ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Ξέφρενος πανηγυρισμός από τον Μουρίνιο

Η Ρεάλ Μαδρίτης πραγματοποίησε μία εντυπωσιακή ανατροπή στο Μπερναμπέου με τον Μουρίνιο να πανηγυρίζει έξαλλα το γκολ του Ρονάλντο στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Μάντσεστερ Σίτι. Δείτε φωτογραφίες

Το παιχνίδι στο Μπερναμπέου ήταν αυτό που ξεχώριζε από το πρόγραμμα της πρώτης ημέρας αλλά μετά 0-0 του πρώτου ημιχρόνου κανείς δεν περίμενε τι θα ακολουθούσε στην επανάληψη.

Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι δικαίωσαν τον τίτλο: "Κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση" με πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο και τους Ισπανούς νικητές παρότι οι Άγγλοι προηγήθηκαν δύο φορές!

Η απίστευτη ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 90', με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να αποφεύγει εξαιρετικά τον Ζαμπαλέτα από αριστερά, να σουτάρει και ο Χαρτ να μην μπορεί να σταματήσει το σουτ του Πορτογάλου.

Ο Βενσάν Κομπανί έσκυψε στο σουτ του Ρονάλντο και μάλλον είναι αυτός που φταίει περισσότερο, παρά ο Χαρτ, για το τέρμα της νίκης της Ρεάλ.

Το ποιος φταίει δεν απασχολεί τον Μουρίνιο ο οποίος πετάχτηκε από τον πάγκο του και πανηγύρισε την ανατροπή περισσότερο κι από τον Ρονάλντο!