ΡΟΜΑ

Η τρομερή τριπλή επέμβαση του Μανωλά

Ο Κώστας Μανωλάς ήταν πραγματικά απροσπέλαστος στο ντέρμπι της Ρόμα με την Νάπολι. Απόδειξη η τρομερή τριπλή επέμβαση κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου στα ισάριθμα σουτ των γηπεδούχων. (VIDEO)

H Ρόμα πέρασε σαν... σίφουνας απ' το "Σαν Πάολο", επικρατώντας με το εμφατικό 3-1 της Νάπολι. Μεγάλος πρωταγωνιστής των "τζαλορόσι" ο Έντιν Τζέκο που σημείωσε τα δύο απ' τα τρία γκολ της ομάδας του. Όμως, σημαντική συμβολή στην επιτυχία των Ρωμαίων είχε κι ο "δικός" μας, Κώστας Μανωλάς.

Ο Έλληνας άσος πραγματοποίησε μία εξαιρετική εμφάνιση, με αποκορύφωμα την τρομερή τριπλή επέμβαση στα ισάριθμα σουτ των Καγεχόν, Ινσίνιε και Ζορζίνιο κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.