεφαλιού του.

Δεν πήρε φόρα, αλλά... περπάτησε μέχρι τη βούλα και με ένα δεξί πλασέ, ουσιαστικά έκανε πάσα στον τερματοφύλακα των Σαρδήνιων, Αλέσιο Κράνιο. Αυτός έπεσε στη σωστή πλευρά, μπλόκαρε κι έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.

Το αποτέλεσμα ήταν 0-0 σε εκείνο το σημείο, αλλά τελικά η Ρόμα δεν "πλήρωσε" την επιλογή του παίκτη της, αφού στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από χρήση VAR ξανά, έφτασε στη νίκη με γκολ του Φεντερίκο Φάσιο.

Photo credits: AP Photo/Gregorio Borgia